RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 1 min siden
Dansk
Log ind
Esta página está disponible en Español.Cambiar×

← tilbage

Christie

10 ledige stillinger30 % remoteUSATysklandCanada

Medier, underholdning og reklameIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 10 % af 10 stillinger

Drift og administration30%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik20%
Direktion og ledelse20%
Salg10%
IT-support og drift10%
Håndværk, byggeri og produktion10%
10job, seneste 30 dage
5nye, seneste 7 dage
10forskellige stillinger (1 opslag hver)
3udgivet på den travleste dag (2026-10-19)
17ledige på jobsiden, uanset alder
11medianalder, dage
10%IT (1)
30%i Europa (3)
30%remote
30%med løn

Størrelsessignal: 17 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 58 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
030
040
050
060
070
081
096
1010

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet7 · 70%
Remote3 · 30%

Erfaringsniveau

Mellemniveau4 · 40%
Senior1 · 10%
Junior1 · 10%
Topledelse (C-level)1 · 10%

Rolle

Drift og administration3 · 30%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik2 · 20%
Direktion og ledelse2 · 20%
Håndværk, byggeri og produktion1 · 10%
IT-support og drift1 · 10%
Salg1 · 10%

Lande

USA6
Tyskland2
Canada2
Storbritannien1

Byer

Berlin2
Orlando2
Coventry1
Toronto1

Job de seneste 30 dage

Christie·Medier, underholdning og reklame·Berlin, Berlin, Germanyoriginal ↗
MellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Christie·Medier, underholdning og reklame·Seeley Lake, Montana, United Statesoriginal ↗
SeniorHåndværk, byggeri og produktion

Warehouse Supervisor

for 5 dage siden
Christie·Medier, underholdning og reklame·Mt. Juliet, Tennessee, United Statesoriginal ↗
USD 27–30 / timeMellemniveauDrift og administration
Christie·Medier, underholdning og reklame·Belle Isle, Florida, United States | Canadaoriginal ↗
RemoteDrift og administration

H&A Repair Technician

for 5 dage siden
Christie·Medier, underholdning og reklame·Coventry, England, United Kingdomoriginal ↗
GBP 15 / timeIngeniørarbejde (ikke software) og teknik

IT Help Desk Technician

for 9 dage siden
Christie·Medier, underholdning og reklame·Orlando, Florida, United Statesoriginal ↗
JuniorIT-support og drift

Warehouse Department Head

for 11 dage siden
Christie·Medier, underholdning og reklame·Mt. Juliet, Tennessee, United Statesoriginal ↗
USD 17–22 / timeMellemniveauDrift og administration
Christie·Medier, underholdning og reklame·Toronto, Ontario, Canadaoriginal ↗
RemoteMellemniveauSalg

Cable Department Head

for 11 dage siden
Christie·Medier, underholdning og reklame·Berlin, Berlin, Germanyoriginal ↗
Direktion og ledelse

VP Asset Management

for 17 dage siden
Christie·Medier, underholdning og reklame·Orlando, Florida, United Statesoriginal ↗
RemoteTopledelse (C-level)Direktion og ledelse

Datas aktualitet

188 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 200 (unchanged) kl. 2026-10-24 09:25 UTC, indhold 104950 bytes.