cirrus
15 ledige stillingerStorbritannienUSA
Ukendt brancheIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 27 % af 15 stillinger
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik33%
Kreativ, medier og tekst27%
Softwareudvikling (generelt)27%
Drift og administration13%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 15 stillinger i søgningen
15job, seneste 30 dage
2nye, seneste 7 dage
15forskellige stillinger (1 opslag hver)
2udgivet på den travleste dag (2026-10-08)
123ledige på jobsiden, uanset alder
137medianalder, dage
27%IT (4)
53%i Europa (8)
0%remote
0%med løn
Størrelsessignal: 123 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 501 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Hybrid8 · 53%
På stedet7 · 47%
Erfaringsniveau
Senior4 · 27%
Junior3 · 20%
Staff1 · 7%
Rolle
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik5 · 33%
Softwareudvikling (generelt)4 · 27%
Kreativ, medier og tekst4 · 27%
Drift og administration2 · 13%
Lande
Storbritannien8
USA7
Byer
Edinburgh8
Austin6
Greensboro2
Newbury2
London1
Phoenix1
Chandler1
Job de seneste 30 dage
Regional Facilities Site Manager - Edinburgh
for 12 t sidenPå stedetDrift og administration
Facilities Engineer
for 4 dage sidenPå stedetDrift og administration
2027 Internship - Systems Engineering - Power & Control
for 8 dage sidenHybridJuniorSoftwareudvikling (generelt)CC++MATLAB
Mixed Signal IC Layout Designer (JO - 50025829)
for 11 dage sidenHybridKreativ, medier og tekst
Senior Software Validation Engineer
for 15 dage sidenPå stedetSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Product Teardown Research Engineer
for 16 dage sidenHybridIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Applied AI/Automation Engineer
for 16 dage sidenHybridSeniorSoftwareudvikling (generelt)C#JavaJavaScript
2027 Software Internship
for 17 dage sidenPå stedetJuniorSoftwareudvikling (generelt)CC#C++
2027 Electronic Engineering Internship
for 18 dage sidenPå stedetJuniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Validation Engineering Manager
for 22 dage sidenHybridStaffSoftwareudvikling (generelt)Python
Mixed Signal IC Layout Designer (RS - 64001548)
for 23 dage sidenHybridKreativ, medier og tekst
Mixed Signal IC Layout Designer
for 24 dage sidenHybridKreativ, medier og tekst
Senior Digital Design Engineer
for 28 dage sidenHybridSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Mixed Signal IC Layout Designer (YQ-50025706)
for 29 dage sidenPå stedetSeniorKreativ, medier og tekst
IC EMC Engineer
for 29 dage sidenPå stedetIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Datas aktualitet
90 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 05:01 UTC, indhold 1346271 bytes.