RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 2 min siden
Dansk
Log ind

← tilbage

Monzo

21 ledige stillinger76 % remoteStorbritannienSpanienIrland

Luft- og rumfart og forsvarIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 14 % af 21 stillinger

Økonomi og jura19%
Produkt og design14%
Strategi, rådgivning og analyse14%
Direktion og ledelse14%
Salg10%
Data og machine learning10%
Marketing og kommunikation10%
Kreativ, medier og tekst5%
21job, seneste 30 dage
9nye, seneste 7 dage
21forskellige stillinger (1 opslag hver)
3udgivet på den travleste dag (2026-10-23)
72ledige på jobsiden, uanset alder
81medianalder, dage
14%IT (3)
100%i Europa (21)
76%remote
81%med løn

Størrelsessignal: 72 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 1274 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
031
042
053
064
078
088
0912
1017

Arbejdssted

Remote16 · 76%
Hybrid3 · 14%
Arbejdssted ikke angivet2 · 10%

Erfaringsniveau

Senior6 · 29%
Staff5 · 24%
Junior2 · 10%

Rolle

Økonomi og jura4 · 19%
Produkt og design3 · 14%
Strategi, rådgivning og analyse3 · 14%
Direktion og ledelse3 · 14%
Salg2 · 10%
Marketing og kommunikation2 · 10%
Data og machine learning2 · 10%
Kreativ, medier og tekst1 · 5%

Lande

Storbritannien19
Spanien3
Irland1

Byer

London18
Cardiff10
Barcelona2
Madrid1
Dublin1

Job de seneste 30 dage

Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Londonoriginal ↗
GBP 120K–140K / årRemoteSeniorProdukt og design
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Londonoriginal ↗
GBP 80K–125K / årRemotekun StorbritannienProdukt og design
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Londonoriginal ↗
GBP 100K–125K / årRemoteSeniorProdukt og design
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Remote (UK)original ↗
GBP 26,2K–30,6K / årRemotekun StorbritannienStrategi, rådgivning og analyse
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 68K–88K / årRemotekun StorbritannienSeniorKreativ, medier og tekst

Prudential Risk Manager

for 2 dage siden
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 64K–80K / årRemotekun StorbritannienØkonomi og jura
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Madridoriginal ↗
EUR 75K–95K / årHybridSalg
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 95K–115K / årRemotekun StorbritannienSeniorMarketing og kommunikation
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 42,5K–55,5K / årRemotekun StorbritannienSeniorMarketing og kommunikation
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 85K–105K / årRemotekun StorbritannienStaffDirektion og ledelse

Sales Account Executive

for 8 dage siden
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Londonoriginal ↗
RemoteSalg
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 38,3K–49K / årRemotekun StorbritannienStaffØkonomi og juraSpansk påkrævet

Credit Risk Manager

for 15 dage siden
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Dublinoriginal ↗
EUR 93,5K–114K / årHybridØkonomi og jura
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 40,4K–51,0K / årRemotekun StorbritannienSeniorStrategi, rådgivning og analyse

Data Director, EU

for 16 dage siden
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Barcelona; Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 150,9K–204,1K / årRemoteStaffDirektion og ledelse
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Londonoriginal ↗
Strategi, rådgivning og analyse
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·London; Remote (UK)original ↗
GBP 85K–115K / årRemotekun StorbritannienStaffDirektion og ledelse

Staff Data Scientist

for 23 dage siden
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Barcelona; Cardiff, London or Remote (UK); Londonoriginal ↗
GBP 124,4K–165K / årRemoteStaffData og machine learningPythonSQL
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 79,9K–95K / årRemotekun StorbritannienØkonomi og jura
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Londonoriginal ↗
HybridJuniorData og machine learningPythonSQL
Monzo·Luft- og rumfart og forsvar·Londonoriginal ↗
JuniorSoftwareudvikling (generelt)KotlinSwift

Datas aktualitet

155 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:20 UTC, indhold 1005343 bytes.