Quandela
32 ledige stillingerFrankrig
Produktion og hardwareIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 9 % af 32 stillinger
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik38%
Videnskab og forskning19%
Drift og administration12%
DevOps / SRE / platform / cloud3%
IT-support og drift3%
Økonomi og jura3%
Håndværk, byggeri og produktion3%
Andet9%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 32 stillinger i søgningen
32job, seneste 30 dage
6nye, seneste 7 dage
32forskellige stillinger (1 opslag hver)
4udgivet på den travleste dag (2026-10-06)
36ledige på jobsiden, uanset alder
16medianalder, dage
9%IT (3)
100%i Europa (32)
0%remote
0%med løn
Størrelsessignal: 36 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 60 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet20 · 62%
Hybrid12 · 38%
Erfaringsniveau
Mellemniveau23 · 72%
Junior4 · 12%
Senior4 · 12%
Topledelse (C-level)1 · 3%
Rolle
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik12 · 38%
Videnskab og forskning6 · 19%
Drift og administration4 · 12%
IT-support og drift1 · 3%
Softwareudvikling (generelt)1 · 3%
Strategi, rådgivning og analyse1 · 3%
DevOps / SRE / platform / cloud1 · 3%
Håndværk, byggeri og produktion1 · 3%
Lande
Frankrig32
Byer
Massy26
Palaiseau6
Paris4
Job de seneste 30 dage
IT Support & Infrastructure Intern (H1/2027)
for 1 dag sidenJuniorIT-support og driftFransk påkrævet
Event Coordination Intern (H1/2027)
for 1 dag sidenJunior
Senior Optical Systems Engineer
for 2 dage sidenSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Lean Manufacturing Engineer
for 2 dage sidenHybridMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknikFransk påkrævet
Quantum Applications Engineer
for 3 dage sidenHybridMellemniveauSoftwareudvikling (generelt)Python
Quantum Optics Scientist - Spin-Based Quantum Systems
for 5 dage sidenMellemniveauVidenskab og forskning
Software & Hardware Integration QA Engineer
for 8 dage sidenMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Corporate Development Analyst - CEO Office
for 8 dage sidenHybridTopledelse (C-level)Strategi, rådgivning og analyse
Cloud DevOps Engineer
for 8 dage sidenMellemniveauDevOps / SRE / platform / cloudBashPython
Senior Procurement Manager
for 9 dage sidenSeniorDrift og administration
Technicien Montage Mécanique & Intégration (F/H)
for 10 dage sidenMellemniveauHåndværk, byggeri og produktionFR
Technical Support & Operations Engineer
for 10 dage sidenHybridMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknikPython
Quality & Knowledge Specialist
for 11 dage sidenHybridMellemniveau
Scientific Engagement Specialist
for 12 dage sidenHybridMellemniveau
Industrial Facilities & Equipment Manager
for 12 dage sidenHybridMellemniveauDrift og administrationFransk påkrævet
Quantum Information Scientist - Quantum Dot Modelling
for 15 dage sidenMellemniveauVidenskab og forskning
Planning and Supply Chain Manager
for 16 dage sidenHybridMellemniveauDrift og administrationFransk påkrævet
Manufacturing Methods Engineer
for 16 dage sidenHybridMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknikFransk påkrævet
Industrialization & Manufacturing System Engineer
for 16 dage sidenHybridMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknikFransk påkrævet
Single Photon Source Lithography Engineer
for 18 dage sidenMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknikPython
Senior Project Manager - Quantum Research
for 18 dage sidenSeniorProjekt- og programledelse
Revenue Operations Manager
for 18 dage sidenHybridMellemniveauDrift og administrationFransk påkrævet
Optical Test and Automation Engineer
for 18 dage sidenMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Quantum Information Scientist - Quantum Error Mitigation
for 19 dage sidenJuniorVidenskab og forskning
Quantum Information Scientist - Architecture & Performance
for 19 dage sidenMellemniveauVidenskab og forskning
Quantum Information Scientist - Tensor Network Simulations
for 22 dage sidenJuniorVidenskab og forskning
Quantum Optics Scientist - QPU Prototyping
for 23 dage sidenMellemniveauVidenskab og forskning
Fiber Pigtailing Engineer (Master level)
for 25 dage sidenMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Export Control Officer
for 25 dage sidenHybridSeniorØkonomi og juraFransk påkrævet
R&D Engineer - Optical Systems & Single-Photon Source Lithography
for 26 dage sidenMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Photonic Packaging Engineer
for 26 dage sidenMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Optical Integration Engineer (PhD level)
for 26 dage sidenMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Datas aktualitet
91 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 200 (unchanged) kl. 2026-10-24 03:24 UTC, indhold 307427 bytes.