Monks
102 ledige stillinger15 % remoteUSAMexicoAustralien
AI og dataIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 12 % af 102 stillinger
Kreativ, medier og tekst34%
Marketing og kommunikation19%
Strategi, rådgivning og analyse11%
Salg8%
Data og machine learning5%
Direktion og ledelse5%
Projekt- og programledelse3%
Andet5%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 102 stillinger i søgningen
131job, seneste 30 dage
24nye, seneste 7 dage
102forskellige stillinger (1.3 opslag hver)
12udgivet på den travleste dag (2026-10-15)
355ledige på jobsiden, uanset alder
38medianalder, dage
11%IT (14)
7%i Europa (9)
15%remote
37%med løn
Størrelsessignal: 355 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 592 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet58 · 44%
Hybrid47 · 36%
Remote19 · 15%
På stedet7 · 5%
Erfaringsniveau
Senior50 · 38%
Staff37 · 28%
Mellemniveau12 · 9%
Junior2 · 2%
Topledelse (C-level)2 · 2%
Rolle
Kreativ, medier og tekst45 · 34%
Marketing og kommunikation25 · 19%
Strategi, rådgivning og analyse14 · 11%
Salg11 · 8%
Data og machine learning7 · 5%
Direktion og ledelse6 · 5%
Projekt- og programledelse4 · 3%
Produkt og design2 · 2%
Lande
USA39
Mexico22
Australien15
Argentina12
Brasilien11
Canada10
Indien4
Storbritannien3
Byer
Mexico City22
Sydney13
Buenos Aires12
Toronto7
San Francisco7
Los Angeles6
Denver4
Chicago3
Job de seneste 30 dage
Senior Post Producer
for 6 t sidenSeniorKreativ, medier og tekst
Senior Account Director
for 14 t sidenStaffSalgTysk påkrævet
Account Manager
for 1 dag sidenMellemniveauSalgItaliensk påkrævet
Account Executive
for 1 dag sidenJuniorSalgItaliensk påkrævet
Associate Director, SEM (Remote)
for 1 dag sidenUSD 105K–118K / årRemoteStaffMarketing og kommunikation
Associate Director, SEM (Remote)
for 1 dag sidenUSD 105K–118K / årRemoteStaffMarketing og kommunikation
Associate Director, SEM
for 1 dag sidenCAD 145K–165K / årHybridStaffMarketing og kommunikation
Associate Director, SEM
for 1 dag sidenUSD 105K–118K / årHybridStaffMarketing og kommunikation
AI Product Owner
for 2 dage sidenHybridProdukt og design
Senior Manager, Media Strategy
for 2 dage sidenCAD 85K–105K / årHybridStaffStrategi, rådgivning og analyse
Semi-Senior Designer
for 2 dage sidenSeniorKreativ, medier og tekst
IT Office Support
for 3 dage sidenUSD 70K / årPå stedetIT-support og drift
Senior Motion Artist/Edit - Temporary
for 3 dage sidenUSD 80–100 / timePå stedetSeniorKreativ, medier og tekst
Embedded Senior Project Manager - FTC
for 3 dage sidenHybridSeniorSoftwareudvikling (generelt)
Embedded MidWeight Project Manager - FTC
for 3 dage sidenHybridSoftwareudvikling (generelt)
Senior Data Engineer
for 4 dage sidenSeniorData og machine learningPythonSQL
[Campus Monks] Estágio em Design
for 4 dage sidenRemotePT
Senior Designer
for 4 dage sidenHybridSeniorKreativ, medier og tekst
Technical Lead (hands on)
for 4 dage sidenRemoteSenior
Executive Producer
for 4 dage sidenUSD 170K–190K / årPå stedetSeniorKreativ, medier og tekst
Sr. Technical Writer
for 4 dage sidenUSD 3.000–3.500På stedetSeniorKreativ, medier og tekst
Producer - Experience
for 4 dage sidenCAD 80K–90K / årHybridSeniorKreativ, medier og tekst
Creative Techonologist
for 4 dage sidenUSD 115K–145K / årHybridKreativ, medier og tekst
Senior Technical Writer
for 4 dage sidenSeniorKreativ, medier og tekst
Senior Designer - Temporary
for 7 dage sidenUSD 70–80 / timePå stedetSeniorKreativ, medier og tekst
[Soul Monks] Jovem Aprendiz | Vaga Afirmativa para Pessoas Trans & Não-binárias | São Paulo
for 7 dage sidenPT
[Soul Monks] Jovem Aprendiz | Vaga Afirmativa para Pessoas Trans & Não-binárias | São Carlos
for 7 dage sidenPT
Strategy Director
for 7 dage sidenStaffStrategi, rådgivning og analyseNederlandsk påkrævet
Strategist
for 7 dage sidenSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Network Analyst
for 7 dage sidenStrategi, rådgivning og analyse
Sr Designer Freelance
for 8 dage sidenSeniorKreativ, medier og tekstSpansk påkrævet
Performance Media Specialist
for 8 dage sidenRemoteMarketing og kommunikationPT
VP, Group Account Director
for 8 dage sidenUSD 175K–230K / årTopledelse (C-level)Salg
Senior Motion Artist
for 8 dage sidenSeniorKreativ, medier og tekst
Senior Designer
for 8 dage sidenSeniorKreativ, medier og tekst
Design Director
for 8 dage sidenUSD 135K–145K / årPå stedetStaffKreativ, medier og tekst
Senior Project Manager / Producer
for 8 dage sidenUSD 115K–129K / årPå stedetSeniorKreativ, medier og tekst
Group Head, Copy
for 9 dage sidenDirektion og ledelse
Freelance Senior Technical Writer
for 9 dage sidenSeniorKreativ, medier og tekst
Senior Technical Writer
for 9 dage sidenSeniorKreativ, medier og tekst
Freelance Senior Designer
for 9 dage sidenSeniorKreativ, medier og tekst
Senior Designer
for 9 dage sidenSeniorKreativ, medier og tekst
Freelance Senior Motion Artist/Editor
for 9 dage sidenSeniorKreativ, medier og tekst
Senior Motion Artist/Editor
for 9 dage sidenSeniorKreativ, medier og tekst
Freelance Senior Project Manager
for 9 dage sidenSeniorProjekt- og programledelse
Freelance Senior Producer
for 9 dage sidenSeniorKreativ, medier og tekst
Senior Project Manager
for 9 dage sidenSeniorProjekt- og programledelse
Senior Producer
for 9 dage sidenSeniorKreativ, medier og tekst
Senior Product Manager
for 9 dage sidenUSD 110K–120K / årRemotekun USASeniorProdukt og design
Associate Account Director
for 11 dage sidenStaffSalg
Datas aktualitet
561 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 05:36 UTC, indhold 4642249 bytes.