RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 6 min siden
Dansk
Log ind
Questa pagina è disponibile in Italiano.Cambia×

← tilbage

cirrus

15 ledige stillingerStorbritannienUSA

Ukendt brancheIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 27 % af 15 stillinger

Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik33%
Kreativ, medier og tekst27%
Softwareudvikling (generelt)27%
Drift og administration13%
15job, seneste 30 dage
2nye, seneste 7 dage
15forskellige stillinger (1 opslag hver)
2udgivet på den travleste dag (2026-10-08)
123ledige på jobsiden, uanset alder
137medianalder, dage
27%IT (4)
53%i Europa (8)
0%remote
0%med løn

Størrelsessignal: 123 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 501 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

113
122
017
029
038
0418
0510
0617
077
086
0924
1010

Arbejdssted

Hybrid8 · 53%
På stedet7 · 47%

Erfaringsniveau

Senior4 · 27%
Junior3 · 20%
Staff1 · 7%

Rolle

Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik5 · 33%
Softwareudvikling (generelt)4 · 27%
Kreativ, medier og tekst4 · 27%
Drift og administration2 · 13%

Lande

Storbritannien8
USA7

Byer

Edinburgh8
Austin6
Greensboro2
Newbury2
London1
Phoenix1
Chandler1

Job de seneste 30 dage

cirrus·Edinburgh, Scotlandoriginal ↗
På stedetDrift og administration

Facilities Engineer

for 4 dage siden
cirrus·Edinburgh, Scotlandoriginal ↗
På stedetDrift og administration
cirrus·Austin, Texasoriginal ↗
HybridJuniorSoftwareudvikling (generelt)CC++MATLAB
cirrus·Austin, Texas | Greensboro, North Carolinaoriginal ↗
HybridKreativ, medier og tekst
cirrus·Austin, Texasoriginal ↗
På stedetSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
cirrus·Austin, Texasoriginal ↗
HybridIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
cirrus·Austin, Texasoriginal ↗
HybridSeniorSoftwareudvikling (generelt)C#JavaJavaScript

2027 Software Internship

for 17 dage siden
cirrus·London | Edinburgh, Scotland | Newbury, Englandoriginal ↗
På stedetJuniorSoftwareudvikling (generelt)CC#C++
cirrus·Edinburgh, Scotland | Newbury, Englandoriginal ↗
På stedetJuniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
cirrus·Edinburgh, Scotlandoriginal ↗
HybridStaffSoftwareudvikling (generelt)Python
cirrus·Austin, Texas | Greensboro, North Carolina | Phoenix, Arizonaoriginal ↗
HybridKreativ, medier og tekst
cirrus·Edinburgh, Scotlandoriginal ↗
HybridKreativ, medier og tekst
cirrus·Edinburgh, Scotlandoriginal ↗
HybridSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
cirrus·Chandler, Arizonaoriginal ↗
På stedetSeniorKreativ, medier og tekst

IC EMC Engineer

for 29 dage siden
cirrus·Edinburgh, Scotlandoriginal ↗
På stedetIngeniørarbejde (ikke software) og teknik

Datas aktualitet

90 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 05:01 UTC, indhold 1346271 bytes.