RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 2 min siden
Dansk
Log ind
Ta strona jest dostępna w języku: Polski.Przełącz×

← tilbage

Nscale

136 ledige stillinger11 % remoteUSAStorbritannienNorge

AI og dataIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 17 % af 136 stillinger

Direktion og ledelse19%
Økonomi og jura16%
Drift og administration12%
Softwareudvikling (generelt)10%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik7%
Projekt- og programledelse7%
DevOps / SRE / platform / cloud5%
Vagt og sikkerhed5%
147job, seneste 30 dage
29nye, seneste 7 dage
136forskellige stillinger (1.1 opslag hver)
15udgivet på den travleste dag (2026-10-06)
288ledige på jobsiden, uanset alder
28medianalder, dage
18%IT (26)
32%i Europa (47)
11%remote
52%med løn

Størrelsessignal: 288 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 311 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
121
010
021
032
049
054
0616
0745
0832
0956
10122

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet122 · 83%
Remote16 · 11%
Hybrid8 · 5%
På stedet1 · 1%

Erfaringsniveau

Staff60 · 41%
Senior35 · 24%
Mellemniveau17 · 12%
Topledelse (C-level)6 · 4%
Junior4 · 3%

Rolle

Direktion og ledelse28 · 19%
Økonomi og jura24 · 16%
Drift og administration17 · 12%
Softwareudvikling (generelt)15 · 10%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik11 · 7%
Projekt- og programledelse10 · 7%
DevOps / SRE / platform / cloud8 · 5%
Vagt og sikkerhed7 · 5%

Lande

USA70
Storbritannien28
Norge19
Singapore7
Irland3
Finland2
Portugal2
Island1

Byer

New York City29
San Francisco29
Seattle21
London20
Houston16
Greensboro1
Point Pleasant1

Job de seneste 30 dage

Nscale·AI og data·AMER; Seattleoriginal ↗
Mellemniveau
Nscale·AI og data·Norwayoriginal ↗
Restaurant, hotel og rengøring
Nscale·AI og data·Norwayoriginal ↗
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik
Nscale·AI og data·Houston; New York; San Francisco; Seattleoriginal ↗
SeniorProjekt- og programledelse
Nscale·AI og data·AMERoriginal ↗
USD 170K–240K / årRemoteStaffDirektion og ledelse
Nscale·AI og data·USoriginal ↗
USD 140K–250K / årStaffDirektion og ledelse
Nscale·AI og data·London; UKoriginal ↗
RemoteDevOps / SRE / platform / cloudPythonSQL

Power Staff Engineer

for 1 dag siden
Nscale·AI og data·Houston; USoriginal ↗
USD 130K–210K / årRemoteStaffIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Nscale·AI og data·AMER; Houstonoriginal ↗
StaffDirektion og ledelse
Nscale·AI og data·AMER; Houstonoriginal ↗
StaffDrift og administration

Senior Planner, Norway

for 1 dag siden
Nscale·AI og data·Norwayoriginal ↗
SeniorDrift og administration
Nscale·AI og data·AMERoriginal ↗
Topledelse (C-level)Økonomi og jura
Nscale·AI og data·UKoriginal ↗
StaffØkonomi og jura
Nscale·AI og data·Finlandoriginal ↗
SeniorProjekt- og programledelseFinsk påkrævet
Nscale·AI og data·Finlandoriginal ↗
SeniorSalg
Nscale·AI og data·AMERoriginal ↗
USD 120K–180K / årRemoteMellemniveauProjekt- og programledelse
Nscale·AI og data·AMER; USoriginal ↗
SeniorDevOps / SRE / platform / cloudBashPython
Nscale·AI og data·London; UKoriginal ↗
SeniorDrift og administration
Nscale·AI og data·Norwayoriginal ↗
Vagt og sikkerhed
Nscale·AI og data·London; UKoriginal ↗
HR og rekruttering
Nscale·AI og data·Norwayoriginal ↗
Vagt og sikkerhed
Nscale·AI og data·Norwayoriginal ↗
Vagt og sikkerhed
Nscale·AI og data·Portugaloriginal ↗
Vagt og sikkerhed
Nscale·AI og data·Icelandoriginal ↗
Vagt og sikkerhed
Nscale·AI og data·UKoriginal ↗
På stedetVagt og sikkerhed
Nscale·AI og data·AMERoriginal ↗
USD 130K–200K / årRemoteStaffDirektion og ledelse
Nscale·AI og data·AMERoriginal ↗
USD 100K–120K / årRemoteSeniorDrift og administration
Nscale·AI og data·AMERoriginal ↗
USD 130K–160K / årRemoteSeniorDrift og administration
Nscale·AI og data·San Franciscooriginal ↗
USD 160K–210K / årSeniorHR og rekruttering
Nscale·AI og data·AMER; New Yorkoriginal ↗
USD 80K–110K / årJuniorØkonomi og jura
Nscale·AI og data·Houston; New York; San Francisco; Seattle; USoriginal ↗
SeniorDevOps / SRE / platform / cloudPython
Nscale·AI og data·AMER; New Yorkoriginal ↗
USD 90K–150K / årSeniorØkonomi og jura
Nscale·AI og data·New Yorkoriginal ↗
USD 150K–240K / årStaffØkonomi og jura
Nscale·AI og data·AMER; New Yorkoriginal ↗
USD 200K–350K / årStaffØkonomi og jura
Nscale·AI og data·UKoriginal ↗
Softwareudvikling (generelt)
Nscale·AI og data·Londonoriginal ↗
JuniorØkonomi og jura

Paralegal, Procurement

for 7 dage siden
Nscale·AI og data·Londonoriginal ↗
MellemniveauØkonomi og jura

GTM Strategy Lead

for 8 dage siden
Nscale·AI og data·New York; San Francisco; Seattleoriginal ↗
USD 140K–250K / årSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Nscale·AI og data·San Franciscooriginal ↗
Topledelse (C-level)Direktion og ledelse
Nscale·AI og data·Greensboro, NCoriginal ↗
USD 140K–200K / årSeniorDrift og administration
Nscale·AI og data·AMERoriginal ↗
USD 100K–180K / årStaffDirektion og ledelse
Nscale·AI og data·AMERoriginal ↗
USD 210K–280K / årStaffDirektion og ledelse

Document Controller

for 8 dage siden
Nscale·AI og data·Londonoriginal ↗
SeniorØkonomi og jura
Nscale·AI og data·Londonoriginal ↗
Håndværk, byggeri og produktion
Nscale·AI og data·AMERoriginal ↗
USD 260K–450K / årHybridTopledelse (C-level)Projekt- og programledelse
Nscale·AI og data·AMERoriginal ↗
USD 260K–450K / årHybridTopledelse (C-level)Direktion og ledelse
Nscale·AI og data·Seattleoriginal ↗
USD 165K–225K / årStaffHR og rekruttering
Nscale·AI og data·AMERoriginal ↗
USD 75K–95K / årSeniorDirektion og ledelse
Nscale·AI og data·London; UKoriginal ↗
StaffDirektion og ledelse
Nscale·AI og data·London; UKoriginal ↗
SeniorØkonomi og jura

se alle 147 job →

Datas aktualitet

556 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:33 UTC, indhold 3442603 bytes.