RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 4 min siden
Dansk
Log ind

← tilbage

Engine

29 ledige stillinger90 % remoteUSA

Rejser og hotelIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 17 % af 29 stillinger

Økonomi og jura17%
Salg14%
Produkt og design14%
Strategi, rådgivning og analyse10%
Direktion og ledelse10%
Data og machine learning7%
Softwareudvikling (generelt)7%
Projekt- og programledelse7%
29job, seneste 30 dage
5nye, seneste 7 dage
29forskellige stillinger (1 opslag hver)
4udgivet på den travleste dag (2026-10-15)
81ledige på jobsiden, uanset alder
44medianalder, dage
17%IT (5)
0%i Europa (0)
90%remote
100%med løn

Størrelsessignal: 81 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 263 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
022
031
047
055
063
076
0812
0920
1025

Arbejdssted

Remote26 · 90%
Arbejdssted ikke angivet3 · 10%

Erfaringsniveau

Staff14 · 48%
Senior10 · 34%
Topledelse (C-level)1 · 3%
Mellemniveau1 · 3%

Rolle

Økonomi og jura5 · 17%
Direktion og ledelse4 · 14%
Salg4 · 14%
Produkt og design4 · 14%
Strategi, rådgivning og analyse3 · 10%
Softwareudvikling (generelt)2 · 7%
Projekt- og programledelse2 · 7%
Data og machine learning2 · 7%

Lande

USA29

Byer

Chicago2
Denver1

Job de seneste 30 dage

Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 102K–140K / årRemotekun USAStaffDirektion og ledelse
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 160K–185K / årRemotekun USAStaffDirektion og ledelse
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 172,6K–203K / årRemotekun USAStaffStrategi, rådgivning og analyse

Principal Creative

for 3 dage siden
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 204K–240K / årRemotekun USAStaffKreativ, medier og tekst

Sales Training Manager

for 4 dage siden
Engine·Rejser og hotel·Denver, Colorado, United Statesoriginal ↗
USD 104,8K–145K / årSalg
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 170K–230K / årRemotekun USAStaffSalg
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 225K–265K / årRemotekun USAStaffSoftwareudvikling (generelt)JavaScriptRuby
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 131,5K–182K / årRemotekun USAStaffStrategi, rådgivning og analyse
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 185K–210K / årRemotekun USASeniorProjekt- og programledelse
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 160K–215K / årRemotekun USASeniorDirektion og ledelse
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 195K–230K / årRemotekun USAStaffSalg
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 160K–215K / årRemotekun USASeniorDirektion og ledelse

Senior Analyst, Credit

for 9 dage siden
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 72,3K–100K / årRemotekun USASeniorØkonomi og jura
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 181,1K–213K / årRemotekun USASeniorProdukt og design
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 131,5K–154,7K / årRemotekun USASeniorData og machine learningPythonSQL
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 170K–200K / årRemotekun USASeniorData og machine learningPythonSQL

VP, Finance

for 11 dage siden
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 300K–375K / årRemotekun USATopledelse (C-level)Økonomi og jura
Engine·Rejser og hotel·Chicago, Illinois, United Statesoriginal ↗
USD 1–200K / årMellemniveauProjekt- og programledelse
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 181,1K–213K / årRemotekun USASeniorProdukt og design

Senior Product Manager

for 16 dage siden
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 181,1K–213K / årRemotekun USASeniorProdukt og design
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 181,1K–213K / årRemotekun USASeniorProdukt og design
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 179K–248K / årRemotekun USAStaffDrift og administration

Commercial Counsel

for 18 dage siden
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 160K–220K / årRemotekun USAØkonomi og jura
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 182,8K–215K / årRemotekun USAStaffIT-sikkerhedC#JavaJavaScript

Senior Manager, Credit

for 22 dage siden
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 151,3K–178K / årRemotekun USAStaffØkonomi og jura
Engine·Rejser og hotel·Chicago, Illinois, United Statesoriginal ↗
USD 180K / årSalg

Director, Risk

for 25 dage siden
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 171K–202K / årRemotekun USAStaffØkonomi og jura
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 225K–270K / årRemotekun USAStaffStrategi, rådgivning og analyse

Staff Software Engineer

for 29 dage siden
Engine·Rejser og hotel·Remote - USoriginal ↗
USD 200K–245K / årRemotekun USAStaffSoftwareudvikling (generelt)JavaScriptKotlinTypeScript

Datas aktualitet

139 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 03:12 UTC, indhold 876417 bytes.