RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret lige nu
Dansk
Log ind
Tato stránka je k dispozici v jazyce Čeština.Přepnout×

← tilbage

Mirakl

13 ledige stillinger7 % remoteFrankrigTysklandUSA

MarkedspladserIkke-tech-virksomhedIT-andel 0 % af 13 stillinger

Strategi, rådgivning og analyse43%
Økonomi og jura21%
Salg14%
Marketing og kommunikation14%
HR og rekruttering7%
14job, seneste 30 dage
3nye, seneste 7 dage
13forskellige stillinger (1.1 opslag hver)
3udgivet på den travleste dag (2026-10-01)
30ledige på jobsiden, uanset alder
52medianalder, dage
0%IT (0)
93%i Europa (13)
7%remote
57%med løn

Størrelsessignal: 30 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 1289 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
030
040
050
063
071
081
093
1013

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet12 · 86%
Remote1 · 7%
Hybrid1 · 7%

Erfaringsniveau

Junior7 · 50%
Mellemniveau3 · 21%
Staff2 · 14%
Senior1 · 7%

Rolle

Strategi, rådgivning og analyse6 · 43%
Økonomi og jura3 · 21%
Salg2 · 14%
Marketing og kommunikation2 · 14%
HR og rekruttering1 · 7%

Lande

Frankrig11
Tyskland1
USA1
Storbritannien1

Byer

Paris10
Munich1
Bordeaux1
Boston1
London1

Job de seneste 30 dage

Mirakl·Markedspladser·München, Bavaria, Germanyoriginal ↗
MellemniveauSalgTysk påkrævet
Mirakl·Markedspladser·Paris, Franceoriginal ↗
RemoteMellemniveauStrategi, rådgivning og analyseFransk påkrævet
Mirakl·Markedspladser·Paris, Franceoriginal ↗
HybridMellemniveauStrategi, rådgivning og analyseFransk påkrævet
Mirakl·Markedspladser·Bordeaux, Franceoriginal ↗
StaffØkonomi og jura
Mirakl·Markedspladser·Paris, Franceoriginal ↗
StaffØkonomi og jura

AI Analyst Co-op

for 10 dage siden
Mirakl·Markedspladser·Boston, Massachusetts, United Statesoriginal ↗
USD 25 / timeStrategi, rådgivning og analyse
Mirakl·Markedspladser·Paris, Franceoriginal ↗
EUR 1.200–1.400 / månedJuniorHR og rekrutteringFransk påkrævet
Mirakl·Markedspladser·Paris, Franceoriginal ↗
EUR 1.200–1.400 / månedJuniorStrategi, rådgivning og analyse
Mirakl·Markedspladser·Paris, Franceoriginal ↗
EUR 1.200–1.400 / månedJuniorSalgFransk påkrævet
Mirakl·Markedspladser·Paris, Franceoriginal ↗
EUR 1.200–1.400 / månedJuniorStrategi, rådgivning og analyseFransk påkrævet
Mirakl·Markedspladser·London, England, United Kingdomoriginal ↗
GBP 2.000 / månedJuniorStrategi, rådgivning og analyse
Mirakl·Markedspladser·Paris, Franceoriginal ↗
EUR 1.200–1.600 / månedJuniorMarketing og kommunikation

Product Marketing Intern

for 22 dage siden
Mirakl·Markedspladser·Paris, Franceoriginal ↗
EUR 1.200–1.400 / månedJuniorMarketing og kommunikation
Mirakl·Markedspladser·Paris, Franceoriginal ↗
SeniorØkonomi og juraFransk påkrævet

Datas aktualitet

69 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:20 UTC, indhold 499074 bytes.