Maple Reinders
13 ledige stillingerCanada
Ejendomme, byggeri og proptechIkke-tech-virksomhedIT-andel 0 % af 13 stillinger
Håndværk, byggeri og produktion53%
Drift og administration33%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik13%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 13 stillinger i søgningen
15job, seneste 30 dage
2nye, seneste 7 dage
13forskellige stillinger (1.2 opslag hver)
4udgivet på den travleste dag (2026-10-09)
36ledige på jobsiden, uanset alder
31medianalder, dage
0%IT (0)
0%i Europa (0)
0%remote
100%med løn
Størrelsessignal: 36 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 149 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet11 · 73%
På stedet4 · 27%
Erfaringsniveau
Mellemniveau8 · 53%
Junior5 · 33%
Senior1 · 7%
Rolle
Håndværk, byggeri og produktion8 · 53%
Drift og administration5 · 33%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik2 · 13%
Lande
Canada15
Byer
Mississauga9
Burnaby2
Pickering1
Charlottetown1
St. Thomas1
Job de seneste 30 dage
USD 22–28 / timeJuniorDrift og administration
Journeyperson Plumber or Pipefitter
for 5 dage sidenUSD 46,76–49,14 / timeMellemniveauHåndværk, byggeri og produktion
Geomatics/Surveyor Technician
for 8 dage sidenUSD 90K / årMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Assistant Project Coordinator/Co-op Student (ICI Construction)
for 9 dage sidenUSD 22–28 / timePå stedetJuniorDrift og administration
Assistant Project Coordinator/Co-op Student (ICI Construction)
for 10 dage sidenUSD 22–28 / timePå stedetJuniorDrift og administration
Assistant Project Coordinator/Co-op Student (ICI Construction)
for 11 dage sidenUSD 22–28 / timePå stedetJuniorDrift og administration
Site Superintendent (Construction)
for 15 dage sidenUSD 130K / årMellemniveauHåndværk, byggeri og produktion
Senior Site Superintendent (Construction)
for 15 dage sidenUSD 190K / årSeniorHåndværk, byggeri og produktion
Intermediate Site Superintendent (Construction)
for 15 dage sidenUSD 150K / årMellemniveauHåndværk, byggeri og produktion
Assistant Project Coordinator/Co-op Student (Special Projects)
for 15 dage sidenUSD 22–28 / timePå stedetJuniorDrift og administration
Mechanical Project Coordinator - Civil Construction
for 18 dage sidenUSD 90K / årMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Project Manager - (Water / Wastewater Construction)
for 19 dage sidenUSD 125K / årMellemniveauHåndværk, byggeri og produktion
Intermediate Project Manager - (Water / Wastewater Construction)
for 19 dage sidenUSD 145K / årMellemniveauHåndværk, byggeri og produktion
General Construction Labourer
for 22 dage sidenUSD 28,73–36,55 / timeHåndværk, byggeri og produktion
Intermediate Project Manager (ICI Construction)
for 23 dage sidenUSD 145K / årMellemniveauHåndværk, byggeri og produktion
Datas aktualitet
16 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 200 (unchanged) kl. 2026-10-24 04:54 UTC, indhold 247249 bytes.