Mixpanel
10 ledige stillinger35 % remoteUSAStorbritannienSingapore
AI og dataSoftwareproduktvirksomhedIT-andel 20 % af 10 stillinger
Økonomi og jura29%
Softwareudvikling (generelt)29%
Customer success og support18%
Produkt og design12%
HR og rekruttering6%
Direktion og ledelse6%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 10 stillinger i søgningen
17job, seneste 30 dage
2nye, seneste 7 dage
10forskellige stillinger (1.7 opslag hver)
5udgivet på den travleste dag (2026-09-28)
46ledige på jobsiden, uanset alder
39medianalder, dage
29%IT (5)
6%i Europa (1)
35%remote
53%med løn
Størrelsessignal: 46 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 204 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Hybrid11 · 65%
Remote6 · 35%
Erfaringsniveau
Senior10 · 59%
Junior2 · 12%
Mellemniveau1 · 6%
Rolle
Softwareudvikling (generelt)5 · 29%
Økonomi og jura5 · 29%
Customer success og support3 · 18%
Produkt og design2 · 12%
HR og rekruttering1 · 6%
Direktion og ledelse1 · 6%
Lande
USA14
Storbritannien1
Singapore1
Mexico1
Byer
San Francisco7
New York City3
London1
Mexico City1
Job de seneste 30 dage
Senior People Business Partner
for 20 t sidenHybridSeniorHR og rekruttering
Senior Software Engineer, Experimentation
for 2 dage sidenHybridSeniorSoftwareudvikling (generelt)PythonTypeScript
Digital Adoption & Lifecycle Manager (Customer Success)
for 14 dage sidenUSD 132K–162,8K / årRemotekun USACustomer success og support
Digital Adoption & Lifecycle Manager (Customer Success)
for 14 dage sidenUSD 132K–162,8K / årRemotekun USACustomer success og support
Digital Adoption & Lifecycle Manager (Customer Success)
for 14 dage sidenRemotekun USACustomer success og support
Product Manager - Platform
for 16 dage sidenUSD 175K–210K / årHybridSeniorProdukt og design
Product Manager - Data
for 16 dage sidenUSD 175K–210K / årHybridProdukt og design
Senior Finance Manager, Product & Engineering
for 21 dage sidenUSD 191K–287K / årHybridSeniorØkonomi og jura
Senior Customer Engineer - LATAM
for 22 dage sidenRemotekun USASeniorSoftwareudvikling (generelt)Spansk påkrævetPythonSQL
Strategic Finance Associate, GTM
for 23 dage sidenUSD 138K–187K / årHybridJuniorØkonomi og jura
Strategic Finance Associate, GTM
for 23 dage sidenUSD 138K–187K / årHybridJuniorØkonomi og jura
Renewals Manager
for 24 dage sidenHybridMellemniveauDirektion og ledelse
Senior Strategic Finance Associate, G&A
for 25 dage sidenUSD 160,5K–217,5K / årHybridSeniorØkonomi og jura
Senior Strategic Finance Associate, G&A
for 25 dage sidenUSD 160,5K–217,5K / årHybridSeniorØkonomi og jura
Senior Customer Engineer - LATAM
for 25 dage sidenHybridSeniorSoftwareudvikling (generelt)Spansk påkrævetPythonSQL
Senior Customer Engineer - LATAM
for 25 dage sidenRemotekun USASeniorSoftwareudvikling (generelt)Spansk påkrævetPythonSQL
Senior Customer Engineer - LATAM
for 25 dage sidenRemotekun USASeniorSoftwareudvikling (generelt)Spansk påkrævetPythonSQL
Datas aktualitet
102 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 14:12 UTC, indhold 650820 bytes.