RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 2 min siden
Dansk
Log ind

← tilbage

Flow Traders

10 ledige stillingerHollandUSA

Rådgivning, bureauer og erhvervsserviceIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 20 % af 10 stillinger

Drift og administration30%
HR og rekruttering20%
Økonomi og jura20%
Data og machine learning10%
Videnskab og forskning10%
Softwareudvikling (generelt)10%
10job, seneste 30 dage
3nye, seneste 7 dage
10forskellige stillinger (1 opslag hver)
2udgivet på den travleste dag (2026-10-13)
46ledige på jobsiden, uanset alder
78medianalder, dage
20%IT (2)
80%i Europa (8)
0%remote
20%med løn

Størrelsessignal: 46 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 1694 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

111
120
010
020
032
042
050
065
076
086
0910
1010

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet9 · 90%
Hybrid1 · 10%

Erfaringsniveau

Mellemniveau3 · 30%
Senior2 · 20%
Junior2 · 20%
Staff1 · 10%

Rolle

Drift og administration3 · 30%
HR og rekruttering2 · 20%
Økonomi og jura2 · 20%
Data og machine learning1 · 10%
Softwareudvikling (generelt)1 · 10%
Videnskab og forskning1 · 10%

Lande

Holland8
USA2

Byer

Amsterdam8
New York City2

Job de seneste 30 dage

Core Data Engineer

for 21 t siden
Flow Traders·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Amsterdamoriginal ↗
Data og machine learningPythonSQL

Executive Assistant

for 2 dage siden
Flow Traders·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Amsterdamoriginal ↗
HybridSeniorDrift og administration
Flow Traders·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Amsterdamoriginal ↗
Drift og administration

AI Engineering Manager

for 7 dage siden
Flow Traders·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Amsterdamoriginal ↗
StaffSoftwareudvikling (generelt)
Flow Traders·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·New Yorkoriginal ↗
USD 80K–95K / årMellemniveauHR og rekruttering

Digital Assets Trader

for 10 dage siden
Flow Traders·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Amsterdamoriginal ↗
MellemniveauØkonomi og jura

HR Generalist

for 11 dage siden
Flow Traders·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Amsterdamoriginal ↗
SeniorHR og rekruttering
Flow Traders·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Amsterdamoriginal ↗
JuniorVidenskab og forskning

Summer Trading Internship

for 16 dage siden
Flow Traders·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Amsterdamoriginal ↗
JuniorØkonomi og jura

Corporate Receptionist

for 18 dage siden
Flow Traders·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·New Yorkoriginal ↗
USD 36–37 / timeMellemniveauDrift og administration

Datas aktualitet

71 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:20 UTC, indhold 350792 bytes.