Engine
29 ledige stillinger90 % remoteUSA
Rejser og hotelIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 17 % af 29 stillinger
Økonomi og jura17%
Salg14%
Produkt og design14%
Strategi, rådgivning og analyse10%
Direktion og ledelse10%
Data og machine learning7%
Softwareudvikling (generelt)7%
Projekt- og programledelse7%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 29 stillinger i søgningen
29job, seneste 30 dage
5nye, seneste 7 dage
29forskellige stillinger (1 opslag hver)
4udgivet på den travleste dag (2026-10-15)
81ledige på jobsiden, uanset alder
44medianalder, dage
17%IT (5)
0%i Europa (0)
90%remote
100%med løn
Størrelsessignal: 81 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 263 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Remote26 · 90%
Arbejdssted ikke angivet3 · 10%
Erfaringsniveau
Staff14 · 48%
Senior10 · 34%
Topledelse (C-level)1 · 3%
Mellemniveau1 · 3%
Rolle
Økonomi og jura5 · 17%
Direktion og ledelse4 · 14%
Salg4 · 14%
Produkt og design4 · 14%
Strategi, rådgivning og analyse3 · 10%
Softwareudvikling (generelt)2 · 7%
Projekt- og programledelse2 · 7%
Data og machine learning2 · 7%
Lande
USA29
Byer
Chicago2
Denver1
Job de seneste 30 dage
Manager, Implementation Management
for 6 t sidenUSD 102K–140K / årRemotekun USAStaffDirektion og ledelse
Director, Partner Acquisition
for 2 dage sidenUSD 160K–185K / årRemotekun USAStaffDirektion og ledelse
Director, Distribution Strategy
for 3 dage sidenUSD 172,6K–203K / årRemotekun USAStaffStrategi, rådgivning og analyse
Principal Creative
for 3 dage sidenUSD 204K–240K / årRemotekun USAStaffKreativ, medier og tekst
Sales Training Manager
for 4 dage sidenUSD 104,8K–145K / årSalg
Director, Sales Strategy & Operations - Groups
for 7 dage sidenUSD 170K–230K / årRemotekun USAStaffSalg
Senior Manager, Software Engineering
for 7 dage sidenUSD 225K–265K / årRemotekun USAStaffSoftwareudvikling (generelt)JavaScriptRuby
Manager, Revenue Enablement
for 7 dage sidenUSD 131,5K–182K / årRemotekun USAStaffStrategi, rådgivning og analyse
Sr. Lead OBT Implementation Manager
for 8 dage sidenUSD 185K–210K / årRemotekun USASeniorProjekt- og programledelse
Senior OBT Success Manager
for 8 dage sidenUSD 160K–215K / årRemotekun USASeniorDirektion og ledelse
Director, OBT Partnerships
for 8 dage sidenUSD 195K–230K / årRemotekun USAStaffSalg
Sr. Partner Success Manager, Technology Partners
for 8 dage sidenUSD 160K–215K / årRemotekun USASeniorDirektion og ledelse
Senior Analyst, Credit
for 9 dage sidenUSD 72,3K–100K / årRemotekun USASeniorØkonomi og jura
Senior Product Manager, Growth
for 11 dage sidenUSD 181,1K–213K / årRemotekun USASeniorProdukt og design
Sr. Data Analyst - Finance
for 11 dage sidenUSD 131,5K–154,7K / årRemotekun USASeniorData og machine learningPythonSQL
Senior Data Scientist - Content
for 11 dage sidenUSD 170K–200K / årRemotekun USASeniorData og machine learningPythonSQL
VP, Finance
for 11 dage sidenUSD 300K–375K / årRemotekun USATopledelse (C-level)Økonomi og jura
Implementation Manager, Commercial
for 14 dage sidenUSD 1–200K / årMellemniveauProjekt- og programledelse
Senior Product Manager, Applied AI
for 16 dage sidenUSD 181,1K–213K / årRemotekun USASeniorProdukt og design
Senior Product Manager
for 16 dage sidenUSD 181,1K–213K / årRemotekun USASeniorProdukt og design
Senior Technical Product Manager
for 16 dage sidenUSD 181,1K–213K / årRemotekun USASeniorProdukt og design
Associate Director, Strategy & Operations
for 17 dage sidenUSD 179K–248K / årRemotekun USAStaffDrift og administration
Commercial Counsel
for 18 dage sidenUSD 160K–220K / årRemotekun USAØkonomi og jura
Staff Application Security Engineer
for 19 dage sidenUSD 182,8K–215K / årRemotekun USAStaffIT-sikkerhedC#JavaJavaScript
Senior Manager, Credit
for 22 dage sidenUSD 151,3K–178K / årRemotekun USAStaffØkonomi og jura
Account Executive - Growth
for 24 dage sidenUSD 180K / årSalg
Director, Risk
for 25 dage sidenUSD 171K–202K / årRemotekun USAStaffØkonomi og jura
Senior Director, Workforce Transformation
for 28 dage sidenUSD 225K–270K / årRemotekun USAStaffStrategi, rådgivning og analyse
Staff Software Engineer
for 29 dage sidenUSD 200K–245K / årRemotekun USAStaffSoftwareudvikling (generelt)JavaScriptKotlinTypeScript
Datas aktualitet
139 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 03:12 UTC, indhold 876417 bytes.