Figure Lending
8 ledige stillinger44 % remoteUSA
Fintech og betalingerSoftwareproduktvirksomhedIT-andel 0 % af 8 stillinger
Økonomi og jura33%
Salg22%
Customer success og support22%
Produkt og design11%
Strategi, rådgivning og analyse11%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 8 stillinger i søgningen
9job, seneste 30 dage
4nye, seneste 7 dage
8forskellige stillinger (1.1 opslag hver)
2udgivet på den travleste dag (2026-10-20)
15ledige på jobsiden, uanset alder
17medianalder, dage
0%IT (0)
0%i Europa (0)
44%remote
100%med løn
Størrelsessignal: 15 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 172 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Hybrid5 · 56%
Remote4 · 44%
Erfaringsniveau
Junior3 · 33%
Senior3 · 33%
Mellemniveau2 · 22%
Staff1 · 11%
Rolle
Økonomi og jura3 · 33%
Customer success og support2 · 22%
Salg2 · 22%
Produkt og design1 · 11%
Strategi, rådgivning og analyse1 · 11%
Lande
USA5
Byer
New York City3
Reno1
San Francisco1
Charlotte1
Job de seneste 30 dage
Customer Success Associate
for 11 t sidenUSD 71K / årHybridJuniorCustomer success og support
Licensed Partnerships Account Manager
for 3 dage sidenUSD 96,4K–144,6K / årRemoteMellemniveauSalg
Senior Treasury and FinOps Analyst
for 4 dage sidenUSD 97,8K–132,2K / årRemoteSeniorØkonomi og jura
Senior Financial Portfolio Analyst, Servicing
for 4 dage sidenUSD 85,4K–128,0K / årRemoteSeniorØkonomi og jura
Associate General Counsel, Corporate & Securities
for 9 dage sidenUSD 227,7K–341,6K / årHybridJuniorØkonomi og jura
Channel Account Executive
for 10 dage sidenUSD 68K–95K / årHybridMellemniveauSalg
Customer Success Associate
for 10 dage sidenUSD 71K / årHybridJuniorCustomer success og support
Principal Product Designer
for 17 dage sidenUSD 158,4K–237,6K / årRemoteStaffProdukt og design
Senior Pricing Analyst
for 17 dage sidenUSD 68K–102K / årHybridSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Datas aktualitet
181 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:47 UTC, indhold 157348 bytes.