RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 28 min siden
Dansk
Log ind
Ta strona jest dostępna w języku: Polski.Przełącz×

← tilbage

Peak Energy

7 ledige stillingerUSA

Energi og klimaIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 43 % af 7 stillinger

Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik43%
QA og test29%
Full stack-udvikling14%
Marketing og kommunikation14%
7job, seneste 30 dage
3nye, seneste 7 dage
7forskellige stillinger (1 opslag hver)
2udgivet på den travleste dag (2026-10-22)
28ledige på jobsiden, uanset alder
65medianalder, dage
43%IT (3)
0%i Europa (0)
0%remote
100%med løn

Størrelsessignal: 28 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 407 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

111
120
010
021
030
042
050
061
074
086
098
104

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet7 · 100%

Erfaringsniveau

Junior3 · 43%
Mellemniveau2 · 29%
Senior1 · 14%
Staff1 · 14%

Rolle

Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik3 · 43%
QA og test2 · 29%
Marketing og kommunikation1 · 14%
Full stack-udvikling1 · 14%

Lande

USA7

Byer

Burlingame6
Sacramento1

Job de seneste 30 dage

Peak Energy·Energi og klima·Burlingame, Californiaoriginal ↗
USD 35 / timeJuniorQA og test
Peak Energy·Energi og klima·Burlingame, Californiaoriginal ↗
USD 35 / timeJuniorQA og testPython

Engineering Technician

for 3 dage siden
Peak Energy·Energi og klima·Burlingame, Californiaoriginal ↗
USD 35–50 / timeMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Peak Energy·Energi og klima·Burlingame, CAoriginal ↗
USD 30–35 / timeJuniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Peak Energy·Energi og klima·Sacramento, Californiaoriginal ↗
USD 120K–180K / årSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Peak Energy·Energi og klima·Burlingame, Californiaoriginal ↗
USD 120K–200K / årStaffMarketing og kommunikation
Peak Energy·Energi og klima·Burlingame, CAoriginal ↗
USD 180K–240K / årMellemniveauFull stack-udviklingPythonSQL

Datas aktualitet

93 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:26 UTC, indhold 982512 bytes.