Celero Communications, Inc.
4 ledige stillingerCanadaUSA
Produktion og hardwareIkke-tech-virksomhedIT-andel 0 % af 4 stillinger
Pleje og omsorg50%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik33%
Drift og administration17%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 4 stillinger i søgningen
6job, seneste 30 dage
5nye, seneste 7 dage
4forskellige stillinger (1.5 opslag hver)
4udgivet på den travleste dag (2026-10-21)
26ledige på jobsiden, uanset alder
32medianalder, dage
0%IT (0)
0%i Europa (0)
0%remote
50%med løn
Størrelsessignal: 26 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 238 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet5 · 83%
På stedet1 · 17%
Erfaringsniveau
Senior3 · 50%
Staff1 · 17%
Mellemniveau1 · 17%
Rolle
Pleje og omsorg3 · 50%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik2 · 33%
Drift og administration1 · 17%
Lande
Canada4
USA3
Byer
Ottawa4
Irvine2
San Jose1
Job de seneste 30 dage
Senior ASIC Design Engineer - DSP/Analog/SerDes
for 2 dage sidenSeniorPleje og omsorg
Senior ASIC Design Engineer - DSP/Analog/SerDes
for 2 dage sidenUSD 150K–250K / årSeniorPleje og omsorg
Senior ASIC Design Engineer - DSP/Analog/SerDes
for 2 dage sidenUSD 150K–250K / årSeniorPleje og omsorg
Post-Silicon Validation Engineer (Multiple Levels)
for 2 dage sidenUSD 100K–200K / årPå stedetIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Principal Optical Systems Engineer
for 4 dage sidenStaffIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Office Manager & Administrative Coordinator
for 28 dage sidenMellemniveauDrift og administration
Datas aktualitet
112 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:15 UTC, indhold 195568 bytes.