Scopely
46 ledige stillingerSpanienUSAStorbritannien
Gaming og spilSoftwareproduktvirksomhedIT-andel 28 % af 46 stillinger
Softwareudvikling (generelt)17%
Produkt og design15%
Kreativ, medier og tekst14%
Marketing og kommunikation12%
Økonomi og jura7%
Salg5%
Strategi, rådgivning og analyse5%
Andet5%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 46 stillinger i søgningen
59job, seneste 30 dage
16nye, seneste 7 dage
46forskellige stillinger (1.3 opslag hver)
6udgivet på den travleste dag (2026-10-22)
181ledige på jobsiden, uanset alder
52medianalder, dage
25%IT (15)
56%i Europa (33)
0%remote
22%med løn
Størrelsessignal: 181 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 576 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet58 · 98%
Hybrid1 · 2%
Erfaringsniveau
Senior27 · 46%
Staff14 · 24%
Mellemniveau8 · 14%
Junior3 · 5%
Rolle
Softwareudvikling (generelt)10 · 17%
Produkt og design9 · 15%
Kreativ, medier og tekst8 · 14%
Marketing og kommunikation7 · 12%
Økonomi og jura4 · 7%
Strategi, rådgivning og analyse3 · 5%
Salg3 · 5%
IT-support og drift2 · 3%
Lande
Spanien24
USA12
Storbritannien6
Indien6
Mexico5
Irland3
Canada2
Kina1
Byer
Barcelona23
Culver City6
Bengaluru6
Mexico City5
London4
San Francisco3
Dublin2
Sevilla1
Job de seneste 30 dage
Tax Manager
for 8 t sidenUSD 113K–168K / årØkonomi og jura
Sr. Manager, Finance Business Partner
for 1 dag sidenUSD 137K–202K / årSeniorØkonomi og jura
Sr. IT Procurement Specialist
for 1 dag sidenSeniorIT-support og drift
Corporate Brand & Communications Manager - MONOPOLY GO!
for 1 dag sidenUSD 85,9K–124K / årHybridSeniorMarketing og kommunikation
Senior Analyst, Ad Monetization
for 1 dag sidenSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Senior Engineer (BE)_MONOPOLY GO!
for 1 dag sidenSeniorSoftwareudvikling (generelt)C#SQL
Sr. Manager, Indirect Tax
for 2 dage sidenUSD 137,7K–202K / årSeniorØkonomi og jura
Social Media Manager (TikTok Specialist)
for 2 dage sidenMellemniveauMarketing og kommunikation
Product Marketing Manager, Live Events
for 2 dage sidenSeniorMarketing og kommunikation
Associate Art Director
for 2 dage sidenStaffKreativ, medier og tekst
Associate Art Director
for 2 dage sidenUSD 146,2K–215K / årStaffKreativ, medier og tekst
Principal UX Designer_MONOPOLY GO!
for 2 dage sidenStaffProdukt og design
Director, Corporate Development
for 4 dage sidenStaffStrategi, rådgivning og analyseSpansk påkrævet
Director, Corporate Development
for 4 dage sidenUSD 164K–247K / årStaffStrategi, rådgivning og analyse
Software Engineer, Machine Learning
for 4 dage sidenUSD 165,1K–180,9K / årData og machine learningPythonSQL
Senior Quality Engineer - MONOPOLY GO!
for 4 dage sidenSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Senior Project Manager
for 7 dage sidenSeniorProjekt- og programledelse
Senior Cloud Data Platform Engineer
for 7 dage sidenSeniorDevOps / SRE / platform / cloudPythonSQL
Director, Senior Employment Counsel (Global)
for 8 dage sidenStaffØkonomi og jura
Software Engineer
for 8 dage sidenMellemniveauSoftwareudvikling (generelt)C#JavaJavaScript
Senior Game Mathematician - Royal Lounge Casino
for 8 dage sidenSenior
Senior Director, Business Development
for 9 dage sidenUSD 193K–284K / årStaffSalg
Senior Director, Business Development
for 9 dage sidenUSD 193K–284K / årStaffSalg
Senior Director, Business Development
for 9 dage sidenUSD 193K–284K / årStaffSalg
People Operations Partner
for 10 dage sidenMellemniveauHR og rekrutteringSpansk påkrævet
Community Manager
for 10 dage sidenMellemniveauMarketing og kommunikation
Director, Product_MONOPOLY GO!
for 10 dage sidenStaffDirektion og ledelse
Director, Product_MONOPOLY GO!
for 10 dage sidenUSD 186K–291K / årStaffDirektion og ledelse
Intern - QA Engineer - Royal Lounge Casino
for 10 dage sidenJuniorQA og test
Senior AI Engineer
for 11 dage sidenSeniorSoftwareudvikling (generelt)
Playable Ads Developer
for 11 dage sidenMellemniveauSoftwareudvikling (generelt)C#JavaScriptTypeScript
Lead UX Designer - Star Trek Fleet Command
for 11 dage sidenSeniorProdukt og design
Lead UX Designer - Star Trek Fleet Command
for 11 dage sidenSeniorProdukt og design
Lead UX Designer - Star Trek Fleet Command
for 11 dage sidenSeniorProdukt og design
IT Support Technician II
for 14 dage sidenMellemniveauIT-support og drift
Senior Security IAM Engineer
for 16 dage sidenSeniorSoftwareudvikling (generelt)BashPython
Senior Security IAM Engineer
for 16 dage sidenSeniorSoftwareudvikling (generelt)BashPython
Senior Security IAM Engineer
for 16 dage sidenSeniorSoftwareudvikling (generelt)BashPython
Combat Game Designer
for 16 dage sidenMellemniveauKreativ, medier og tekst
Associate Economy Game Designer
for 16 dage sidenJuniorKreativ, medier og tekst
Intern-Technical Artist - Royal Lounge Casino
for 16 dage sidenJuniorKreativ, medier og tekst
Senior Producer - Unannounced Project
for 17 dage sidenUSD 123,6K–187K / årSeniorKreativ, medier og tekst
Compensation Partner
for 17 dage sidenMellemniveauHR og rekruttering
Senior Engineer_MONOPOLY GO!
for 21 dage sidenSenior
Director, Marketing Creative Intelligence
for 22 dage sidenStaffMarketing og kommunikation
Senior Product Manager, CRM - MONOPOLY GO!
for 24 dage sidenSeniorProdukt og design
Senior Product Manager, CRM - MONOPOLY GO!
for 24 dage sidenSeniorProdukt og design
Copywriter (FTC) - MONOPOLY GO!
for 24 dage sidenKreativ, medier og tekst
Copywriter (FTC) - Monopoly GO!
for 24 dage sidenKreativ, medier og tekst
Senior Technical Artist_MONOPOLY GO!
for 24 dage sidenSenior
Datas aktualitet
249 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 05:36 UTC, indhold 2220535 bytes.