RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret lige nu
Dansk
Log ind
Denne siden finnes på Norsk.Bytt×

← tilbage

Newsweek

7 ledige stillinger29 % remoteUSAStorbritannienArgentina

Medier, underholdning og reklameIkke-tech-virksomhedIT-andel 0 % af 7 stillinger

Kreativ, medier og tekst57%
Marketing og kommunikation29%
Økonomi og jura14%
7job, seneste 30 dage
0nye, seneste 7 dage
7forskellige stillinger (1 opslag hver)
2udgivet på den travleste dag (2026-10-07)
19ledige på jobsiden, uanset alder
45medianalder, dage
0%IT (0)
43%i Europa (3)
29%remote
43%med løn

Størrelsessignal: 19 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 199 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
030
042
050
062
071
082
096
106

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet5 · 71%
Remote2 · 29%

Erfaringsniveau

Mellemniveau1 · 14%
Topledelse (C-level)1 · 14%
Senior1 · 14%

Rolle

Kreativ, medier og tekst4 · 57%
Marketing og kommunikation2 · 29%
Økonomi og jura1 · 14%

Lande

USA3
Storbritannien3
Argentina1

Byer

New York City1

Job de seneste 30 dage

Magazine Designer

for 8 dage siden
Newsweek·Medier, underholdning og reklame·Remote, Argentinaoriginal ↗
RemoteMellemniveauKreativ, medier og tekst
Newsweek·Medier, underholdning og reklame·United Statesoriginal ↗
USD 35–55 / timeMarketing og kommunikation
Newsweek·Medier, underholdning og reklame·United Kingdomoriginal ↗
Økonomi og jura

AI Policy Reporter

for 16 dage siden
Newsweek·Medier, underholdning og reklame·United Kingdomoriginal ↗
Kreativ, medier og tekst

VP, Content Products

for 21 dage siden
Newsweek·Medier, underholdning og reklame·New York, New Yorkoriginal ↗
USD 150K–180K / årTopledelse (C-level)Marketing og kommunikation
Newsweek·Medier, underholdning og reklame·United Kingdomoriginal ↗
Kreativ, medier og tekst

Senior News Editor

for 29 dage siden
Newsweek·Medier, underholdning og reklame·Remote, United Statesoriginal ↗
USD 100K–110K / årRemotekun USASeniorKreativ, medier og tekst

Datas aktualitet

15 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-23 22:19 UTC, indhold 415532 bytes.