Greenpoint Technologies
21 ledige stillingerUSA
Luft- og rumfart og forsvarIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 10 % af 21 stillinger
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik29%
Håndværk, byggeri og produktion25%
Drift og administration12%
IT-support og drift4%
Softwareudvikling (generelt)4%
Projekt- og programledelse4%
Vagt og sikkerhed4%
Andet12%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 21 stillinger i søgningen
24job, seneste 30 dage
3nye, seneste 7 dage
21forskellige stillinger (1.1 opslag hver)
5udgivet på den travleste dag (2026-09-30)
52ledige på jobsiden, uanset alder
30medianalder, dage
8%IT (2)
0%i Europa (0)
0%remote
71%med løn
Størrelsessignal: 52 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 149 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet24 · 100%
Erfaringsniveau
Mellemniveau12 · 50%
Senior4 · 17%
Staff2 · 8%
Junior1 · 4%
Rolle
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik7 · 29%
Håndværk, byggeri og produktion6 · 25%
Drift og administration3 · 12%
Direktion og ledelse1 · 4%
Vagt og sikkerhed1 · 4%
Projekt- og programledelse1 · 4%
IT-support og drift1 · 4%
Softwareudvikling (generelt)1 · 4%
Lande
USA24
Byer
Moses Lake9
Bothell6
Denton5
Marysville3
San Antonio1
Job de seneste 30 dage
Quality Engineer
for 1 dag sidenIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Sr Contracts Manager
for 1 dag sidenUSD 109K–150K / årSeniorDirektion og ledelse
Buyer (Contract)
for 3 dage sidenUSD 78K–93K / årMellemniveauDrift og administration
Quality Inspector
for 7 dage sidenMellemniveauHåndværk, byggeri og produktion
Liaison Engineer - Electrical
for 7 dage sidenUSD 90K–124K / årIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
HSE Manager
for 8 dage sidenUSD 90K–124K / årVagt og sikkerhed
Cabinet Builder III (Contract)
for 9 dage sidenMellemniveau
Senior Supplier Program Manager
for 10 dage sidenUSD 120K–166K / årSeniorProjekt- og programledelse
Sr Quality Inspector
for 10 dage sidenUSD 26,92–37,02 / timeSeniorHåndværk, byggeri og produktion
Aircraft Mechanic I
for 11 dage sidenUSD 56K–77K / årHåndværk, byggeri og produktion
IT Help Desk Analyst (Contract)
for 14 dage sidenUSD 23,08–30,29 / timeMellemniveauIT-support og drift
Manager, Electrical Engineering
for 15 dage sidenStaffIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Manager, Electrical Engineering
for 15 dage sidenUSD 160K–166K / årStaffIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Cabinet Finisher III (Contract)
for 17 dage sidenMellemniveau
Cabinet Finisher III (Contract)
for 17 dage sidenMellemniveau
VIP Interiors Mechanic III
for 17 dage sidenMellemniveauHåndværk, byggeri og produktion
Senior Project Engineer
for 23 dage sidenUSD 120K–166K / årSeniorSoftwareudvikling (generelt)
Installation Site Inspector & DMIR
for 23 dage sidenUSD 90K–124K / årHåndværk, byggeri og produktion
Avionics Technician II
for 23 dage sidenUSD 68K–93K / årMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Avionics Technician III
for 23 dage sidenUSD 75,8K–104,2K / årMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Production Fabricator III
for 23 dage sidenUSD 56K–77K / årMellemniveauHåndværk, byggeri og produktion
Associate Project Engineer
for 24 dage sidenUSD 78K–93K / årJuniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Materials Planner
for 25 dage sidenUSD 80,2K–85K / årMellemniveauDrift og administration
Materials Planner
for 25 dage sidenUSD 80,2K–85K / årMellemniveauDrift og administration
Datas aktualitet
100 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 12:14 UTC, indhold 1522377 bytes.