Helsing
30 ledige stillingerTysklandStorbritannienUSA
Luft- og rumfart og forsvarIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 37 % af 30 stillinger
Drift og administration23%
DevOps / SRE / platform / cloud20%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik13%
QA og test7%
IT-support og drift7%
Produkt og design7%
Direktion og ledelse7%
Andet3%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 30 stillinger i søgningen
30job, seneste 30 dage
8nye, seneste 7 dage
30forskellige stillinger (1 opslag hver)
4udgivet på den travleste dag (2026-10-01)
160ledige på jobsiden, uanset alder
78medianalder, dage
37%IT (11)
87%i Europa (26)
0%remote
3%med løn
Størrelsessignal: 160 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 1319 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet26 · 87%
Hybrid4 · 13%
Erfaringsniveau
Senior9 · 30%
Junior2 · 7%
Staff1 · 3%
Rolle
Drift og administration7 · 23%
DevOps / SRE / platform / cloud6 · 20%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik4 · 13%
Direktion og ledelse2 · 7%
Produkt og design2 · 7%
IT-support og drift2 · 7%
QA og test2 · 7%
Salg1 · 3%
Lande
Tyskland20
Storbritannien6
USA4
Frankrig3
Byer
Munich20
London6
Berlin4
Paris3
Martinsburg3
Washington2
Job de seneste 30 dage
Senior Studio Design Engineer
for 16 t sidenSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Systems Engineer - Land
for 23 t sidenDevOps / SRE / platform / cloudFransk påkrævetPython
(Junior) Customs Manager
for 1 dag sidenJuniorDirektion og ledelseTysk påkrævet
Environmental Engineer
for 1 dag sidenIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Head of Flight Test Management / Senior Flight Test Manager
for 3 dage sidenStaffDirektion og ledelseTysk påkrævetSpansk påkrævet
Lagermitarbeiter (m/w/d)
for 4 dage sidenDrift og administrationTysk påkrævetDE
SeniorSalgTysk påkrævet
Configuration & BOM Engineer
for 4 dage sidenHybridSoftwareudvikling (generelt)PythonSQL
Facility Coordinator
for 10 dage sidenDrift og administration
(Senior) Programme Manager - Military Exercises
for 10 dage sidenSeniorProjekt- og programledelseTysk påkrævet
Senior Product Graphic Designer
for 11 dage sidenSeniorProdukt og design
Communications Intern
for 13 dage sidenJuniorMarketing og kommunikationFransk påkrævet
Product Manager – Perception & Sensor Fusion
for 16 dage sidenProdukt og design
Lead Systems Engineer - LO Calculations & Supplier Parts
for 16 dage sidenSeniorDevOps / SRE / platform / cloud
Lead IT Engineer
for 16 dage sidenSeniorIT-support og drift
Front Office Coordinator / Guest Service Agent (m/w/d)
for 17 dage sidenEUR 2.500Drift og administrationTysk påkrævetDE
Procurement Project Manager – UK
for 18 dage sidenDrift og administration
Legal Counsel IT & Privacy
for 18 dage sidenIT-support og drift
Logistics Manager
for 21 dage sidenDrift og administrationTysk påkrævet
Systems Engineer - Armament Control System Testing
for 22 dage sidenDevOps / SRE / platform / cloudTysk påkrævetMATLAB
Systems Engineer - Low Observability Testing
for 22 dage sidenDevOps / SRE / platform / cloudTysk påkrævet
Systems Engineer - Armament Control System
for 22 dage sidenDevOps / SRE / platform / cloudMATLAB
Systems Engineer - Weapon Integration
for 22 dage sidenDevOps / SRE / platform / cloud
Test Engineer - Ground
for 23 dage sidenQA og test
Test Engineer - Environment
for 23 dage sidenQA og test
Supply Chain and Procurement Manager
for 24 dage sidenHybridDrift og administration
Senior Manufacturing Engineer
for 24 dage sidenHybridSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Senior Quality Engineer
for 25 dage sidenHybridSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Workplace Planning Lead
for 29 dage sidenSeniorDrift og administration
Mitarbeiter/in im internen Werk-und Objektschutz
for 29 dage sidenTysk påkrævetDE
Datas aktualitet
259 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 08:40 UTC, indhold 3496136 bytes.