Tripledot Studios
23 ledige stillinger9 % remoteIndonesienStorbritannienCanada
Gaming og spilSoftwareproduktvirksomhedIT-andel 17 % af 23 stillinger
Data og machine learning20%
Strategi, rådgivning og analyse20%
Kreativ, medier og tekst18%
Marketing og kommunikation13%
HR og rekruttering9%
QA og test4%
Produkt og design4%
Projekt- og programledelse4%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 23 stillinger i søgningen
45job, seneste 30 dage
11nye, seneste 7 dage
23forskellige stillinger (2 opslag hver)
20udgivet på den travleste dag (2026-09-28)
97ledige på jobsiden, uanset alder
30medianalder, dage
27%IT (12)
49%i Europa (22)
9%remote
13%med løn
Størrelsessignal: 97 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 213 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Hybrid31 · 69%
Arbejdssted ikke angivet10 · 22%
Remote4 · 9%
Erfaringsniveau
Senior11 · 24%
Mellemniveau6 · 13%
Staff5 · 11%
Junior1 · 2%
Rolle
Strategi, rådgivning og analyse9 · 20%
Data og machine learning9 · 20%
Kreativ, medier og tekst8 · 18%
Marketing og kommunikation6 · 13%
HR og rekruttering4 · 9%
Projekt- og programledelse2 · 4%
Produkt og design2 · 4%
QA og test2 · 4%
Lande
Indonesien11
Storbritannien5
Canada4
Hviderusland4
Polen4
Spanien3
Georgien3
USA2
Byer
Jakarta11
London5
Minsk4
Warsaw4
Barcelona3
Tbilisi3
Melbourne2
Limassol2
Job de seneste 30 dage
Growth Director
for 12 t sidenUSD 155K–200K / årHybridStaffMarketing og kommunikation
Game Level Designer
for 14 t sidenUSD 80K–105K / årHybridMellemniveauKreativ, medier og tekst
Marketing Analyst
for 1 dag sidenHybridMarketing og kommunikation
Talent Acquisition Partner
for 1 dag sidenHybridMellemniveauHR og rekruttering
Senior Project Manager
for 1 dag sidenHybridSeniorProjekt- og programledelse
Marketing Manager
for 1 dag sidenHybridMellemniveauMarketing og kommunikation
Technical Project Manager
for 1 dag sidenJuniorProjekt- og programledelse
Growth Director
for 2 dage sidenUSD 155K–200K / årHybridStaffMarketing og kommunikation
Growth Director
for 2 dage sidenUSD 155K–200K / årHybridStaffMarketing og kommunikation
2D Artist
for 3 dage sidenHybridKreativ, medier og tekst
Customer Support Specialist
for 3 dage sidenHybridCustomer success og support
Product Analyst
for 12 dage sidenStrategi, rådgivning og analyse
Creative Producer
for 13 dage sidenHybridSeniorKreativ, medier og tekst
Motion Designer
for 13 dage sidenHybridMellemniveauKreativ, medier og tekst
Senior Data Engineer
for 15 dage sidenHybridSeniorData og machine learningSQL
2D Marketing Artist
for 15 dage sidenHybridMellemniveauMarketing og kommunikation
AI Playable Developer
for 16 dage sidenHybridSoftwareudvikling (generelt)
Senior Level Designer
for 16 dage sidenHybridSeniorKreativ, medier og tekst
Senior Level Designer
for 16 dage sidenHybridSeniorKreativ, medier og tekst
Senior Level Designer
for 16 dage sidenHybridSeniorKreativ, medier og tekst
Lead Product Manager
for 17 dage sidenUSD 135K–155K / årRemotekun USASeniorProdukt og design
Lead Product Manager
for 17 dage sidenUSD 140K–165K / årRemoteSeniorProdukt og design
HR Director
for 18 dage sidenHybridStaffHR og rekruttering
HR Director
for 18 dage sidenHybridStaffHR og rekruttering
Talent Acquisition Partner
for 23 dage sidenHybridMellemniveauHR og rekruttering
Data Analyst
for 25 dage sidenRemoteData og machine learning
Fraud Analyst
for 25 dage sidenRemoteStrategi, rådgivning og analyse
Data Analyst
for 25 dage sidenData og machine learning
Data Analyst
for 25 dage sidenData og machine learning
Fraud Analyst
for 25 dage sidenStrategi, rådgivning og analyse
Finance Manager
for 25 dage sidenHybridØkonomi og jura
Data Analyst
for 25 dage sidenData og machine learning
Data Analyst
for 25 dage sidenData og machine learning
Fraud Analyst
for 25 dage sidenStrategi, rådgivning og analyse
Fraud Analyst
for 25 dage sidenStrategi, rådgivning og analyse
Fraud Analyst
for 25 dage sidenStrategi, rådgivning og analyse
Fraud Analyst
for 25 dage sidenHybridStrategi, rådgivning og analyse
Data Analyst
for 25 dage sidenHybridData og machine learning
Lead QA Engineer
for 25 dage sidenHybridSeniorQA og testSQL
Lead QA Engineer
for 25 dage sidenHybridSeniorQA og testSQL
Fraud Analyst
for 25 dage sidenHybridStrategi, rådgivning og analyse
Fraud Analyst
for 25 dage sidenHybridStrategi, rådgivning og analyse
Data Analyst
for 25 dage sidenHybridData og machine learning
Data Analyst
for 25 dage sidenHybridData og machine learning
Lead Level Designer
for 26 dage sidenHybridSeniorKreativ, medier og tekst
Datas aktualitet
157 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 05:37 UTC, indhold 959110 bytes.