Christie
10 ledige stillinger30 % remoteUSATysklandCanada
Medier, underholdning og reklameIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 10 % af 10 stillinger
Drift og administration30%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik20%
Direktion og ledelse20%
Salg10%
IT-support og drift10%
Håndværk, byggeri og produktion10%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 10 stillinger i søgningen
10job, seneste 30 dage
5nye, seneste 7 dage
10forskellige stillinger (1 opslag hver)
3udgivet på den travleste dag (2026-10-19)
17ledige på jobsiden, uanset alder
11medianalder, dage
10%IT (1)
30%i Europa (3)
30%remote
30%med løn
Størrelsessignal: 17 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 58 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet7 · 70%
Remote3 · 30%
Erfaringsniveau
Mellemniveau4 · 40%
Senior1 · 10%
Junior1 · 10%
Topledelse (C-level)1 · 10%
Rolle
Drift og administration3 · 30%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik2 · 20%
Direktion og ledelse2 · 20%
Håndværk, byggeri og produktion1 · 10%
IT-support og drift1 · 10%
Salg1 · 10%
Lande
USA6
Tyskland2
Canada2
Storbritannien1
Byer
Berlin2
Orlando2
Coventry1
Toronto1
Job de seneste 30 dage
Hoist and Automation Repair Technician
for 1 dag sidenMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Senior Carpenter Site Lead
for 4 dage sidenSeniorHåndværk, byggeri og produktion
Warehouse Supervisor
for 5 dage sidenUSD 27–30 / timeMellemniveauDrift og administration
Transportation & Logistics Manager for Live Events
for 5 dage sidenRemoteDrift og administration
H&A Repair Technician
for 5 dage sidenGBP 15 / timeIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
IT Help Desk Technician
for 9 dage sidenJuniorIT-support og drift
Warehouse Department Head
for 11 dage sidenUSD 17–22 / timeMellemniveauDrift og administration
Lighting & A/V Business Development
for 11 dage sidenRemoteMellemniveauSalg
Cable Department Head
for 11 dage sidenDirektion og ledelse
VP Asset Management
for 17 dage sidenRemoteTopledelse (C-level)Direktion og ledelse
Datas aktualitet
188 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 200 (unchanged) kl. 2026-10-24 09:25 UTC, indhold 104950 bytes.