WPP Media
294 ledige stillingerStorbritannienUSAColombia
Medier, underholdning og reklameIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 4 % af 294 stillinger
Direktion og ledelse24%
Drift og administration16%
Marketing og kommunikation12%
Strategi, rådgivning og analyse9%
Økonomi og jura6%
Salg3%
Data og machine learning3%
Andet20%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 294 stillinger i søgningen
346job, seneste 30 dage
68nye, seneste 7 dage
294forskellige stillinger (1.2 opslag hver)
26udgivet på den travleste dag (2026-10-15)
853ledige på jobsiden, uanset alder
43medianalder, dage
4%IT (13)
37%i Europa (127)
0%remote
14%med løn
Størrelsessignal: 853 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 412 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet320 · 92%
Hybrid25 · 7%
Remote1 · 0%
Erfaringsniveau
Staff129 · 37%
Senior88 · 25%
Junior52 · 15%
Mellemniveau10 · 3%
Topledelse (C-level)7 · 2%
Rolle
Direktion og ledelse82 · 24%
Drift og administration54 · 16%
Marketing og kommunikation41 · 12%
Strategi, rådgivning og analyse31 · 9%
Økonomi og jura20 · 6%
Salg11 · 3%
Data og machine learning10 · 3%
Kreativ, medier og tekst10 · 3%
Lande
Storbritannien73
USA45
Colombia35
Mexico29
Brasilien21
Australien18
Indien15
Canada12
Byer
London70
New York City36
Bogotá35
Mexico City29
São Paulo21
Barranquilla18
Medellín18
Warsaw10
Job de seneste 30 dage
Associate, OOH - Activation, UK
for 14 t sidenJunior
Site Reliability Engineer
for 15 t sidenUSD 75K–180K / årSeniorDevOps / SRE / platform / cloudBashPythonSQL
Director Media (Mensch)
for 19 t sidenStaffDirektion og ledelseDE
Group Head Media Consulting (Mensch)
for 20 t sidenStrategi, rådgivning og analyseTysk påkrævetDE
Director, Clients, UK
for 20 t sidenStaffDirektion og ledelse
Digital Executive
for 1 dag sidenDirektion og ledelseES
Pessoa Analista de BI Junior
for 1 dag sidenJuniorStrategi, rådgivning og analysePT
Pessoa Analista de BI Sênior
for 1 dag sidenSeniorStrategi, rådgivning og analysePT
Pessoa Analista de Mídia Pleno - Branding/Híbrido
for 1 dag sidenMellemniveauStrategi, rådgivning og analyse
Pessoa Analista de Mídia Pleno - Híbrido/Branding
for 1 dag sidenMellemniveauStrategi, rådgivning og analyse
Manager, Content Planner
for 1 dag sidenUSD 60K–140K / årStaffMarketing og kommunikation
Manager, Client Leadership
for 1 dag sidenStaffDirektion og ledelse
Intern, Supply Programmatic, Italy
for 1 dag sidenJuniorItaliensk påkrævet
Associate Director, Media Planning, UK
for 1 dag sidenStaffDrift og administration
Pessoa Gerente de Mídia - Full Funnel
for 1 dag sidenDirektion og ledelsePT
Senior Associate, Data Analytics & BI, GOC
for 2 dage sidenHybridSeniorData og machine learningPythonSQL
Pessoa Diretora de Mídia - Planning & Strategy
for 2 dage sidenDrift og administrationPT
Manager, Programmatic
for 2 dage sidenUSD 60K–140K / årStaffDirektion og ledelse
Associate, Paid Search & Social
for 2 dage sidenJuniorMarketing og kommunikationFransk påkrævet
Coordonnateur (trice), activation numerique
for 2 dage sidenFR
Senior Associate, Client Analytics, GOC
for 2 dage sidenHybridSenior
Manager, Digital Investment
for 2 dage sidenUSD 60K–140K / årStaffØkonomi og jura
Client Investment Manager
for 2 dage sidenUSD 60K–140K / årØkonomi og jura
Senior Associate Systems and Tools
for 2 dage sidenHybridSenior
Influencer Marketing Lead
for 2 dage sidenSeniorMarketing og kommunikation
Director Solutions Platform, UK
for 2 dage sidenStaffDirektion og ledelse
Commerce Executive
for 2 dage sidenDirektion og ledelseES
Intern, Product Media Solutions, Italy
for 2 dage sidenJuniorItaliensk påkrævet
Account Manager, Clients, UK
for 2 dage sidenSalg
Director, Planning
for 2 dage sidenStaffDrift og administration
Senior Media Consultant (Mensch)
for 2 dage sidenSeniorStrategi, rådgivning og analyseDE
Senior Associate, Media Planning, UK
for 2 dage sidenSeniorDrift og administration
Senior Manager Client (m/w/d)
for 2 dage sidenStaffDirektion og ledelseTysk påkrævetDE
Director, Solutions Design and Development, Product, UK
for 2 dage sidenStaffDirektion og ledelse
Senior Associate, Media, Egypt
for 2 dage sidenSenior
Associate Director, Client Services
for 3 dage sidenStaffCustomer success og support
Senior Director - Reporting
for 3 dage sidenStaffDirektion og ledelse
Pessoa Analista de Mídia Pleno - Awareness/Híbrido
for 3 dage sidenMellemniveauStrategi, rådgivning og analysePT
Manager, Social, GOC
for 3 dage sidenHybridStaffDirektion og ledelse
Senior Associate, Media Planning, GOC
for 3 dage sidenHybridSeniorDrift og administration
Director, Activation
for 3 dage sidenStaffDirektion og ledelse
Senior Media Planner
for 3 dage sidenSeniorMarketing og kommunikation
Associate Director, SEM
for 3 dage sidenUSD 75K–180K / årStaffMarketing og kommunikation
Director, Planning, UK
for 3 dage sidenStaffDrift og administration
Manager, Search, UK
for 3 dage sidenStaffDirektion og ledelse
Senior Investment Associate
for 3 dage sidenUSD 45K–90K / årSeniorØkonomi og jura
Manager, Media Planning, UK
for 3 dage sidenStaffDrift og administration
Account Manager, OOH - Activation, UK
for 3 dage sidenSalg
Account Manager, OOH - Activation, UK
for 3 dage sidenSalg
Director, Marketplace & Investment
for 3 dage sidenStaffØkonomi og jura
Datas aktualitet
564 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 06:31 UTC, indhold 13286445 bytes.