Euromonitor
26 ledige stillinger11 % remoteStorbritannienSydafrikaLitauen
Rådgivning, bureauer og erhvervsserviceIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 19 % af 26 stillinger
Strategi, rådgivning og analyse25%
Salg14%
Marketing og kommunikation14%
Data og machine learning11%
Økonomi og jura7%
Softwareudvikling (generelt)7%
Direktion og ledelse7%
Andet7%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 26 stillinger i søgningen
28job, seneste 30 dage
12nye, seneste 7 dage
26forskellige stillinger (1.1 opslag hver)
5udgivet på den travleste dag (2026-10-23)
63ledige på jobsiden, uanset alder
44medianalder, dage
18%IT (5)
43%i Europa (12)
11%remote
21%med løn
Størrelsessignal: 63 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 655 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Hybrid21 · 75%
Arbejdssted ikke angivet4 · 14%
Remote3 · 11%
Erfaringsniveau
Mellemniveau7 · 25%
Senior7 · 25%
Junior3 · 11%
Staff1 · 4%
Rolle
Strategi, rådgivning og analyse7 · 25%
Marketing og kommunikation4 · 14%
Salg4 · 14%
Data og machine learning3 · 11%
Økonomi og jura2 · 7%
Direktion og ledelse2 · 7%
Softwareudvikling (generelt)2 · 7%
Customer success og support1 · 4%
Lande
Storbritannien9
Sydafrika4
Litauen3
USA3
Singapore2
Indien2
De Forenede Arabiske Emirater1
Uruguay1
Byer
London9
Cape Town4
Vilnius3
Chicago3
Dubai1
Shanghai1
Bengaluru1
Tokyo1
Job de seneste 30 dage
Marketing Data Analyst
for 1 dag sidenHybridMellemniveauData og machine learning
Associate Analyst
for 1 dag sidenEUR 2.000–2.200 / månedJuniorStrategi, rådgivning og analyse
Legal Counsel
for 1 dag sidenHybridMellemniveauØkonomi og jura
Director of Customer Success
for 1 dag sidenHybridStaffCustomer success og support
Senior Client Consultant (Trade, Government and Academics)
for 1 dag sidenHybridSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Product Marketing, Syndicated Solutions
for 2 dage sidenHybridMellemniveauMarketing og kommunikation
Product Marketing, Consulting & Ecommerce
for 2 dage sidenHybridMellemniveauMarketing og kommunikation
Freelancer - Market Research Opportunity, Uruguay
for 3 dage sidenRemote
Freelancer - Market Research Opportunity, Jamaica
for 3 dage sidenRemote
Associate Consultant
for 4 dage sidenHybridJuniorStrategi, rådgivning og analyse
Order-to-Cash (O2C) Executive
for 4 dage sidenHybridDirektion og ledelse
RemoteMellemniveauVidenskab og forskning
Marketing Automation Manager
for 9 dage sidenHybridMellemniveauMarketing og kommunikation
Data Analyst
for 10 dage sidenData og machine learningPythonRSQL
Analyst - 12 Months Maternity Cover
for 11 dage sidenHybridStrategi, rådgivning og analyse
Global Insight Manager: Food, Cooking Ingredients & Meals
for 12 dage sidenHybridDirektion og ledelse
Software Engineer 3
for 15 dage sidenSoftwareudvikling (generelt)C#PythonSQL
Senior Data Analyst / Data Analyst
for 17 dage sidenEUR 2.416–3.083 / månedHybridSeniorData og machine learningPythonR
Demand Marketing Lead, UK
for 17 dage sidenHybridSeniorMarketing og kommunikation
Agentic Marketing Engineer
for 18 dage sidenHybridSeniorSoftwareudvikling (generelt)JavaScriptPython
Solution Sales Consultant - Claims
for 23 dage sidenHybridMellemniveauSalg
Senior Insights Analyst
for 24 dage sidenSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Associate Data Quality Analyst
for 24 dage sidenEUR 2.100–2.500 / månedHybridJuniorStrategi, rådgivning og analyse
Senior Business Development Executive
for 26 dage sidenUSD 92K–118K / årHybridSeniorSalg
Global Account Manager
for 26 dage sidenUSD 64,1K–95,6K / årHybridSalg
Business Development Executive
for 26 dage sidenUSD 64,1K–103,7K / årHybridSalg
Accounting Manager
for 26 dage sidenHybridØkonomi og juraSpansk påkrævet
Senior Insights Analyst
for 29 dage sidenHybridSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Datas aktualitet
250 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 200 (unchanged) kl. 2026-10-24 04:50 UTC, indhold 472587 bytes.