Konrad
23 ledige stillingerCanadaUSAStorbritannien
Rådgivning, bureauer og erhvervsserviceIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 17 % af 23 stillinger
Strategi, rådgivning og analyse34%
Projekt- og programledelse22%
Direktion og ledelse16%
Data og machine learning12%
Produkt og design9%
Softwareudvikling (generelt)3%
Andet3%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 23 stillinger i søgningen
32job, seneste 30 dage
18nye, seneste 7 dage
23forskellige stillinger (1.4 opslag hver)
13udgivet på den travleste dag (2026-10-16)
104ledige på jobsiden, uanset alder
79medianalder, dage
16%IT (5)
12%i Europa (4)
0%remote
78%med løn
Størrelsessignal: 104 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 981 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Hybrid30 · 94%
Arbejdssted ikke angivet2 · 6%
Erfaringsniveau
Senior12 · 38%
Junior8 · 25%
Mellemniveau7 · 22%
Staff4 · 12%
Rolle
Strategi, rådgivning og analyse11 · 34%
Projekt- og programledelse7 · 22%
Direktion og ledelse5 · 16%
Data og machine learning4 · 12%
Produkt og design3 · 9%
Softwareudvikling (generelt)1 · 3%
Lande
Canada15
USA8
Storbritannien4
Indien4
Costa Rica1
Byer
Toronto15
New York City8
London4
Gurugram4
Job de seneste 30 dage
Associate Data Analyst
for 20 t sidenUSD 70K–80K / årHybridJuniorData og machine learningPythonRSQL
Senior Consultant
for 2 dage sidenHybridSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Manager
for 2 dage sidenHybridStaffDirektion og ledelse
Consultant
for 2 dage sidenHybridMellemniveauStrategi, rådgivning og analyse
Associate Consultant
for 2 dage sidenHybridJuniorStrategi, rådgivning og analyse
Senior Manager
for 2 dage sidenUSD 165K–185K / årHybridStaffDirektion og ledelse
Senior UI/UX Designer
for 2 dage sidenUSD 100K–125K / årHybridSeniorProdukt og design
Senior Consultant
for 2 dage sidenUSD 115K–135K / årHybridSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Manager
for 2 dage sidenUSD 135K–155K / årHybridStaffDirektion og ledelse
UI/UX Designer
for 2 dage sidenUSD 80K–100K / årHybridJuniorProdukt og design
Consultant
for 2 dage sidenUSD 90K–105K / årHybridMellemniveauStrategi, rådgivning og analyse
Associate UI/UX Designer
for 2 dage sidenUSD 70K–80K / årHybridJuniorProdukt og design
Associate Consultant
for 2 dage sidenUSD 75K–85K / årHybridJuniorStrategi, rådgivning og analyse
Data Analyst
for 3 dage sidenUSD 75K–100K / årHybridMellemniveauData og machine learningBashPythonR
Project Coordinator - Digital delivery
for 3 dage sidenSeniorProjekt- og programledelse
Data Architect & Team Lead
for 4 dage sidenUSD 140K–180K / årHybridSeniorDirektion og ledelse
Program Manager - Digital delivery
for 4 dage sidenSeniorProjekt- og programledelse
Business Analyst
for 4 dage sidenUSD 70K–78K / årHybridMellemniveauStrategi, rådgivning og analyse
Data Architect
for 7 dage sidenUSD 130K–160K / årHybridSenior
Delivery Manager
for 7 dage sidenUSD 120K–140K / årHybridSeniorProjekt- og programledelse
Senior Project Manager
for 7 dage sidenUSD 100K–115K / årHybridSeniorProjekt- og programledelse
Senior Consultant
for 7 dage sidenUSD 100K–115K / årHybridSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Manager
for 7 dage sidenUSD 120K–140K / årHybridStaffDirektion og ledelse
Product Analyst
for 7 dage sidenUSD 78K–90K / årHybridJuniorStrategi, rådgivning og analyse
Consultant
for 7 dage sidenUSD 78K–90K / årHybridMellemniveauStrategi, rådgivning og analyse
Associate Consultant
for 7 dage sidenUSD 70K–78K / årHybridJuniorStrategi, rådgivning og analyse
Senior Data Analyst
for 7 dage sidenUSD 105K–115K / årHybridSeniorData og machine learningPythonRSQL
Data Analyst
for 7 dage sidenUSD 75K–100K / årHybridMellemniveauData og machine learningBashPythonR
Program Manager
for 7 dage sidenUSD 100K–115K / årHybridSeniorProjekt- og programledelse
Project Manager
for 7 dage sidenUSD 78K–90K / årHybridMellemniveauProjekt- og programledelse
Project Coordinator
for 7 dage sidenUSD 70K–80K / årHybridProjekt- og programledelse
I Semester 2027 TEC - Software Developer Intern
for 21 dage sidenHybridJuniorSoftwareudvikling (generelt)JavaScript
Datas aktualitet
446 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 16:01 UTC, indhold 734292 bytes.