The Brattle Group
12 ledige stillingerUSAStorbritannienSpanien
Rådgivning, bureauer og erhvervsserviceIkke-tech-virksomhedIT-andel 0 % af 12 stillinger
Videnskab og forskning44%
Økonomi og jura36%
HR og rekruttering20%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 12 stillinger i søgningen
25job, seneste 30 dage
1nye, seneste 7 dage
12forskellige stillinger (2.1 opslag hver)
9udgivet på den travleste dag (2026-10-16)
58ledige på jobsiden, uanset alder
35medianalder, dage
0%IT (0)
20%i Europa (5)
0%remote
28%med løn
Størrelsessignal: 58 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 234 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet25 · 100%
Erfaringsniveau
Junior18 · 72%
Mellemniveau1 · 4%
Rolle
Videnskab og forskning11 · 44%
Økonomi og jura9 · 36%
HR og rekruttering5 · 20%
Lande
USA19
Storbritannien4
Spanien1
Canada1
Byer
Chicago4
San Francisco4
New York City4
Boston4
London4
Washington3
Madrid1
Toronto1
Job de seneste 30 dage
Legal Assistant
for 2 dage sidenUSD 60K–65K / årJuniorØkonomi og jura
Associate, PhD - Finance Focus (2027)
for 7 dage sidenJuniorØkonomi og jura
Associate, PhD - Finance Focus (2027)
for 7 dage sidenJuniorØkonomi og jura
Associate, PhD - Finance Focus (2027)
for 7 dage sidenJuniorØkonomi og jura
Associate, PhD - Finance Focus (2027)
for 7 dage sidenJuniorØkonomi og jura
Associate, PhD - Finance Focus (2027)
for 7 dage sidenJuniorØkonomi og jura
2027 Research Analyst - International Arbitration - London
for 7 dage sidenVidenskab og forskning
2026/27 Research Analyst - International Arbitration - Madrid
for 7 dage sidenVidenskab og forskningSpansk påkrævet
2026/27 Research Analyst - International Arbitration - London
for 7 dage sidenVidenskab og forskning
Assistant General Counsel
for 7 dage sidenUSD 240K–275K / årØkonomi og jura
Associate, PhD - Economics Focus (2027)
for 8 dage sidenJuniorVidenskab og forskning
Associate, PhD - Economics Focus (2027)
for 8 dage sidenJuniorVidenskab og forskning
Associate, PhD - Economics Focus (2027)
for 8 dage sidenJuniorVidenskab og forskning
Associate, PhD - Economics Focus (2027)
for 8 dage sidenJuniorVidenskab og forskning
Associate, PhD - Economics Focus (2027)
for 8 dage sidenJuniorVidenskab og forskning
Associate, PhD - Economics Focus (2027)
for 8 dage sidenJuniorVidenskab og forskning
Temporary Global Tax Accountant
for 9 dage sidenUSD 33–36 / timeØkonomi og jura
Temporary Talent Acquisition Assistant
for 9 dage sidenUSD 29–31 / timeJuniorHR og rekruttering
Research Associate Intern
for 9 dage sidenJuniorVidenskab og forskning
Temporary Talent Acquisition Assistant
for 10 dage sidenUSD 26–28 / timeJuniorHR og rekruttering
Temporary Talent Acquisition Assistant
for 10 dage sidenUSD 26–28 / timeJuniorHR og rekruttering
Part-Time HR Specialist (Fixed-Term Contract)
for 14 dage sidenMellemniveauHR og rekruttering
2027 Research Analyst - Competition - London
for 15 dage sidenVidenskab og forskning
Temporary Talent Acquisition Assistant
for 21 dage sidenUSD 26–28 / timeJuniorHR og rekruttering
Associate, MBA - Corporate Finance
for 28 dage sidenJuniorØkonomi og jura
Datas aktualitet
20 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:22 UTC, indhold 522388 bytes.