DEPT®
60 ledige stillinger29 % remoteUSAUngarnCanada
Rådgivning, bureauer og erhvervsserviceIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 10 % af 60 stillinger
Marketing og kommunikation22%
Salg16%
Kreativ, medier og tekst16%
Direktion og ledelse11%
Projekt- og programledelse10%
Strategi, rådgivning og analyse6%
Data og machine learning5%
Softwareudvikling (generelt)5%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 60 stillinger i søgningen
63job, seneste 30 dage
10nye, seneste 7 dage
60forskellige stillinger (1.1 opslag hver)
6udgivet på den travleste dag (2026-10-15)
177ledige på jobsiden, uanset alder
44medianalder, dage
10%IT (6)
46%i Europa (29)
29%remote
40%med løn
Størrelsessignal: 177 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 987 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Hybrid41 · 65%
Remote18 · 29%
Arbejdssted ikke angivet4 · 6%
Erfaringsniveau
Staff19 · 30%
Senior19 · 30%
Mellemniveau8 · 13%
Junior2 · 3%
Rolle
Marketing og kommunikation14 · 22%
Salg10 · 16%
Kreativ, medier og tekst10 · 16%
Direktion og ledelse7 · 11%
Projekt- og programledelse6 · 10%
Strategi, rådgivning og analyse4 · 6%
Softwareudvikling (generelt)3 · 5%
Data og machine learning3 · 5%
Lande
USA16
Ungarn10
Canada9
Storbritannien6
Holland6
Argentina5
Danmark4
Kroatien3
Byer
Budapest10
Toronto7
London6
Amsterdam6
Copenhagen4
Rotterdam4
Split3
Zagreb3
Job de seneste 30 dage
Product Designer Freelance
for 10 t sidenHybridProdukt og design
Growth Director, Experience & Engineering (Denmark)
for 19 t sidenHybridStaffSoftwareudvikling (generelt)
Senior Programme Manager
for 22 t sidenHybridSeniorProjekt- og programledelse
Senior Data Analyst, Fixed Term - Toronto
for 1 dag sidenRemoteSeniorData og machine learningSQL
Customer Lifecycle Marketing Manager
for 1 dag sidenHybridSeniorMarketing og kommunikation
Digital Marketing Assistant for the Swedish Market
for 1 dag sidenHybridMarketing og kommunikationSvensk påkrævet
Account Coordinator, Paid Search
for 2 dage sidenUSD 47,9K–60K / årRemotekun USASalg
Senior Account Manager, Adtech
for 4 dage sidenUSD 75,1K–95K / årRemotekun USASeniorSalg
Senior Account Director
for 4 dage sidenCAD 100K–120K / årHybridStaffSalg
Analytics Consultant
for 4 dage sidenHybridMellemniveauStrategi, rådgivning og analyse
Digital Project Manager - 6 month FTC
for 7 dage sidenCAD 60K–70K / årHybridMellemniveauProjekt- og programledelse
Creative Strategist, Retail Media - Creative - US Remote
for 7 dage sidenUSD 66,3K–85K / årRemotekun USAMellemniveauDetailhandel og butik
Motion Designer (FTC)
for 7 dage sidenHybridKreativ, medier og tekst
Senior Digital Project Manager - 6 month FTC
for 8 dage sidenCAD 70K–80K / årHybridSeniorProjekt- og programledelse
Manager, Influencer Marketing
for 8 dage sidenRemoteStaffMarketing og kommunikation
Account Coordinator, Paid Search
for 8 dage sidenUSD 47,9K–60K / årRemotekun USASalg
Director, Program Manager
for 8 dage sidenUSD 138K–150K / årRemotekun USAStaffProjekt- og programledelse
People Administrator
for 8 dage sidenHybridDrift og administration
Junior Programmatic Consultant
for 8 dage sidenHybridJuniorStrategi, rådgivning og analyse
Account Manager, Paid Social
for 9 dage sidenUSD 60K–70K / årRemotekun USASalg
Account Manager, Programmatic Retail
for 9 dage sidenUSD 65K–70K / årRemotekun USAMellemniveauSalg
Senior Account Manager, Programmatic
for 9 dage sidenUSD 85K–100K / årRemotekun USASeniorSalg
Visual Designer
for 9 dage sidenHybridSeniorProdukt og design
Mid/Senior Designer
for 9 dage sidenHybridSeniorKreativ, medier og tekst
Senior Campaign Producer - 6 month FTC
for 10 dage sidenCAD 70K–80K / årHybridSeniorMarketing og kommunikation
Senior Campaign Producer - 6 month FTC
for 10 dage sidenCAD 70K–80K / årHybridSeniorMarketing og kommunikation
Client Partner, Director
for 10 dage sidenUSD 3–10 / timeHybridStaffDirektion og ledelse
Social Content Creator
for 13 dage sidenHybridMarketing og kommunikation
Junior Social Content Creator
for 13 dage sidenHybridJuniorMarketing og kommunikation
Manager, Programmatic
for 14 dage sidenHybridStaffDirektion og ledelse
AI Motion Designer & Creative Technologist
for 14 dage sidenHybridKreativ, medier og tekst
Account Director (6 month FTC)
for 14 dage sidenHybridStaffSalg
AI Consultant
for 14 dage sidenHybridStrategi, rådgivning og analyse
Medior Media Planner
for 15 dage sidenMellemniveauMarketing og kommunikation
Creative Duo
for 15 dage sidenHybridSeniorKreativ, medier og tekstNederlandsk påkrævet
Associate Director, Paid Social
for 15 dage sidenHybridStaffMarketing og kommunikation
Associate Director, Project Management
for 16 dage sidenUSD 96,2K–135K / årRemotekun USAStaffProjekt- og programledelse
Head of Media
for 16 dage sidenHybridStaffDirektion og ledelse
Account Lead - Retail Search
for 17 dage sidenUSD 96K–120K / årRemotekun USASeniorDetailhandel og butik
Group Director, Paid Social Strategy (Client Partnership) - Remote
for 17 dage sidenUSD 150K–180K / årRemoteStaffMarketing og kommunikation
Account Director (Freelance)
for 17 dage sidenStaffSalg
Senior Programmatic Manager
for 18 dage sidenUSD 75K–90K / årRemotekun USASeniorDirektion og ledelse
Associate Design Director - Danish speaking
for 18 dage sidenHybridStaffKreativ, medier og tekst
Associate Design Director - Dutch speaking
for 18 dage sidenHybridStaffKreativ, medier og tekst
Talent Acquisition Specialist (12m FTC)
for 18 dage sidenCAD 65K–70K / årHybridHR og rekruttering
Adobe Change Manager
for 21 dage sidenHybridSeniorDirektion og ledelse
Art Director (Brand Creative)
for 21 dage sidenHybridStaffMarketing og kommunikation
Program Manager (d/f/m)
for 21 dage sidenHybridProjekt- og programledelseTysk påkrævet
Architect, Software Engineering (Adobe AEP Architect)
for 22 dage sidenUSD 138K–175K / årRemotekun USAMellemniveauSoftwareudvikling (generelt)
Senior, Software Engineer
for 22 dage sidenSeniorSoftwareudvikling (generelt)PythonSQL
Datas aktualitet
253 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 06:36 UTC, indhold 2032110 bytes.