Zone 5 Technologies
19 ledige stillingerUSA
Luft- og rumfart og forsvarIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 21 % af 19 stillinger
Softwareudvikling (generelt)40%
Håndværk, byggeri og produktion20%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik17%
Drift og administration10%
Kreativ, medier og tekst3%
Customer success og support3%
Direktion og ledelse3%
Andet3%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 19 stillinger i søgningen
30job, seneste 30 dage
7nye, seneste 7 dage
19forskellige stillinger (1.6 opslag hver)
8udgivet på den travleste dag (2026-10-08)
77ledige på jobsiden, uanset alder
43medianalder, dage
40%IT (12)
0%i Europa (0)
0%remote
100%med løn
Størrelsessignal: 77 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 676 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet29 · 97%
På stedet1 · 3%
Erfaringsniveau
Senior18 · 60%
Mellemniveau6 · 20%
Junior3 · 10%
Topledelse (C-level)1 · 3%
Rolle
Softwareudvikling (generelt)12 · 40%
Håndværk, byggeri og produktion6 · 20%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik5 · 17%
Drift og administration3 · 10%
Direktion og ledelse1 · 3%
Kreativ, medier og tekst1 · 3%
Customer success og support1 · 3%
Lande
USA30
Byer
San Luis Obispo14
Fort Worth6
Fort Walton Beach5
Paso Robles3
Job de seneste 30 dage
UAV Avionics Assembler IV
for 9 t sidenUSD 34–39 / timeHåndværk, byggeri og produktion
Sr. Systems Reliability Engineer
for 10 t sidenUSD 148K–180K / årSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Executive Assistant
for 1 dag sidenUSD 97K–128K / årSeniorDrift og administration
Crew Chief - Flight Test
for 1 dag sidenUSD 80K–115K / årTopledelse (C-level)Direktion og ledelse
UAV Avionics Assembler IV
for 2 dage sidenUSD 34–39 / timeHåndværk, byggeri og produktion
Senior Proposal Writer
for 3 dage sidenUSD 85K–123K / årSeniorKreativ, medier og tekst
Manufacturing Engineer I/II - 2nd Shift
for 4 dage sidenUSD 93K–120K / årMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Electrical Engineer III/IV
for 7 dage sidenUSD 131K–161K / årMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Sr. Surface Modeler
for 7 dage sidenUSD 170K–220K / årPå stedetSenior
Production Support Specialist
for 8 dage sidenUSD 17,5–19,35 / timeJuniorCustomer success og support
Test & Evaluation Operations Scheduler
for 9 dage sidenUSD 91K–119K / årSeniorDrift og administration
Electrical Engineer I/II
for 9 dage sidenUSD 93K–112K / årMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Manufacturing Engineer I/II
for 14 dage sidenUSD 79K–103K / årMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Loads Engineer - Weapon Performance IV/V
for 14 dage sidenUSD 145K–182K / årSeniorSoftwareudvikling (generelt)DartMATLABPython
Loads Engineer - Weapon Performance IV/V
for 14 dage sidenUSD 145K–182K / årSeniorSoftwareudvikling (generelt)DartMATLABPython
Loads Engineer - Weapon Performance IV/V
for 14 dage sidenUSD 145K–182K / årSeniorSoftwareudvikling (generelt)DartMATLABPython
Loads Engineer - Weapon Performance IV/V
for 14 dage sidenUSD 160K–194K / årSeniorSoftwareudvikling (generelt)DartMATLABPython
UAV Avionics Assembler II
for 15 dage sidenUSD 24–29 / timeMellemniveauHåndværk, byggeri og produktion
UAV Avionics Assembler II
for 15 dage sidenUSD 24–29 / timeMellemniveauHåndværk, byggeri og produktion
UAV Avionics Assembler I
for 15 dage sidenUSD 19–24 / timeJuniorHåndværk, byggeri og produktion
UAV Avionics Assembler I
for 15 dage sidenUSD 19–24 / timeJuniorHåndværk, byggeri og produktion
Lead MDAO Engineer - Weapon Performance
for 15 dage sidenUSD 149K–182K / årSeniorSoftwareudvikling (generelt)C++MATLABPython
Lead MDAO Engineer - Weapon Performance
for 15 dage sidenUSD 149K–182K / årSeniorSoftwareudvikling (generelt)C++MATLABPython
Lead MDAO Engineer - Weapon Performance
for 15 dage sidenUSD 149K–182K / årSeniorSoftwareudvikling (generelt)C++MATLABPython
Lead MDAO Engineer - Weapon Performance
for 15 dage sidenUSD 161K–193K / årSeniorSoftwareudvikling (generelt)C++MATLABPython
Lead CFD Engineer - Weapon Performance
for 17 dage sidenUSD 149K–182K / årSeniorSoftwareudvikling (generelt)MATLABPython
Lead CFD Engineer - Weapon Performance
for 17 dage sidenUSD 149K–182K / årSeniorSoftwareudvikling (generelt)MATLABPython
Lead CFD Engineer - Weapon Performance
for 17 dage sidenUSD 149K–182K / årSeniorSoftwareudvikling (generelt)MATLABPython
Lead CFD Engineer - Weapon Perfomance
for 17 dage sidenUSD 161K–238K / årSeniorSoftwareudvikling (generelt)MATLABPython
Office Manager - DFW
for 25 dage sidenUSD 84K–112K / årSeniorDrift og administration
Datas aktualitet
94 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 06:15 UTC, indhold 2272808 bytes.