RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 4 min siden
Dansk
Log ind

← tilbage

AbCellera

20 ledige stillingerCanadaUSA

Biotek, medicinal og medicoteknikIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 30 % af 20 stillinger

QA og test20%
Sundhed20%
Håndværk, byggeri og produktion15%
Data og machine learning10%
Direktion og ledelse10%
Økonomi og jura5%
Videnskab og forskning5%
Andet10%
20job, seneste 30 dage
6nye, seneste 7 dage
20forskellige stillinger (1 opslag hver)
5udgivet på den travleste dag (2026-10-07)
37ledige på jobsiden, uanset alder
28medianalder, dage
30%IT (6)
0%i Europa (0)
0%remote
75%med løn

Størrelsessignal: 37 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 526 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
030
040
052
060
071
083
0914
1016

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet20 · 100%

Erfaringsniveau

Senior8 · 40%
Staff6 · 30%
Mellemniveau2 · 10%
Junior1 · 5%
Topledelse (C-level)1 · 5%

Rolle

Sundhed4 · 20%
QA og test4 · 20%
Håndværk, byggeri og produktion3 · 15%
Direktion og ledelse2 · 10%
Data og machine learning2 · 10%
Økonomi og jura1 · 5%
Strategi, rådgivning og analyse1 · 5%
Videnskab og forskning1 · 5%

Lande

Canada18
USA2

Byer

Vancouver15
Montréal3

Job de seneste 30 dage

AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Vancouveroriginal ↗
USD 145K–180K / årStaffØkonomi og jura

Senior Medical Writer

for 10 t siden
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Vancouveroriginal ↗
USD 118K–150K / årSeniorSundhed
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Montrealoriginal ↗
StaffFR

Director, CMC Quality

for 1 dag siden
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Vancouveroriginal ↗
USD 180K–220K / årStaffDirektion og ledelse
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Montrealoriginal ↗
Strategi, rådgivning og analyseFR

Clinical Systems Analyst

for 2 dage siden
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Montrealoriginal ↗
SeniorSundhed
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Californiaoriginal ↗
StaffSundhed
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Vancouveroriginal ↗
USD 88K–110K / årSeniorVidenskab og forskning
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Vancouveroriginal ↗
USD 82K–102K / årSeniorQA og test
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Vancouveroriginal ↗
USD 82K–102K / årSeniorQA og test
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Vancouveroriginal ↗
USD 82K–102K / årSeniorQA og test
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Vancouveroriginal ↗
USD 84K–105K / år
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Vancouveroriginal ↗
USD 84K–105K / årSeniorQA og test
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Vancouveroriginal ↗
USD 135K–170K / årStaffHåndværk, byggeri og produktion

QC Analyst II

for 16 dage siden
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Vancouveroriginal ↗
USD 76K–95K / årMellemniveauHåndværk, byggeri og produktion

Senior QC Data Reviewer

for 16 dage siden
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Vancouveroriginal ↗
USD 88K–110K / årSeniorHåndværk, byggeri og produktion

Director, DP MSAT

for 25 dage siden
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Vancouveroriginal ↗
USD 200K–250K / årStaffDirektion og ledelse
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Vancouveroriginal ↗
USD 68K–80K / årJuniorData og machine learning
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Vancouveroriginal ↗
USD 95K–112K / årMellemniveauData og machine learning

VP, Medical Affairs

for 28 dage siden
AbCellera·Biotek, medicinal og medicoteknik·Californiaoriginal ↗
Topledelse (C-level)Sundhed

Datas aktualitet

97 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 09:10 UTC, indhold 305810 bytes.