RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 2 min siden
Dansk
Log ind

← tilbage

Lumos

7 ledige stillinger16 % remoteUSA

TelekommunikationIkke-tech-virksomhedIT-andel 0 % af 7 stillinger

Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik42%
Håndværk, byggeri og produktion32%
Drift og administration21%
Salg5%
19job, seneste 30 dage
7nye, seneste 7 dage
7forskellige stillinger (2.7 opslag hver)
6udgivet på den travleste dag (2026-10-21)
28ledige på jobsiden, uanset alder
14medianalder, dage
0%IT (0)
0%i Europa (0)
16%remote
37%med løn

Størrelsessignal: 28 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 88 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
030
040
050
060
072
083
096
1017

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet13 · 68%
Hybrid3 · 16%
Remote3 · 16%

Erfaringsniveau

Senior11 · 58%
Staff5 · 26%
Junior2 · 11%
Mellemniveau1 · 5%

Rolle

Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik8 · 42%
Håndværk, byggeri og produktion6 · 32%
Drift og administration4 · 21%
Salg1 · 5%

Lande

USA19

Byer

Summerville2
Waynesboro1
Chicago1
Lynchburg1
Sumter1
Wildwood1
Naperville1
Spartanburg1

Job de seneste 30 dage

Lumos·Telekommunikation·Waynesboro, Virginiaoriginal ↗
USD 68K–80K / årSeniorDrift og administration
Lumos·Telekommunikation·Chicago, Illinois; Cook County, Illinoisoriginal ↗
USD 70K–85K / årSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Lumos·Telekommunikation·Lynchburg, Virginiaoriginal ↗
USD 28–32 / timeHybridJuniorDrift og administration
Lumos·Telekommunikation·Summerville, South Carolinaoriginal ↗
StaffHåndværk, byggeri og produktion
Lumos·Telekommunikation·Summerville, South Carolinaoriginal ↗
SeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Lumos·Telekommunikation·Sumter, South Carolinaoriginal ↗
SeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Lumos·Telekommunikation·Petersburg, Virginiaoriginal ↗
USD 70K–85K / årSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Lumos·Telekommunikation·Bartlett County, Illinoisoriginal ↗
USD 84K–105K / årStaffHåndværk, byggeri og produktion
Lumos·Telekommunikation·Wildwood, Floridaoriginal ↗
HybridStaffHåndværk, byggeri og produktion
Lumos·Telekommunikation·United States of America (USA), Remoteoriginal ↗
RemoteSeniorSalg
Lumos·Telekommunikation·Lorain County, Ohiooriginal ↗
JuniorDrift og administration
Lumos·Telekommunikation·Clark County, Indianaoriginal ↗
StaffHåndværk, byggeri og produktion
Lumos·Telekommunikation·DuPage, Illinoisoriginal ↗
USD 70K–85K / årSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Lumos·Telekommunikation·Volusia County, Floridaoriginal ↗
SeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Lumos·Telekommunikation·Panama City, Floridaoriginal ↗
SeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Lumos·Telekommunikation·Panama City, Floridaoriginal ↗
HybridStaffHåndværk, byggeri og produktion
Lumos·Telekommunikation·Bartlett County, Illinois; Naperville, Illinoisoriginal ↗
USD 70K–85K / årSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Lumos·Telekommunikation·Spartanburg, South Carolinaoriginal ↗
RemoteSeniorDrift og administration
Lumos·Telekommunikation·United States of America (USA), Remoteoriginal ↗
RemoteMellemniveauHåndværk, byggeri og produktionSpansk påkrævet

Datas aktualitet

55 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 11:43 UTC, indhold 363537 bytes.