RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 1 min siden
Dansk
Log ind
Tato stránka je k dispozici v jazyce Čeština.Přepnout×

← tilbage

Helsing

30 ledige stillingerTysklandStorbritannienUSA

Luft- og rumfart og forsvarIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 37 % af 30 stillinger

Drift og administration23%
DevOps / SRE / platform / cloud20%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik13%
QA og test7%
IT-support og drift7%
Produkt og design7%
Direktion og ledelse7%
Andet3%
30job, seneste 30 dage
8nye, seneste 7 dage
30forskellige stillinger (1 opslag hver)
4udgivet på den travleste dag (2026-10-01)
160ledige på jobsiden, uanset alder
78medianalder, dage
37%IT (11)
87%i Europa (26)
0%remote
3%med løn

Størrelsessignal: 160 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 1319 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
127
010
027
033
043
0515
0619
0711
0826
0934
1023

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet26 · 87%
Hybrid4 · 13%

Erfaringsniveau

Senior9 · 30%
Junior2 · 7%
Staff1 · 3%

Rolle

Drift og administration7 · 23%
DevOps / SRE / platform / cloud6 · 20%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik4 · 13%
Direktion og ledelse2 · 7%
Produkt og design2 · 7%
IT-support og drift2 · 7%
QA og test2 · 7%
Salg1 · 3%

Lande

Tyskland20
Storbritannien6
USA4
Frankrig3

Byer

Munich20
London6
Berlin4
Paris3
Martinsburg3
Washington2

Job de seneste 30 dage

Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munichoriginal ↗
SeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Parisoriginal ↗
DevOps / SRE / platform / cloudFransk påkrævetPython
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munich - Berlin - London - Parisoriginal ↗
JuniorDirektion og ledelseTysk påkrævet

Environmental Engineer

for 1 dag siden
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Londonoriginal ↗
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munichoriginal ↗
StaffDirektion og ledelseTysk påkrævetSpansk påkrævet

Lagermitarbeiter (m/w/d)

for 4 dage siden
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munichoriginal ↗
Drift og administrationTysk påkrævetDE
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munichoriginal ↗
SeniorSalgTysk påkrævet
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Washington, DCoriginal ↗
HybridSoftwareudvikling (generelt)PythonSQL

Facility Coordinator

for 10 dage siden
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munichoriginal ↗
Drift og administration
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munichoriginal ↗
SeniorProjekt- og programledelseTysk påkrævet
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munichoriginal ↗
SeniorProdukt og design

Communications Intern

for 13 dage siden
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Parisoriginal ↗
JuniorMarketing og kommunikationFransk påkrævet
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munichoriginal ↗
Produkt og design
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munichoriginal ↗
SeniorDevOps / SRE / platform / cloud

Lead IT Engineer

for 16 dage siden
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munich - Berlin - Londonoriginal ↗
SeniorIT-support og drift
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munichoriginal ↗
EUR 2.500Drift og administrationTysk påkrævetDE
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Londonoriginal ↗
Drift og administration
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munich - Berlinoriginal ↗
IT-support og drift

Logistics Manager

for 21 dage siden
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munichoriginal ↗
Drift og administrationTysk påkrævet
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munichoriginal ↗
DevOps / SRE / platform / cloudTysk påkrævetMATLAB
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munichoriginal ↗
DevOps / SRE / platform / cloudTysk påkrævet
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munichoriginal ↗
DevOps / SRE / platform / cloudMATLAB
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munichoriginal ↗
DevOps / SRE / platform / cloud

Test Engineer - Ground

for 23 dage siden
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·London, England, United Kingdomoriginal ↗
QA og test
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·London, England, United Kingdomoriginal ↗
QA og test
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Martinsburg, WV; Washington, DCoriginal ↗
HybridDrift og administration
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Martinsburg, WVoriginal ↗
HybridSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik

Senior Quality Engineer

for 25 dage siden
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Martinsburg, WVoriginal ↗
HybridSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik

Workplace Planning Lead

for 29 dage siden
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munich - Berlinoriginal ↗
SeniorDrift og administration
Helsing·Luft- og rumfart og forsvar·Munichoriginal ↗
Tysk påkrævetDE

Datas aktualitet

259 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 08:40 UTC, indhold 3496136 bytes.