RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 1 min siden
Dansk
Log ind
Denne siden finnes på Norsk.Bytt×

← tilbage

Figure Lending

8 ledige stillinger44 % remoteUSA

Fintech og betalingerSoftwareproduktvirksomhedIT-andel 0 % af 8 stillinger

Økonomi og jura33%
Salg22%
Customer success og support22%
Produkt og design11%
Strategi, rådgivning og analyse11%
9job, seneste 30 dage
4nye, seneste 7 dage
8forskellige stillinger (1.1 opslag hver)
2udgivet på den travleste dag (2026-10-20)
15ledige på jobsiden, uanset alder
17medianalder, dage
0%IT (0)
0%i Europa (0)
44%remote
100%med løn

Størrelsessignal: 15 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 172 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
030
040
051
061
070
082
092
109

Arbejdssted

Hybrid5 · 56%
Remote4 · 44%

Erfaringsniveau

Junior3 · 33%
Senior3 · 33%
Mellemniveau2 · 22%
Staff1 · 11%

Rolle

Økonomi og jura3 · 33%
Customer success og support2 · 22%
Salg2 · 22%
Produkt og design1 · 11%
Strategi, rådgivning og analyse1 · 11%

Lande

USA5

Byer

New York City3
Reno1
San Francisco1
Charlotte1

Job de seneste 30 dage

Figure Lending·Fintech og betalinger·Reno, NVoriginal ↗
USD 71K / årHybridJuniorCustomer success og support
Figure Lending·Fintech og betalinger·Remoteoriginal ↗
USD 96,4K–144,6K / årRemoteMellemniveauSalg
Figure Lending·Fintech og betalinger·Remoteoriginal ↗
USD 97,8K–132,2K / årRemoteSeniorØkonomi og jura
Figure Lending·Fintech og betalinger·Remoteoriginal ↗
USD 85,4K–128,0K / årRemoteSeniorØkonomi og jura
Figure Lending·Fintech og betalinger·San Francisco, CA; New York, NYoriginal ↗
USD 227,7K–341,6K / årHybridJuniorØkonomi og jura

Channel Account Executive

for 10 dage siden
Figure Lending·Fintech og betalinger·New York, NYoriginal ↗
USD 68K–95K / årHybridMellemniveauSalg
Figure Lending·Fintech og betalinger·Charlotte, NCoriginal ↗
USD 71K / årHybridJuniorCustomer success og support
Figure Lending·Fintech og betalinger·Remoteoriginal ↗
USD 158,4K–237,6K / årRemoteStaffProdukt og design

Senior Pricing Analyst

for 17 dage siden
Figure Lending·Fintech og betalinger·New York, NYoriginal ↗
USD 68K–102K / årHybridSeniorStrategi, rådgivning og analyse

Datas aktualitet

181 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:47 UTC, indhold 157348 bytes.