RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 28 min siden
Dansk
Log ind
Diese Seite ist auf Deutsch verfügbar.Wechseln×

← tilbage

The Brattle Group

12 ledige stillingerUSAStorbritannienSpanien

Rådgivning, bureauer og erhvervsserviceIkke-tech-virksomhedIT-andel 0 % af 12 stillinger

Videnskab og forskning44%
Økonomi og jura36%
HR og rekruttering20%
25job, seneste 30 dage
1nye, seneste 7 dage
12forskellige stillinger (2.1 opslag hver)
9udgivet på den travleste dag (2026-10-16)
58ledige på jobsiden, uanset alder
35medianalder, dage
0%IT (0)
20%i Europa (5)
0%remote
28%med løn

Størrelsessignal: 58 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 234 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
031
040
051
061
071
0817
0913
1024

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet25 · 100%

Erfaringsniveau

Junior18 · 72%
Mellemniveau1 · 4%

Rolle

Videnskab og forskning11 · 44%
Økonomi og jura9 · 36%
HR og rekruttering5 · 20%

Lande

USA19
Storbritannien4
Spanien1
Canada1

Byer

Chicago4
San Francisco4
New York City4
Boston4
London4
Washington3
Madrid1
Toronto1

Job de seneste 30 dage

Legal Assistant

for 2 dage siden
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Chicago, Illinois, United Statesoriginal ↗
USD 60K–65K / årJuniorØkonomi og jura
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·San Francisco, California, United Statesoriginal ↗
JuniorØkonomi og jura
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·New York, New York, United Statesoriginal ↗
JuniorØkonomi og jura
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Washington, District of Columbia, United Statesoriginal ↗
JuniorØkonomi og jura
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Chicago, Illinois, United Statesoriginal ↗
JuniorØkonomi og jura
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Boston, Massachusetts, United Statesoriginal ↗
JuniorØkonomi og jura
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·London, England, United Kingdomoriginal ↗
Videnskab og forskning
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Madrid, Spainoriginal ↗
Videnskab og forskningSpansk påkrævet
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·London, England, United Kingdomoriginal ↗
Videnskab og forskning
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·San Francisco, California, United Statesoriginal ↗
USD 240K–275K / årØkonomi og jura
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·San Francisco, California, United Statesoriginal ↗
JuniorVidenskab og forskning
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Washington, District of Columbia, United Statesoriginal ↗
JuniorVidenskab og forskning
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·New York, New York, United Statesoriginal ↗
JuniorVidenskab og forskning
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Chicago, Illinois, United Statesoriginal ↗
JuniorVidenskab og forskning
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Boston, Massachusetts, United Statesoriginal ↗
JuniorVidenskab og forskning
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Toronto, Ontario, Canadaoriginal ↗
JuniorVidenskab og forskning
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Boston, Massachusetts, United Statesoriginal ↗
USD 33–36 / timeØkonomi og jura
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·New York, New York, United Statesoriginal ↗
USD 29–31 / timeJuniorHR og rekruttering
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·San Francisco, California, United Statesoriginal ↗
JuniorVidenskab og forskning
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Chicago, Illinois, United Statesoriginal ↗
USD 26–28 / timeJuniorHR og rekruttering
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Washington, District of Columbia, United Statesoriginal ↗
USD 26–28 / timeJuniorHR og rekruttering
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·London, England, United Kingdomoriginal ↗
MellemniveauHR og rekruttering
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·London, England, United Kingdomoriginal ↗
Videnskab og forskning
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Boston, Massachusetts, United Statesoriginal ↗
USD 26–28 / timeJuniorHR og rekruttering
The Brattle Group·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·New York, New York, United Statesoriginal ↗
JuniorØkonomi og jura

Datas aktualitet

20 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:22 UTC, indhold 522388 bytes.