Newsweek
7 ledige stillinger29 % remoteUSAStorbritannienArgentina
Medier, underholdning og reklameIkke-tech-virksomhedIT-andel 0 % af 7 stillinger
Kreativ, medier og tekst57%
Marketing og kommunikation29%
Økonomi og jura14%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 7 stillinger i søgningen
7job, seneste 30 dage
0nye, seneste 7 dage
7forskellige stillinger (1 opslag hver)
2udgivet på den travleste dag (2026-10-07)
19ledige på jobsiden, uanset alder
45medianalder, dage
0%IT (0)
43%i Europa (3)
29%remote
43%med løn
Størrelsessignal: 19 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 199 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet5 · 71%
Remote2 · 29%
Erfaringsniveau
Mellemniveau1 · 14%
Topledelse (C-level)1 · 14%
Senior1 · 14%
Rolle
Kreativ, medier og tekst4 · 57%
Marketing og kommunikation2 · 29%
Økonomi og jura1 · 14%
Lande
USA3
Storbritannien3
Argentina1
Byer
New York City1
Job de seneste 30 dage
Magazine Designer
for 8 dage sidenRemoteMellemniveauKreativ, medier og tekst
Digital Content Editor, Maternity Coverage - Temporary Employee
for 10 dage sidenUSD 35–55 / timeMarketing og kommunikation
Personal Finance Reporter
for 16 dage sidenØkonomi og jura
AI Policy Reporter
for 16 dage sidenKreativ, medier og tekst
VP, Content Products
for 21 dage sidenUSD 150K–180K / årTopledelse (C-level)Marketing og kommunikation
Business Reporter (Casual)
for 22 dage sidenKreativ, medier og tekst
Senior News Editor
for 29 dage sidenUSD 100K–110K / årRemotekun USASeniorKreativ, medier og tekst
Datas aktualitet
15 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-23 22:19 UTC, indhold 415532 bytes.