RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 8 min siden
Dansk
Log ind

← tilbage

Toss

63 ledige stillingerSydkorea

AI og dataSoftwareproduktvirksomhedIT-andel 25 % af 63 stillinger

Økonomi og jura16%
Drift og administration12%
Produkt og design11%
Data og machine learning9%
Direktion og ledelse8%
IT-sikkerhed6%
IT-support og drift6%
Andet5%
64job, seneste 30 dage
11nye, seneste 7 dage
63forskellige stillinger (1 opslag hver)
7udgivet på den travleste dag (2026-10-14)
592ledige på jobsiden, uanset alder
267medianalder, dage
27%IT (17)
0%i Europa (0)
0%remote
0%med løn

Størrelsessignal: 592 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 2319 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

118
1212
0113
0214
0310
0423
0522
0619
0742
0845
0974
1047

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet64 · 100%

Erfaringsniveau

Senior3 · 5%
Staff1 · 2%

Rolle

Økonomi og jura10 · 16%
Drift og administration8 · 12%
Produkt og design7 · 11%
Data og machine learning6 · 9%
Direktion og ledelse5 · 8%
IT-support og drift4 · 6%
IT-sikkerhed4 · 6%
Marketing og kommunikation3 · 5%

Lande

Sydkorea64

Byer

Seoul64

Job de seneste 30 dage

Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Økonomi og jura
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Økonomi og jura

IT Governance Manager

for 1 dag siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
IT-support og drift
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Produkt og design
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
IT-sikkerhed

Community Specialist

for 1 dag siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Drift og administration

ML Engineer (Growth)

for 3 dage siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Data og machine learning
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Drift og administration
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Produkt og design

ML Engineer (OCR)

for 8 dage siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Data og machine learning

Legal Counsel (PDP)

for 8 dage siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Økonomi og jura

Security Engineer

for 9 dage siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
IT-sikkerhed

고객상담 Manager

for 9 dage siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Direktion og ledelse
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Sundhed
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Marketing og kommunikation

Fraud Risk Manager

for 9 dage siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Økonomi og jura
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Drift og administration

Security Engineer

for 10 dage siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
IT-sikkerhedGolangPython
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
SeniorHR og rekruttering
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
SeniorØkonomi og jura

Privacy Assistant

for 11 dage siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Drift og administration

Internal Auditor (IT)

for 12 dage siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
IT-support og driftPythonSQL
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗

Internal Auditor (재무)

for 15 dage siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Økonomi og jura

Internal Auditor (업무)

for 15 dage siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Økonomi og jura
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Produkt og design

Data Analyst (Compliance)

for 17 dage siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Data og machine learning
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Produkt og design
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Drift og administration
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Økonomi og jura
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Strategi, rådgivning og analyse
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Produkt og design
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Marketing og kommunikation

Accounting Manager

for 18 dage siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Økonomi og jura
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Salg
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Direktion og ledelse
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Drift og administration
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Økonomi og jura
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
SeniorDrift og administration

General Affairs Manager

for 22 dage siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Direktion og ledelse

UX Researcher

for 22 dage siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Produkt og design

Marketing Specialist

for 23 dage siden
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Marketing og kommunikation
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
Direktion og ledelse
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
DevOps / SRE / platform / cloud
Toss·AI og data·Seouloriginal ↗
DevOps / SRE / platform / cloud

se alle 64 job →

Datas aktualitet

254 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 06:36 UTC, indhold 7915656 bytes.