RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 3 min siden
Dansk
Log ind
Diese Seite ist auf Deutsch verfügbar.Wechseln×

← tilbage

Mixpanel

10 ledige stillinger35 % remoteUSAStorbritannienSingapore

AI og dataSoftwareproduktvirksomhedIT-andel 20 % af 10 stillinger

Økonomi og jura29%
Softwareudvikling (generelt)29%
Customer success og support18%
Produkt og design12%
HR og rekruttering6%
Direktion og ledelse6%
17job, seneste 30 dage
2nye, seneste 7 dage
10forskellige stillinger (1.7 opslag hver)
5udgivet på den travleste dag (2026-09-28)
46ledige på jobsiden, uanset alder
39medianalder, dage
29%IT (5)
6%i Europa (1)
35%remote
53%med løn

Størrelsessignal: 46 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 204 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
030
041
050
061
076
089
0920
109

Arbejdssted

Hybrid11 · 65%
Remote6 · 35%

Erfaringsniveau

Senior10 · 59%
Junior2 · 12%
Mellemniveau1 · 6%

Rolle

Softwareudvikling (generelt)5 · 29%
Økonomi og jura5 · 29%
Customer success og support3 · 18%
Produkt og design2 · 12%
HR og rekruttering1 · 6%
Direktion og ledelse1 · 6%

Lande

USA14
Storbritannien1
Singapore1
Mexico1

Byer

San Francisco7
New York City3
London1
Mexico City1

Job de seneste 30 dage

Mixpanel·AI og data·London, UK (Hybrid)original ↗
HybridSeniorHR og rekruttering
Mixpanel·AI og data·San Francisco, US (Hybrid)original ↗
HybridSeniorSoftwareudvikling (generelt)PythonTypeScript
Mixpanel·AI og data·New York City, US (Remote)original ↗
USD 132K–162,8K / årRemotekun USACustomer success og support
Mixpanel·AI og data·San Francisco, US (Remote)original ↗
USD 132K–162,8K / årRemotekun USACustomer success og support
Mixpanel·AI og data·Remote, USoriginal ↗
Remotekun USACustomer success og support
Mixpanel·AI og data·San Francisco, US (Hybrid)original ↗
USD 175K–210K / årHybridSeniorProdukt og design

Product Manager - Data

for 16 dage siden
Mixpanel·AI og data·San Francisco, US (Hybrid)original ↗
USD 175K–210K / årHybridProdukt og design
Mixpanel·AI og data·San Francisco, US (Hybrid)original ↗
USD 191K–287K / årHybridSeniorØkonomi og jura
Mixpanel·AI og data·Remote, US (Remote)original ↗
Remotekun USASeniorSoftwareudvikling (generelt)Spansk påkrævetPythonSQL
Mixpanel·AI og data·New York City, US (Hybrid)original ↗
USD 138K–187K / årHybridJuniorØkonomi og jura
Mixpanel·AI og data·San Francisco, US (Hybrid)original ↗
USD 138K–187K / årHybridJuniorØkonomi og jura

Renewals Manager

for 24 dage siden
Mixpanel·AI og data·Singapore (Hybrid)original ↗
HybridMellemniveauDirektion og ledelse
Mixpanel·AI og data·New York City, US (Hybrid)original ↗
USD 160,5K–217,5K / årHybridSeniorØkonomi og jura
Mixpanel·AI og data·San Francisco, US (Hybrid)original ↗
USD 160,5K–217,5K / årHybridSeniorØkonomi og jura
Mixpanel·AI og data·Mexico City, Mexico (Hybrid)original ↗
HybridSeniorSoftwareudvikling (generelt)Spansk påkrævetPythonSQL
Mixpanel·AI og data·Florida, US (Remote)original ↗
Remotekun USASeniorSoftwareudvikling (generelt)Spansk påkrævetPythonSQL
Mixpanel·AI og data·Texas, US (Remote)original ↗
Remotekun USASeniorSoftwareudvikling (generelt)Spansk påkrævetPythonSQL

Datas aktualitet

102 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 14:12 UTC, indhold 650820 bytes.