EOS
65 ledige stillinger4 % remoteUSAStorbritannienIrland
Ejendomme, byggeri og proptechIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 17 % af 65 stillinger
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik31%
Drift og administration18%
HR og rekruttering14%
IT-support og drift10%
Salg6%
Økonomi og jura5%
DevOps / SRE / platform / cloud2%
Andet5%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 65 stillinger i søgningen
80job, seneste 30 dage
31nye, seneste 7 dage
65forskellige stillinger (1.2 opslag hver)
11udgivet på den travleste dag (2026-10-23)
186ledige på jobsiden, uanset alder
37medianalder, dage
16%IT (13)
26%i Europa (21)
4%remote
38%med løn
Størrelsessignal: 186 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 281 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
På stedet40 · 50%
Arbejdssted ikke angivet33 · 41%
Hybrid4 · 5%
Remote3 · 4%
Erfaringsniveau
Senior22 · 28%
Mellemniveau16 · 20%
Junior9 · 11%
Staff2 · 2%
Rolle
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik25 · 31%
Drift og administration14 · 18%
HR og rekruttering11 · 14%
IT-support og drift8 · 10%
Salg5 · 6%
Økonomi og jura4 · 5%
DevOps / SRE / platform / cloud2 · 2%
Softwareudvikling (generelt)2 · 2%
Lande
USA54
Storbritannien10
Irland5
Singapore2
Sverige2
Filippinerne1
Danmark1
Taiwan1
Byer
Banbridge6
Dublin5
Austin5
San Francisco4
New Albany4
Montgomery4
London4
Newark3
Job de seneste 30 dage
Event Solutions Engineer (Event Connectivity)
for 11 t sidenUSD 90K–100K / årPå stedetMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Network Operations Technician Tier 1
for 12 t sidenPå stedetDrift og administration
Order Management Project Coordinator
for 14 t sidenUSD 94K–98K / årPå stedetDrift og administration
Sales Operations Specialist
for 15 t sidenMellemniveauSalg
Sales Operations Specialist
for 15 t sidenMellemniveauSalg
Logistics Warehouse Supervisor
for 15 t sidenUSD 70,3K–73K / årPå stedetMellemniveauDrift og administration
Network Deployment Engineer Team Lead
for 16 t sidenHybridSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Senior Data Engineer
for 16 t sidenUSD 135K–150K / årSeniorData og machine learningPythonSQL
Deployment Technician
for 19 t sidenUSD 21–22,5 / timePå stedetIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Billing Coordinator
for 19 t sidenØkonomi og jura
USD 70K–80K / årMellemniveauDrift og administration
Construction Project Manager
for 2 dage sidenHåndværk, byggeri og produktion
Data Center Technical Trainer (Louisiana)
for 2 dage sidenPå stedetMellemniveau
Compliance Analyst
for 2 dage sidenUSD 70K–80K / årMellemniveauØkonomi og jura
Business Planning Financial Analyst
for 2 dage sidenRemotekun USAØkonomi og jura
Network Engineer
for 2 dage sidenUSD 90K–110K / årPå stedetDevOps / SRE / platform / cloudPython
Executive AV/VC Maintenance Support Technician
for 2 dage sidenUSD 36–37,5 / timePå stedetIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
AV Tier 3 Technician
for 2 dage sidenUSD 40–45 / timePå stedetSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Data Center Repair Technician
for 2 dage sidenUSD 26,45–36,06 / timePå stedetIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Associate Recruiter
for 3 dage sidenPå stedetJuniorHR og rekruttering
Data Centre Technician
for 3 dage sidenIngeniørarbejde (ikke software) og teknikFransk påkrævet
HR Director
for 3 dage sidenStaffHR og rekruttering
Data Center Repair Technician
for 3 dage sidenPå stedetIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Data Center Surge Lead (Travel Team)
for 3 dage sidenRemotekun USASenior
HR Director
for 3 dage sidenStaffHR og rekruttering
J1 2027 Programme
for 4 dage sidenPå stedet
Smart Hands Technician
for 4 dage sidenPå stedetIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Compliance Analyst
for 4 dage sidenMellemniveauØkonomi og jura
Embedded Program Manager
for 5 dage sidenMellemniveauSoftwareudvikling (generelt)
Tier 2 Audio Visual Field Technician
for 5 dage sidenUSD 32–41 / timeJuniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Lead Audio Visual Field Technician
for 5 dage sidenUSD 80K–100K / årSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Data Center Service Lead - Field Operations (Oregon/Idaho)
for 7 dage sidenUSD 110K–120K / årPå stedetSeniorDrift og administration
Data Center Team Lead: Network Operations (Louisiana)
for 7 dage sidenPå stedetSeniorDrift og administration
Data Center Technician Lead: Field Ops (Montgomery, AL)
for 7 dage sidenPå stedetSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Sales Operations Associate
for 8 dage sidenJuniorSalg
Sales Operations Associate
for 8 dage sidenJuniorSalg
Network Field Team Lead
for 9 dage sidenUSD 85K–95K / årSeniorDirektion og ledelse
Data Center Operations Manager (Alabama)
for 9 dage sidenPå stedetSeniorDrift og administration
Physical Security Project Manager
for 9 dage sidenUSD 98K–105K / årPå stedetProjekt- og programledelse
Technical Recruiter - High Volume
for 9 dage sidenHR og rekruttering
IT Logistics Warehouse Operations Manager
for 9 dage sidenUSD 73K–76K / årPå stedetMellemniveauIT-support og drift
Human Resources Business Partner
for 9 dage sidenHybridSeniorHR og rekruttering
Technical Recruiter (Nordics)
for 9 dage sidenPå stedetHR og rekruttering
IT Asset Technician
for 10 dage sidenIT-support og drift
IT Support Specialist
for 10 dage sidenUSD 28–33 / timeSeniorIT-support og drift
AV Events Technician
for 10 dage sidenPå stedetMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Project Design Engineer (Security Infrastructure)
for 12 dage sidenPå stedetMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
IT Logistics Warehouse Lead
for 14 dage sidenUSD 30–35 / timePå stedetSeniorIT-support og drift
IT Logistics Warehouse Lead
for 14 dage sidenUSD 70,3K–73K / årPå stedetSeniorIT-support og drift
Logistics Technician
for 14 dage sidenUSD 24–26 / timePå stedetMellemniveauDrift og administration
Datas aktualitet
594 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 10:48 UTC, indhold 1958451 bytes.