Crowell & Moring
14 ledige stillinger7 % remoteUSA
Rådgivning, bureauer og erhvervsserviceIkke-tech-virksomhedIT-andel 0 % af 14 stillinger
Økonomi og jura47%
Drift og administration20%
Customer success og support13%
Marketing og kommunikation7%
HR og rekruttering7%
Direktion og ledelse7%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 14 stillinger i søgningen
15job, seneste 30 dage
5nye, seneste 7 dage
14forskellige stillinger (1.1 opslag hver)
4udgivet på den travleste dag (2026-10-09)
26ledige på jobsiden, uanset alder
28medianalder, dage
0%IT (0)
0%i Europa (0)
7%remote
100%med løn
Størrelsessignal: 26 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 235 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet14 · 93%
Remote1 · 7%
Erfaringsniveau
Senior2 · 13%
Staff2 · 13%
Rolle
Økonomi og jura7 · 47%
Drift og administration3 · 20%
Customer success og support2 · 13%
HR og rekruttering1 · 7%
Direktion og ledelse1 · 7%
Marketing og kommunikation1 · 7%
Lande
USA15
Byer
Washington6
Chicago5
Los Angeles4
New York City4
San Francisco3
Dallas2
Denver2
Boston1
Job de seneste 30 dage
Senior Paralegal (Litigation and IP)
for 14 t sidenUSD 81K–120K / årSeniorØkonomi og jura
Senior Paralegal (Health Care)
for 16 t sidenUSD 81K–120K / årSeniorØkonomi og jura
Health Insurance Claims Specialist
for 18 t sidenUSD 81K–120K / årRemoteØkonomi og jura
Practice Innovation & Knowledge Attorney (Transactional)
for 1 dag sidenUSD 220K–320K / årØkonomi og jura
Legal Talent Acquisition Coordinator
for 3 dage sidenUSD 61K–90K / årØkonomi og jura
Senior Manager of Human Resources
for 9 dage sidenUSD 150K–230K / årStaffHR og rekruttering
Executive Assistant
for 9 dage sidenUSD 106K–160K / årDrift og administration
Legal Support Specialist
for 14 dage sidenUSD 70K–100K / årCustomer success og support
Practice Innovation & Knowledge Attorney (Regulatory)
for 14 dage sidenUSD 195K–290K / årØkonomi og jura
Legal Secretary
for 14 dage sidenUSD 81K–120K / årØkonomi og jura
Office Assistant
for 14 dage sidenUSD 55K–80K / årDrift og administration
Practice Management Coordinator
for 21 dage sidenUSD 61K–90K / årDirektion og ledelse
Legal Support Specialist
for 25 dage sidenUSD 61K–90K / årCustomer success og support
Project Assistant
for 28 dage sidenUSD 57,5K–65K / årDrift og administration
Senior Manager of Marketing Events
for 28 dage sidenUSD 150K–230K / årStaffMarketing og kommunikation
Datas aktualitet
21 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 10:16 UTC, indhold 277415 bytes.