Mirakl
13 ledige stillinger7 % remoteFrankrigTysklandUSA
MarkedspladserIkke-tech-virksomhedIT-andel 0 % af 13 stillinger
Strategi, rådgivning og analyse43%
Økonomi og jura21%
Salg14%
Marketing og kommunikation14%
HR og rekruttering7%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 13 stillinger i søgningen
14job, seneste 30 dage
3nye, seneste 7 dage
13forskellige stillinger (1.1 opslag hver)
3udgivet på den travleste dag (2026-10-01)
30ledige på jobsiden, uanset alder
52medianalder, dage
0%IT (0)
93%i Europa (13)
7%remote
57%med løn
Størrelsessignal: 30 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 1289 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet12 · 86%
Remote1 · 7%
Hybrid1 · 7%
Erfaringsniveau
Junior7 · 50%
Mellemniveau3 · 21%
Staff2 · 14%
Senior1 · 7%
Rolle
Strategi, rådgivning og analyse6 · 43%
Økonomi og jura3 · 21%
Salg2 · 14%
Marketing og kommunikation2 · 14%
HR og rekruttering1 · 7%
Lande
Frankrig11
Tyskland1
USA1
Storbritannien1
Byer
Paris10
Munich1
Bordeaux1
Boston1
London1
Job de seneste 30 dage
Account Executive, Mirakl Connect
for 15 t sidenMellemniveauSalgTysk påkrævet
Solution Consultant, Connect EMEA
for 1 dag sidenRemoteMellemniveauStrategi, rådgivning og analyseFransk påkrævet
Revenue Systems & Automation Analyst, Salesforce - Paris
for 4 dage sidenHybridMellemniveauStrategi, rådgivning og analyseFransk påkrævet
Deputy Accounting Director (freelance/contractor)
for 7 dage sidenStaffØkonomi og jura
Deputy Accounting Director (freelance/contractor)
for 7 dage sidenStaffØkonomi og jura
AI Analyst Co-op
for 10 dage sidenUSD 25 / timeStrategi, rådgivning og analyse
HR Project Manager Intern - January 2027
for 15 dage sidenEUR 1.200–1.400 / månedJuniorHR og rekrutteringFransk påkrævet
Solution Consultant Intern
for 16 dage sidenEUR 1.200–1.400 / månedJuniorStrategi, rådgivning og analyse
Sales Excellence Project Intern
for 17 dage sidenEUR 1.200–1.400 / månedJuniorSalgFransk påkrævet
Business Analyst/ Consultant Intern – Mirakl Ads, Paris
for 21 dage sidenEUR 1.200–1.400 / månedJuniorStrategi, rådgivning og analyseFransk påkrævet
Business Analyst Intern, London
for 22 dage sidenGBP 2.000 / månedJuniorStrategi, rådgivning og analyse
Brand Design Intern or Apprentice
for 22 dage sidenEUR 1.200–1.600 / månedJuniorMarketing og kommunikation
Product Marketing Intern
for 22 dage sidenEUR 1.200–1.400 / månedJuniorMarketing og kommunikation
Accountant, General Ledger (Freelance/Contractor)
for 28 dage sidenSeniorØkonomi og juraFransk påkrævet
Datas aktualitet
69 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:20 UTC, indhold 499074 bytes.