RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 1 min siden
Dansk
Log ind
Den här sidan finns på Svenska.Byt×

← tilbage

Euromonitor

26 ledige stillinger11 % remoteStorbritannienSydafrikaLitauen

Rådgivning, bureauer og erhvervsserviceIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 19 % af 26 stillinger

Strategi, rådgivning og analyse25%
Salg14%
Marketing og kommunikation14%
Data og machine learning11%
Økonomi og jura7%
Softwareudvikling (generelt)7%
Direktion og ledelse7%
Andet7%
28job, seneste 30 dage
12nye, seneste 7 dage
26forskellige stillinger (1.1 opslag hver)
5udgivet på den travleste dag (2026-10-23)
63ledige på jobsiden, uanset alder
44medianalder, dage
18%IT (5)
43%i Europa (12)
11%remote
21%med løn

Størrelsessignal: 63 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 655 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
030
040
051
0611
073
087
0919
1021

Arbejdssted

Hybrid21 · 75%
Arbejdssted ikke angivet4 · 14%
Remote3 · 11%

Erfaringsniveau

Mellemniveau7 · 25%
Senior7 · 25%
Junior3 · 11%
Staff1 · 4%

Rolle

Strategi, rådgivning og analyse7 · 25%
Marketing og kommunikation4 · 14%
Salg4 · 14%
Data og machine learning3 · 11%
Økonomi og jura2 · 7%
Direktion og ledelse2 · 7%
Softwareudvikling (generelt)2 · 7%
Customer success og support1 · 4%

Lande

Storbritannien9
Sydafrika4
Litauen3
USA3
Singapore2
Indien2
De Forenede Arabiske Emirater1
Uruguay1

Byer

London9
Cape Town4
Vilnius3
Chicago3
Dubai1
Shanghai1
Bengaluru1
Tokyo1

Job de seneste 30 dage

Marketing Data Analyst

for 1 dag siden
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Cape Town, Western Cape, South Africaoriginal ↗
HybridMellemniveauData og machine learning

Associate Analyst

for 1 dag siden
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Vilnius, Vilnius City Municipality, Lithuaniaoriginal ↗
EUR 2.000–2.200 / månedJuniorStrategi, rådgivning og analyse

Legal Counsel

for 1 dag siden
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·London, England, United Kingdomoriginal ↗
HybridMellemniveauØkonomi og jura
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·London, England, United Kingdom | Dubai, Dubai, United Arab Emiratesoriginal ↗
HybridStaffCustomer success og support
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Singapore, Singapore, Singaporeoriginal ↗
HybridSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·London, England, United Kingdomoriginal ↗
HybridMellemniveauMarketing og kommunikation
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·London, England, United Kingdomoriginal ↗
HybridMellemniveauMarketing og kommunikation
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Uruguayoriginal ↗
Remote
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Jamaicaoriginal ↗
Remote

Associate Consultant

for 4 dage siden
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·London, England, United Kingdomoriginal ↗
HybridJuniorStrategi, rådgivning og analyse
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Cape Town, Western Cape, South Africaoriginal ↗
HybridDirektion og ledelse
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Indiaoriginal ↗
RemoteMellemniveauVidenskab og forskning
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Cape Town, Western Cape, South Africaoriginal ↗
HybridMellemniveauMarketing og kommunikation

Data Analyst

for 10 dage siden
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Shanghai, Shanghai, Chinaoriginal ↗
Data og machine learningPythonRSQL
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·London, England, United Kingdomoriginal ↗
HybridStrategi, rådgivning og analyse
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·London, England, United Kingdomoriginal ↗
HybridDirektion og ledelse

Software Engineer 3

for 15 dage siden
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Bengaluru, Karnataka, Indiaoriginal ↗
Softwareudvikling (generelt)C#PythonSQL
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Vilnius, Vilnius City Municipality, Lithuaniaoriginal ↗
EUR 2.416–3.083 / månedHybridSeniorData og machine learningPythonR

Demand Marketing Lead, UK

for 17 dage siden
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·London, England, United Kingdomoriginal ↗
HybridSeniorMarketing og kommunikation
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Cape Town, Western Cape, South Africaoriginal ↗
HybridSeniorSoftwareudvikling (generelt)JavaScriptPython
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·London, England, United Kingdomoriginal ↗
HybridMellemniveauSalg

Senior Insights Analyst

for 24 dage siden
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Tokyo, Tokyo, Japanoriginal ↗
SeniorStrategi, rådgivning og analyse
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Vilnius, Vilnius City Municipality, Lithuaniaoriginal ↗
EUR 2.100–2.500 / månedHybridJuniorStrategi, rådgivning og analyse
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Chicago, Illinois, United Statesoriginal ↗
USD 92K–118K / årHybridSeniorSalg

Global Account Manager

for 26 dage siden
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Chicago, Illinois, United Statesoriginal ↗
USD 64,1K–95,6K / årHybridSalg
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Chicago, Illinois, United Statesoriginal ↗
USD 64,1K–103,7K / årHybridSalg

Accounting Manager

for 26 dage siden
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Mexico City, Mexico City, Mexicooriginal ↗
HybridØkonomi og juraSpansk påkrævet

Senior Insights Analyst

for 29 dage siden
Euromonitor·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Singapore, Singapore, Singaporeoriginal ↗
HybridSeniorStrategi, rådgivning og analyse

Datas aktualitet

250 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 200 (unchanged) kl. 2026-10-24 04:50 UTC, indhold 472587 bytes.