RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 3 min siden
Dansk
Log ind
Ta strona jest dostępna w języku: Polski.Przełącz×

← tilbage

Greenpoint Technologies

21 ledige stillingerUSA

Luft- og rumfart og forsvarIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 10 % af 21 stillinger

Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik29%
Håndværk, byggeri og produktion25%
Drift og administration12%
IT-support og drift4%
Softwareudvikling (generelt)4%
Projekt- og programledelse4%
Vagt og sikkerhed4%
Andet12%
24job, seneste 30 dage
3nye, seneste 7 dage
21forskellige stillinger (1.1 opslag hver)
5udgivet på den travleste dag (2026-09-30)
52ledige på jobsiden, uanset alder
30medianalder, dage
8%IT (2)
0%i Europa (0)
0%remote
71%med løn

Størrelsessignal: 52 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 149 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
030
040
051
062
074
088
0921
1016

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet24 · 100%

Erfaringsniveau

Mellemniveau12 · 50%
Senior4 · 17%
Staff2 · 8%
Junior1 · 4%

Rolle

Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik7 · 29%
Håndværk, byggeri og produktion6 · 25%
Drift og administration3 · 12%
Direktion og ledelse1 · 4%
Vagt og sikkerhed1 · 4%
Projekt- og programledelse1 · 4%
IT-support og drift1 · 4%
Softwareudvikling (generelt)1 · 4%

Lande

USA24

Byer

Moses Lake9
Bothell6
Denton5
Marysville3
San Antonio1

Job de seneste 30 dage

Quality Engineer

for 1 dag siden
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Denton, Texas, United Statesoriginal ↗
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik

Sr Contracts Manager

for 1 dag siden
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Bothell, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 109K–150K / årSeniorDirektion og ledelse

Buyer (Contract)

for 3 dage siden
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Moses Lake, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 78K–93K / årMellemniveauDrift og administration

Quality Inspector

for 7 dage siden
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Denton, Texas, United Statesoriginal ↗
MellemniveauHåndværk, byggeri og produktion
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Moses Lake, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 90K–124K / årIngeniørarbejde (ikke software) og teknik

HSE Manager

for 8 dage siden
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Moses Lake, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 90K–124K / årVagt og sikkerhed
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·San Antonio, Texas, United Statesoriginal ↗
Mellemniveau
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Bothell, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 120K–166K / årSeniorProjekt- og programledelse

Sr Quality Inspector

for 10 dage siden
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Marysville, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 26,92–37,02 / timeSeniorHåndværk, byggeri og produktion

Aircraft Mechanic I

for 11 dage siden
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Moses Lake, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 56K–77K / årHåndværk, byggeri og produktion
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Bothell, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 23,08–30,29 / timeMellemniveauIT-support og drift
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Denton, Texas, United Statesoriginal ↗
StaffIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Bothell, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 160K–166K / årStaffIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Denton, Texas, United Statesoriginal ↗
Mellemniveau
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Denton, Texas, United Statesoriginal ↗
Mellemniveau
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Moses Lake, Washington, United Statesoriginal ↗
MellemniveauHåndværk, byggeri og produktion

Senior Project Engineer

for 23 dage siden
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Bothell, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 120K–166K / årSeniorSoftwareudvikling (generelt)
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Moses Lake, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 90K–124K / årHåndværk, byggeri og produktion

Avionics Technician II

for 23 dage siden
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Moses Lake, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 68K–93K / årMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik

Avionics Technician III

for 23 dage siden
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Moses Lake, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 75,8K–104,2K / årMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik

Production Fabricator III

for 23 dage siden
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Marysville, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 56K–77K / årMellemniveauHåndværk, byggeri og produktion
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Bothell, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 78K–93K / årJuniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik

Materials Planner

for 25 dage siden
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Moses Lake, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 80,2K–85K / årMellemniveauDrift og administration

Materials Planner

for 25 dage siden
Greenpoint Technologies·Luft- og rumfart og forsvar·Marysville, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 80,2K–85K / årMellemniveauDrift og administration

Datas aktualitet

100 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 12:14 UTC, indhold 1522377 bytes.