RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 5 min siden
Dansk
Log ind
Ez az oldal ezen a nyelven is elérhető: Magyar.Váltás×

← tilbage

Tripledot Studios

23 ledige stillinger9 % remoteIndonesienStorbritannienCanada

Gaming og spilSoftwareproduktvirksomhedIT-andel 17 % af 23 stillinger

Data og machine learning20%
Strategi, rådgivning og analyse20%
Kreativ, medier og tekst18%
Marketing og kommunikation13%
HR og rekruttering9%
QA og test4%
Produkt og design4%
Projekt- og programledelse4%
45job, seneste 30 dage
11nye, seneste 7 dage
23forskellige stillinger (2 opslag hver)
20udgivet på den travleste dag (2026-09-28)
97ledige på jobsiden, uanset alder
30medianalder, dage
27%IT (12)
49%i Europa (22)
9%remote
13%med løn

Størrelsessignal: 97 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 213 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
032
040
050
060
074
0822
0945
1024

Arbejdssted

Hybrid31 · 69%
Arbejdssted ikke angivet10 · 22%
Remote4 · 9%

Erfaringsniveau

Senior11 · 24%
Mellemniveau6 · 13%
Staff5 · 11%
Junior1 · 2%

Rolle

Strategi, rådgivning og analyse9 · 20%
Data og machine learning9 · 20%
Kreativ, medier og tekst8 · 18%
Marketing og kommunikation6 · 13%
HR og rekruttering4 · 9%
Projekt- og programledelse2 · 4%
Produkt og design2 · 4%
QA og test2 · 4%

Lande

Indonesien11
Storbritannien5
Canada4
Hviderusland4
Polen4
Spanien3
Georgien3
USA2

Byer

Jakarta11
London5
Minsk4
Warsaw4
Barcelona3
Tbilisi3
Melbourne2
Limassol2

Job de seneste 30 dage

Growth Director

for 12 t siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Canadaoriginal ↗
USD 155K–200K / årHybridStaffMarketing og kommunikation

Game Level Designer

for 14 t siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Dallasoriginal ↗
USD 80K–105K / årHybridMellemniveauKreativ, medier og tekst

Marketing Analyst

for 1 dag siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Jakartaoriginal ↗
HybridMarketing og kommunikation
Tripledot Studios·Gaming og spil·Jakartaoriginal ↗
HybridMellemniveauHR og rekruttering

Senior Project Manager

for 1 dag siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Jakartaoriginal ↗
HybridSeniorProjekt- og programledelse

Marketing Manager

for 1 dag siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Londonoriginal ↗
HybridMellemniveauMarketing og kommunikation
Tripledot Studios·Gaming og spil·Tel Avivoriginal ↗
JuniorProjekt- og programledelse

Growth Director

for 2 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Montrealoriginal ↗
USD 155K–200K / årHybridStaffMarketing og kommunikation

Growth Director

for 2 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Torontooriginal ↗
USD 155K–200K / årHybridStaffMarketing og kommunikation

2D Artist

for 3 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Jakartaoriginal ↗
HybridKreativ, medier og tekst
Tripledot Studios·Gaming og spil·Jakartaoriginal ↗
HybridCustomer success og support

Product Analyst

for 12 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Melbourneoriginal ↗
Strategi, rådgivning og analyse

Creative Producer

for 13 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Jakartaoriginal ↗
HybridSeniorKreativ, medier og tekst

Motion Designer

for 13 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Jakartaoriginal ↗
HybridMellemniveauKreativ, medier og tekst

Senior Data Engineer

for 15 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Londonoriginal ↗
HybridSeniorData og machine learningSQL

2D Marketing Artist

for 15 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Jakartaoriginal ↗
HybridMellemniveauMarketing og kommunikation

AI Playable Developer

for 16 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Jakartaoriginal ↗
HybridSoftwareudvikling (generelt)

Senior Level Designer

for 16 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Barcelonaoriginal ↗
HybridSeniorKreativ, medier og tekst

Senior Level Designer

for 16 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Minskoriginal ↗
HybridSeniorKreativ, medier og tekst

Senior Level Designer

for 16 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Warsaworiginal ↗
HybridSeniorKreativ, medier og tekst

Lead Product Manager

for 17 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Remote USAoriginal ↗
USD 135K–155K / årRemotekun USASeniorProdukt og design

Lead Product Manager

for 17 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Remote Canadaoriginal ↗
USD 140K–165K / årRemoteSeniorProdukt og design

HR Director

for 18 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Melbourneoriginal ↗
HybridStaffHR og rekruttering

HR Director

for 18 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Jakartaoriginal ↗
HybridStaffHR og rekruttering
Tripledot Studios·Gaming og spil·Warsaworiginal ↗
HybridMellemniveauHR og rekruttering

Data Analyst

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Remote Europeoriginal ↗
RemoteData og machine learning

Fraud Analyst

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Remote Europeoriginal ↗
RemoteStrategi, rådgivning og analyse

Data Analyst

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Tblisioriginal ↗
Data og machine learning

Data Analyst

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Minskoriginal ↗
Data og machine learning

Fraud Analyst

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Minskoriginal ↗
Strategi, rådgivning og analyse

Finance Manager

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Londonoriginal ↗
HybridØkonomi og jura

Data Analyst

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Limassoloriginal ↗
Data og machine learning

Data Analyst

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Berlinoriginal ↗
Data og machine learning

Fraud Analyst

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Tblisioriginal ↗
Strategi, rådgivning og analyse

Fraud Analyst

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Limassoloriginal ↗
Strategi, rådgivning og analyse

Fraud Analyst

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Berlinoriginal ↗
Strategi, rådgivning og analyse

Fraud Analyst

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Londonoriginal ↗
HybridStrategi, rådgivning og analyse

Data Analyst

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Londonoriginal ↗
HybridData og machine learning

Lead QA Engineer

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Minskoriginal ↗
HybridSeniorQA og testSQL

Lead QA Engineer

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Tbilisioriginal ↗
HybridSeniorQA og testSQL

Fraud Analyst

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Barcelonaoriginal ↗
HybridStrategi, rådgivning og analyse

Fraud Analyst

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Warsaworiginal ↗
HybridStrategi, rådgivning og analyse

Data Analyst

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Barcelonaoriginal ↗
HybridData og machine learning

Data Analyst

for 25 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Warsaworiginal ↗
HybridData og machine learning

Lead Level Designer

for 26 dage siden
Tripledot Studios·Gaming og spil·Jakartaoriginal ↗
HybridSeniorKreativ, medier og tekst

Datas aktualitet

157 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 05:37 UTC, indhold 959110 bytes.