RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 4 min siden
Dansk
Log ind

← tilbage

Per Scholas

15 ledige stillinger11 % remoteUSA

Luft- og rumfart og forsvarIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 27 % af 15 stillinger

Direktion og ledelse22%
IT-support og drift17%
Drift og administration11%
Data og machine learning6%
IT-sikkerhed6%
Uddannelse og undervisning6%
HR og rekruttering6%
Andet28%
18job, seneste 30 dage
3nye, seneste 7 dage
15forskellige stillinger (1.2 opslag hver)
3udgivet på den travleste dag (2026-10-15)
35ledige på jobsiden, uanset alder
25medianalder, dage
28%IT (5)
0%i Europa (0)
11%remote
72%med løn

Størrelsessignal: 35 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 1157 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
011
020
030
040
050
061
070
084
0915
1010

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet9 · 50%
På stedet5 · 28%
Hybrid2 · 11%
Remote2 · 11%

Erfaringsniveau

Staff5 · 28%
Junior2 · 11%
Mellemniveau1 · 6%
Topledelse (C-level)1 · 6%

Rolle

Direktion og ledelse4 · 22%
IT-support og drift3 · 17%
Drift og administration2 · 11%
Data og machine learning1 · 6%
IT-sikkerhed1 · 6%
HR og rekruttering1 · 6%
Uddannelse og undervisning1 · 6%

Lande

USA18

Byer

Silver Spring3
Detroit2
The Bronx2
Phoenix2
Plainfield1
Baltimore1
Atlanta1

Job de seneste 30 dage

Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·Detroit, Michigan, United Statesoriginal ↗
USD 70K–75K / årStaffDirektion og ledelse
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·Bronx, New York, United Statesoriginal ↗
USD 23 / timePå stedetData og machine learningPythonRSQL
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·Silver Spring, Maryland, United Statesoriginal ↗
USD 105K–115K / årHybridStaffDirektion og ledelse
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·Detroit, Michigan, United Statesoriginal ↗
USD 21 / timeIT-support og drift
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·Plainfield, New Jersey, United Statesoriginal ↗
På stedetIT-support og drift
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·United Statesoriginal ↗
StaffDirektion og ledelse

Low Voltage Professionals

for 15 dage siden
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·United Statesoriginal ↗
Hybrid
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·Silver Spring, Maryland, United Statesoriginal ↗
USD 60 / time
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·United Statesoriginal ↗
USD 75K–80K / årRemoteMellemniveauIT-sikkerhed
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·United Statesoriginal ↗
USD 55K–65K / årRemoteStaffDrift og administration
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·Baltimore, Maryland, United Statesoriginal ↗
USD 45K–50K / årJuniorHR og rekruttering
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·United Statesoriginal ↗
Drift og administration
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·Atlanta, Georgia, United Statesoriginal ↗
USD 130K–135K / år
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·United Statesoriginal ↗
Topledelse (C-level)Uddannelse og undervisning
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·Silver Spring, Maryland, United Statesoriginal ↗
USD 26–29 / timePå stedet
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·Bronx, New York, United Statesoriginal ↗
USD 23 / timePå stedetIT-support og drift
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·Phoenix, Arizona, United Statesoriginal ↗
USD 60–65 / timePå stedetJunior
Per Scholas·Luft- og rumfart og forsvar·Phoenix, Arizona, United Statesoriginal ↗
USD 115K–125K / årStaffDirektion og ledelse

Datas aktualitet

93 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:20 UTC, indhold 641669 bytes.