Atlean World
147 ledige stillinger13 % remotePortugalGrækenlandBulgarien
Rådgivning, bureauer og erhvervsserviceIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 1 % af 147 stillinger
Marketing og kommunikation24%
Customer success og support19%
Strategi, rådgivning og analyse16%
Salg4%
Detailhandel og butik3%
Drift og administration3%
Restaurant, hotel og rengøring2%
Andet23%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 147 stillinger i søgningen
152job, seneste 30 dage
2nye, seneste 7 dage
147forskellige stillinger (1 opslag hver)
102udgivet på den travleste dag (2026-09-25)
189ledige på jobsiden, uanset alder
29medianalder, dage
1%IT (2)
100%i Europa (152)
13%remote
3%med løn
Størrelsessignal: 189 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 634 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet129 · 85%
Remote20 · 13%
Hybrid2 · 1%
På stedet1 · 1%
Erfaringsniveau
Junior38 · 25%
Mellemniveau2 · 1%
Rolle
Marketing og kommunikation36 · 24%
Customer success og support29 · 19%
Strategi, rådgivning og analyse24 · 16%
Salg6 · 4%
Detailhandel og butik4 · 3%
Drift og administration4 · 3%
Restaurant, hotel og rengøring3 · 2%
HR og rekruttering2 · 1%
Lande
Portugal96
Grækenland34
Bulgarien23
Ungarn2
Polen2
Spanien1
Rumænien1
Frankrig1
Byer
Lisbon73
Sofia22
Thessaloníki21
Braga5
Faro3
Albufeira2
Gondomar2
Vila Nova de Gaia2
Job de seneste 30 dage
RemoteJuniorStrategi, rådgivning og analyseNederlandsk påkrævet
Hebrew Content & Policy Specialist
for 1 dag sidenMarketing og kommunikation
Digital Marketing Support Specialist - Portuguese Speakers
for 7 dage sidenMarketing og kommunikationPortugisisk påkrævet
International Recruitment Consultant | Remote Recruiter
for 8 dage sidenRemoteHR og rekruttering
German Customer Experience Specialist
for 8 dage sidenJuniorCustomer success og supportTysk påkrævet
French Customer Experience Specialist
for 8 dage sidenCustomer success og supportDansk påkrævet
Dutch Customer Experience Specialist
for 8 dage sidenCustomer success og supportNederlandsk påkrævet
Danish Customer Experience Specialist
for 8 dage sidenCustomer success og supportDansk påkrævet
AI Ads Customer Advisor
for 8 dage sidenEUR 1.250–1.450 / månedStrategi, rådgivning og analyse
Social Media Customer Advisor
for 9 dage sidenMarketing og kommunikation
Consultor(a) de Experiência de Cliente
for 9 dage sidenStrategi, rådgivning og analysePT
Portuguese Social Media Support
for 10 dage sidenMarketing og kommunikationPortugisisk påkrævet
Freelance International Recruiter with French
for 10 dage sidenRemoteHR og rekrutteringFransk påkrævet
Spanish B2B support Advertisers - 2000€ Welcome Bonus
for 16 dage sidenJuniorSpansk påkrævet
Persian
for 18 dage sidenDutch Speakers Wanted - Work Remotely from Greece
for 19 dage sidenRemoteNederlandsk påkrævet
Turkish Social Media Support
for 21 dage sidenJuniorMarketing og kommunikation
German-Speaking Professionals
for 21 dage sidenTysk påkrævet
French Speakers Customer Support - Porto
for 21 dage sidenCustomer success og supportFransk påkrævet
Strategi, rådgivning og analyse
Portugisisk påkrævet
Persian Trust and Policy Specialist | 1000€ Signing Bonus
for 22 dage sidenStrategi, rådgivning og analyse
Online Content & Policy Reviewer with Hebrew
for 22 dage sidenMarketing og kommunikation
Premium Support Consultant with Norwegian - Remote
for 24 dage sidenRemoteStrategi, rådgivning og analyseNorsk påkrævet
Dutch Back Office - Automative Sector 2K
for 24 dage sidenPå stedetJunior
Ukrainian Interpreter with English
for 26 dage sidenJuniorKreativ, medier og tekst
Health Services Support Agent with German
for 26 dage sidenCustomer success og supportTysk påkrævet
Czech Digital Content Review Agent
for 26 dage sidenMarketing og kommunikationTjekkisk påkrævet
Customer Support Specialist for Danish Speakers (Remote)
for 26 dage sidenRemoteCustomer success og supportDansk påkrævet
Arabic AI Reviewer
for 26 dage sidenJunior
Trust & Safety Content Analyst with Dutch
for 27 dage sidenMarketing og kommunikationNederlandsk påkrævet
Support Client Jeux Vidéo - Lisbonne avec Relocalisation
for 27 dage sidenJuniorFransk påkrævetFR
Remote German-speaking role in Portugal
for 27 dage sidenRemoteTysk påkrævet
Polish Back Office Email Support
for 27 dage sidenPolsk påkrævet
Order to Cash Specialist with German
for 27 dage sidenMellemniveauTysk påkrævet
Guest Experience & Operations Specialist with Italian
for 27 dage sidenJuniorRestaurant, hotel og rengøringItaliensk påkrævet
German Beauty Advisor
for 27 dage sidenDetailhandel og butikTysk påkrævet
German Healthcare Technology
for 27 dage sidenSundhedTysk påkrævet
Danish Digital Content Review Specialist
for 27 dage sidenMarketing og kommunikationDansk påkrævet
Consulente Social Media - Italiano
for 27 dage sidenMarketing og kommunikationItaliensk påkrævet
Trust & Safety Content Analyst with Polish
for 28 dage sidenMarketing og kommunikationPolsk påkrævet
Travel Consultant with German
for 28 dage sidenRestaurant, hotel og rengøringTysk påkrævet
Service Excellence Coordinator with Dutch
for 28 dage sidenNederlandsk påkrævet
Norwegian Social Media Advisor
for 28 dage sidenMarketing og kommunikationNorsk påkrævet
Luxury Real Estate Manager
for 28 dage sidenDirektion og ledelse
Finnish Digital Content Review Specialist
for 28 dage sidenMarketing og kommunikationFinsk påkrævet
Digital Marketing Support Specialist - French Speakers
for 28 dage sidenMarketing og kommunikationFransk påkrævet
Customer Service - Dutch-speaking Support Advisor
for 28 dage sidenRemoteCustomer success og supportNederlandsk påkrævet
Content Reviewer with Swedish
for 28 dage sidenMarketing og kommunikationSvensk påkrævet
Content Reviewer with Finnish
for 28 dage sidenMarketing og kommunikationFinsk påkrævet
Datas aktualitet
63 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 200 (unchanged) kl. 2026-10-24 12:20 UTC, indhold 1043770 bytes.