Per Scholas
15 ledige stillinger11 % remoteUSA
Luft- og rumfart og forsvarIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 27 % af 15 stillinger
Direktion og ledelse22%
IT-support og drift17%
Drift og administration11%
Data og machine learning6%
IT-sikkerhed6%
Uddannelse og undervisning6%
HR og rekruttering6%
Andet28%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 15 stillinger i søgningen
18job, seneste 30 dage
3nye, seneste 7 dage
15forskellige stillinger (1.2 opslag hver)
3udgivet på den travleste dag (2026-10-15)
35ledige på jobsiden, uanset alder
25medianalder, dage
28%IT (5)
0%i Europa (0)
11%remote
72%med løn
Størrelsessignal: 35 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 1157 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet9 · 50%
På stedet5 · 28%
Hybrid2 · 11%
Remote2 · 11%
Erfaringsniveau
Staff5 · 28%
Junior2 · 11%
Mellemniveau1 · 6%
Topledelse (C-level)1 · 6%
Rolle
Direktion og ledelse4 · 22%
IT-support og drift3 · 17%
Drift og administration2 · 11%
Data og machine learning1 · 6%
IT-sikkerhed1 · 6%
HR og rekruttering1 · 6%
Uddannelse og undervisning1 · 6%
Lande
USA18
Byer
Silver Spring3
Detroit2
The Bronx2
Phoenix2
Plainfield1
Baltimore1
Atlanta1
Job de seneste 30 dage
Director, Talent Solutions
for 1 dag sidenUSD 70K–75K / årStaffDirektion og ledelse
Instructional Assistant (Data Analytics)
for 2 dage sidenUSD 23 / timePå stedetData og machine learningPythonRSQL
Director, Development — Metro DC Area
for 4 dage sidenUSD 105K–115K / årHybridStaffDirektion og ledelse
Instructional Assistant (IT Support)
for 8 dage sidenUSD 21 / timeIT-support og drift
IT Support Satellite Teaching Fellow
for 8 dage sidenPå stedetIT-support og drift
Director, People Development
for 8 dage sidenStaffDirektion og ledelse
Low Voltage Professionals
for 15 dage sidenHybrid
Critical Infrastructure Expert Trainer
for 15 dage sidenUSD 60 / time
Technical Instructor I, Cybersecurity – Career Accelerator
for 16 dage sidenUSD 75K–80K / årRemoteMellemniveauIT-sikkerhed
Manager, Talent Sourcing & Strategy
for 21 dage sidenUSD 55K–65K / årRemoteStaffDrift og administration
Associate, Recruitment & Admissions
for 23 dage sidenUSD 45K–50K / årJuniorHR og rekruttering
Critical Facilities Professionals
for 23 dage sidenDrift og administration
Critical Infrastructure Expert Trainer
for 23 dage sidenUSD 130K–135K / år
Vice President, Curriculum Design & Development
for 24 dage sidenTopledelse (C-level)Uddannelse og undervisning
Critical Infrastructure Learning Specialist
for 25 dage sidenUSD 26–29 / timePå stedet
Instructional Assistant (IT Support)
for 25 dage sidenUSD 23 / timePå stedetIT-support og drift
Technical Instructor (Semiconductor)
for 25 dage sidenUSD 60–65 / timePå stedetJunior
Director, Development — Phoenix
for 25 dage sidenUSD 115K–125K / årStaffDirektion og ledelse
Datas aktualitet
93 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:20 UTC, indhold 641669 bytes.