Peak Energy
7 ledige stillingerUSA
Energi og klimaIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 43 % af 7 stillinger
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik43%
QA og test29%
Full stack-udvikling14%
Marketing og kommunikation14%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 7 stillinger i søgningen
7job, seneste 30 dage
3nye, seneste 7 dage
7forskellige stillinger (1 opslag hver)
2udgivet på den travleste dag (2026-10-22)
28ledige på jobsiden, uanset alder
65medianalder, dage
43%IT (3)
0%i Europa (0)
0%remote
100%med løn
Størrelsessignal: 28 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 407 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet7 · 100%
Erfaringsniveau
Junior3 · 43%
Mellemniveau2 · 29%
Senior1 · 14%
Staff1 · 14%
Rolle
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik3 · 43%
QA og test2 · 29%
Marketing og kommunikation1 · 14%
Full stack-udvikling1 · 14%
Lande
USA7
Byer
Burlingame6
Sacramento1
Job de seneste 30 dage
Test Engineer Intern, ESS (Summer 2027)
for 1 dag sidenUSD 35 / timeJuniorQA og test
Systems Integration and Test Engineer Intern (Summer 2027)
for 1 dag sidenUSD 35 / timeJuniorQA og testPython
Engineering Technician
for 3 dage sidenUSD 35–50 / timeMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Supplier Industrialization Engineer Intern (Spring 2027)
for 7 dage sidenUSD 30–35 / timeJuniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Manufacturing Production Engineer
for 24 dage sidenUSD 120K–180K / årSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Senior Manager, Communications
for 24 dage sidenUSD 120K–200K / årStaffMarketing og kommunikation
Full-Stack Software Engineer
for 25 dage sidenUSD 180K–240K / årMellemniveauFull stack-udviklingPythonSQL
Datas aktualitet
93 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:26 UTC, indhold 982512 bytes.