AbCellera
20 ledige stillingerCanadaUSA
Biotek, medicinal og medicoteknikIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 30 % af 20 stillinger
QA og test20%
Sundhed20%
Håndværk, byggeri og produktion15%
Data og machine learning10%
Direktion og ledelse10%
Økonomi og jura5%
Videnskab og forskning5%
Andet10%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 20 stillinger i søgningen
20job, seneste 30 dage
6nye, seneste 7 dage
20forskellige stillinger (1 opslag hver)
5udgivet på den travleste dag (2026-10-07)
37ledige på jobsiden, uanset alder
28medianalder, dage
30%IT (6)
0%i Europa (0)
0%remote
75%med løn
Størrelsessignal: 37 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 526 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet20 · 100%
Erfaringsniveau
Senior8 · 40%
Staff6 · 30%
Mellemniveau2 · 10%
Junior1 · 5%
Topledelse (C-level)1 · 5%
Rolle
Sundhed4 · 20%
QA og test4 · 20%
Håndværk, byggeri og produktion3 · 15%
Direktion og ledelse2 · 10%
Data og machine learning2 · 10%
Økonomi og jura1 · 5%
Strategi, rådgivning og analyse1 · 5%
Videnskab og forskning1 · 5%
Lande
Canada18
USA2
Byer
Vancouver15
Montréal3
Job de seneste 30 dage
Associate Director, Regulatory Affairs
for 9 t sidenUSD 145K–180K / årStaffØkonomi og jura
Senior Medical Writer
for 10 t sidenUSD 118K–150K / årSeniorSundhed
Gestionnaire principal(e), Affaires réglementaires CMC
for 13 t sidenStaffFR
Director, CMC Quality
for 1 dag sidenUSD 180K–220K / årStaffDirektion og ledelse
Analyste de systèmes cliniques
for 2 dage sidenStrategi, rådgivning og analyseFR
Clinical Systems Analyst
for 2 dage sidenSeniorSundhed
Senior Director, Clinical Data Management
for 14 dage sidenStaffSundhed
Scientist II/Senior Scientist
for 14 dage sidenUSD 88K–110K / årSeniorVidenskab og forskning
QA for QC Specialist (15-month contract)
for 15 dage sidenUSD 82K–102K / årSeniorQA og test
QA Specialist - Batch Record Review
for 15 dage sidenUSD 82K–102K / årSeniorQA og test
QA Operations Specialist (15-month contract)
for 15 dage sidenUSD 82K–102K / årSeniorQA og test
External QA Specialist/Manager
for 16 dage sidenUSD 84K–105K / år
QA Specialist - Supplier Quality
for 16 dage sidenUSD 84K–105K / årSeniorQA og test
Senior Manager, QC Microbiology
for 16 dage sidenUSD 135K–170K / årStaffHåndværk, byggeri og produktion
QC Analyst II
for 16 dage sidenUSD 76K–95K / årMellemniveauHåndværk, byggeri og produktion
Senior QC Data Reviewer
for 16 dage sidenUSD 88K–110K / årSeniorHåndværk, byggeri og produktion
Director, DP MSAT
for 25 dage sidenUSD 200K–250K / årStaffDirektion og ledelse
Associate Research Scientist - In Vivo Science
for 28 dage sidenUSD 68K–80K / årJuniorData og machine learning
Research Scientist II - In Vivo Science
for 28 dage sidenUSD 95K–112K / årMellemniveauData og machine learning
VP, Medical Affairs
for 28 dage sidenTopledelse (C-level)Sundhed
Datas aktualitet
97 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 09:10 UTC, indhold 305810 bytes.