Correlation One
8 ledige stillinger100 % remote
AI og dataIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 12 % af 8 stillinger
Drift og administration38%
Kreativ, medier og tekst25%
Salg12%
IT-sikkerhed12%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik12%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 8 stillinger i søgningen
8job, seneste 30 dage
4nye, seneste 7 dage
8forskellige stillinger (1 opslag hver)
2udgivet på den travleste dag (2026-10-22)
20ledige på jobsiden, uanset alder
105medianalder, dage
12%IT (1)
0%i Europa (0)
100%remote
12%med løn
Størrelsessignal: 20 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 637 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Remote8 · 100%
Erfaringsniveau
Senior3 · 38%
Staff2 · 25%
Rolle
Drift og administration3 · 38%
Kreativ, medier og tekst2 · 25%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik1 · 12%
IT-sikkerhed1 · 12%
Salg1 · 12%
Lande
ingen data
Byer
ingen data
Job de seneste 30 dage
Lead Instructor: Data Center Technician
for 12 t sidenRemoteSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Lead Instructor: Operations Leadership
for 1 dag sidenRemoteSeniorDrift og administration
Lead Instructor: Cybersecurity
for 1 dag sidenRemoteSeniorIT-sikkerhed
Manager, Alumni Engagement & Operations
for 2 dage sidenRemoteStaffDrift og administration
Director of Client Partnerships
for 11 dage sidenUSD 145K–175K / årRemoteStaffSalg
Learning Designer
for 11 dage sidenRemoteKreativ, medier og tekst
Japanese Translation Editor (Part-time, contract)
for 14 dage sidenRemoteKreativ, medier og tekst
Operations Analyst
for 23 dage sidenRemoteDrift og administration
Datas aktualitet
35 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 06:11 UTC, indhold 218074 bytes.