Lumos
7 ledige stillinger16 % remoteUSA
TelekommunikationIkke-tech-virksomhedIT-andel 0 % af 7 stillinger
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik42%
Håndværk, byggeri og produktion32%
Drift og administration21%
Salg5%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 7 stillinger i søgningen
19job, seneste 30 dage
7nye, seneste 7 dage
7forskellige stillinger (2.7 opslag hver)
6udgivet på den travleste dag (2026-10-21)
28ledige på jobsiden, uanset alder
14medianalder, dage
0%IT (0)
0%i Europa (0)
16%remote
37%med løn
Størrelsessignal: 28 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 88 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet13 · 68%
Hybrid3 · 16%
Remote3 · 16%
Erfaringsniveau
Senior11 · 58%
Staff5 · 26%
Junior2 · 11%
Mellemniveau1 · 5%
Rolle
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik8 · 42%
Håndværk, byggeri og produktion6 · 32%
Drift og administration4 · 21%
Salg1 · 5%
Lande
USA19
Byer
Summerville2
Waynesboro1
Chicago1
Lynchburg1
Sumter1
Wildwood1
Naperville1
Spartanburg1
Job de seneste 30 dage
Supervisor - Service Operations
for 1 dag sidenUSD 68K–80K / årSeniorDrift og administration
OSP Construction Project Engineer
for 2 dage sidenUSD 70K–85K / årSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Operations Service Technician I
for 2 dage sidenUSD 28–32 / timeHybridJuniorDrift og administration
Manager - OSP Construction
for 2 dage sidenStaffHåndværk, byggeri og produktion
OSP Construction Project Engineer
for 2 dage sidenSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
OSP Construction Project Engineer
for 2 dage sidenSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
OSP Construction Project Engineer
for 2 dage sidenUSD 70K–85K / årSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Manager - OSP Construction
for 9 dage sidenUSD 84K–105K / årStaffHåndværk, byggeri og produktion
Manager - OSP Construction
for 10 dage sidenHybridStaffHåndværk, byggeri og produktion
Enterprise Account Executive
for 10 dage sidenRemoteSeniorSalg
Service Operations Specialist
for 11 dage sidenJuniorDrift og administration
Manager - OSP Construction
for 11 dage sidenStaffHåndværk, byggeri og produktion
OSP Construction Project Engineer
for 11 dage sidenUSD 70K–85K / årSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
OSP Construction Project Engineer
for 14 dage sidenSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
OSP Construction Project Engineer
for 14 dage sidenSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Manager - OSP Construction
for 14 dage sidenHybridStaffHåndværk, byggeri og produktion
OSP Construction Project Engineer
for 15 dage sidenUSD 70K–85K / årSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Supervisor - Service Operations
for 23 dage sidenRemoteSeniorDrift og administration
Construction Relations Manager
for 24 dage sidenRemoteMellemniveauHåndværk, byggeri og produktionSpansk påkrævet
Datas aktualitet
55 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 11:43 UTC, indhold 363537 bytes.