RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 2 min siden
Dansk
Log ind

← tilbage

Quandela

32 ledige stillingerFrankrig

Produktion og hardwareIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 9 % af 32 stillinger

Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik38%
Videnskab og forskning19%
Drift og administration12%
DevOps / SRE / platform / cloud3%
IT-support og drift3%
Økonomi og jura3%
Håndværk, byggeri og produktion3%
Andet9%
32job, seneste 30 dage
6nye, seneste 7 dage
32forskellige stillinger (1 opslag hver)
4udgivet på den travleste dag (2026-10-06)
36ledige på jobsiden, uanset alder
16medianalder, dage
9%IT (3)
100%i Europa (32)
0%remote
0%med løn

Størrelsessignal: 36 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 60 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
030
040
050
060
070
081
098
1027

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet20 · 62%
Hybrid12 · 38%

Erfaringsniveau

Mellemniveau23 · 72%
Junior4 · 12%
Senior4 · 12%
Topledelse (C-level)1 · 3%

Rolle

Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik12 · 38%
Videnskab og forskning6 · 19%
Drift og administration4 · 12%
IT-support og drift1 · 3%
Softwareudvikling (generelt)1 · 3%
Strategi, rådgivning og analyse1 · 3%
DevOps / SRE / platform / cloud1 · 3%
Håndværk, byggeri og produktion1 · 3%

Lande

Frankrig32

Byer

Massy26
Palaiseau6
Paris4

Job de seneste 30 dage

Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
JuniorIT-support og driftFransk påkrævet
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
Junior
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
SeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
HybridMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknikFransk påkrævet
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
HybridMellemniveauSoftwareudvikling (generelt)Python
Quandela·Produktion og hardware·Palaiseau, Île-de-France, Franceoriginal ↗
MellemniveauVidenskab og forskning
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
MellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
HybridTopledelse (C-level)Strategi, rådgivning og analyse

Cloud DevOps Engineer

for 8 dage siden
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
MellemniveauDevOps / SRE / platform / cloudBashPython
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
SeniorDrift og administration
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
MellemniveauHåndværk, byggeri og produktionFR
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
HybridMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknikPython
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
HybridMellemniveau
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
HybridMellemniveau
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
HybridMellemniveauDrift og administrationFransk påkrævet
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, France | Paris, Île-de-France, Franceoriginal ↗
MellemniveauVidenskab og forskning
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
HybridMellemniveauDrift og administrationFransk påkrævet
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
HybridMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknikFransk påkrævet
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
HybridMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknikFransk påkrævet
Quandela·Produktion og hardware·Palaiseau, Île-de-France, Franceoriginal ↗
MellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknikPython
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
SeniorProjekt- og programledelse
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
HybridMellemniveauDrift og administrationFransk påkrævet
Quandela·Produktion og hardware·Palaiseau, Île-de-France, Franceoriginal ↗
MellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, France | Paris, Île-de-France, Franceoriginal ↗
JuniorVidenskab og forskning
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, France | Paris, Île-de-France, Franceoriginal ↗
MellemniveauVidenskab og forskning
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, France | Paris, Île-de-France, Franceoriginal ↗
JuniorVidenskab og forskning
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
MellemniveauVidenskab og forskning
Quandela·Produktion og hardware·Palaiseau, Île-de-France, Franceoriginal ↗
MellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik

Export Control Officer

for 25 dage siden
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
HybridSeniorØkonomi og juraFransk påkrævet
Quandela·Produktion og hardware·Palaiseau, Île-de-France, Franceoriginal ↗
MellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Quandela·Produktion og hardware·Massy, Île-de-France, Franceoriginal ↗
MellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Quandela·Produktion og hardware·Palaiseau, Île-de-France, Franceoriginal ↗
MellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik

Datas aktualitet

91 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 200 (unchanged) kl. 2026-10-24 03:24 UTC, indhold 307427 bytes.