88 ledige stillinger41 % remoteUSASingaporeStorbritannien
Medier, underholdning og reklameIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 41 % af 88 stillinger
Data og machine learning25%
Softwareudvikling (generelt)17%
Marketing og kommunikation12%
Produkt og design11%
Salg9%
Økonomi og jura4%
Strategi, rådgivning og analyse3%
Andet8%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 88 stillinger i søgningen
93job, seneste 30 dage
24nye, seneste 7 dage
88forskellige stillinger (1.1 opslag hver)
18udgivet på den travleste dag (2026-10-01)
161ledige på jobsiden, uanset alder
22medianalder, dage
43%IT (40)
15%i Europa (14)
41%remote
5%med løn
Størrelsessignal: 161 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 1085 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Hybrid43 · 46%
Remote38 · 41%
Arbejdssted ikke angivet9 · 10%
På stedet3 · 3%
Erfaringsniveau
Senior38 · 41%
Staff30 · 32%
Junior12 · 13%
Mellemniveau4 · 4%
Topledelse (C-level)1 · 1%
Rolle
Data og machine learning23 · 25%
Softwareudvikling (generelt)16 · 17%
Marketing og kommunikation11 · 12%
Produkt og design10 · 11%
Salg8 · 9%
Økonomi og jura4 · 4%
Strategi, rådgivning og analyse3 · 3%
Direktion og ledelse3 · 3%
Lande
USA69
Singapore5
Storbritannien4
Irland4
Schweiz3
Brasilien3
Holland2
Sverige1
Byer
San Francisco45
New York City25
Palo Alto20
Seattle20
Los Angeles5
London4
Dublin4
Zürich3
Job de seneste 30 dage
Sr. Manager, Payroll
for 11 t sidenRemotekun USASeniorHR og rekruttering
Manager II, Customer Support
for 12 t sidenHybridStaffCustomer success og support
Retail Transformation Lead
for 12 t sidenRemotekun USASeniorDetailhandel og butik
Integrated Marketing Lead, Global Programming & Industry
for 16 t sidenRemotekun USASeniorMarketing og kommunikation
Sr. Lead Counsel, Privacy
for 18 t sidenRemotekun USASeniorØkonomi og jura
Product Policy Lead, Ads
for 1 dag sidenRemotekun USASeniorStrategi, rådgivning og analyse
Brand Partnerships Lead
for 1 dag sidenRemotekun USASeniorMarketing og kommunikation
Lead Art Director
for 2 dage sidenHybridStaffKreativ, medier og tekst
Lead Copywriter
for 2 dage sidenHybridSeniorKreativ, medier og tekst
HybridSeniorSalg
Manager II, Engineering - Kubernetes Platform
for 2 dage sidenRemotekun USAStaffDevOps / SRE / platform / cloud
Sr. Integrated Marketing Lead
for 2 dage sidenHybridSeniorMarketing og kommunikation
Brand Marketing Manager
for 2 dage sidenRemotekun USASeniorMarketing og kommunikation
Manager I, Revenue Operations
for 2 dage sidenHybridStaffDrift og administration
Integrated Marketing Lead, UCAN Programming & Industry
for 3 dage sidenRemoteSeniorMarketing og kommunikation
USD 37,63–77,48 / timeHybridMellemniveauMarketing og kommunikation
Lead Client Partner (tvScientific)
for 3 dage sidenHybridSenior
Sr. Measurement Partner
for 4 dage sidenHybridSenior
Lead Client Partner, Travel
for 4 dage sidenHybridSenior
Staff Technical Program Manager
for 4 dage sidenRemotekun USASoftwareudvikling (generelt)SQL
Staff Software Engineer, Infrastructure Data Engineering
for 4 dage sidenRemotekun USAStaffSoftwareudvikling (generelt)PythonSQL
Product Policy Lead, Platform Integrity
for 4 dage sidenRemotekun USASeniorStrategi, rådgivning og analyse
Senior Client Account Manager (eCommerce) - Greater China Region
for 5 dage sidenHybridSeniorSalg
Sr. Client Account Manager (12 Months Fixed Term)
for 5 dage sidenHybridSeniorSalg
Staff Product Manager, Ads Measurement
for 7 dage sidenHybridStaffProdukt og design
Staff Machine Learning Engineer, Ads Conversion Core Modeling
for 7 dage sidenHybridStaffData og machine learningSQL
Sr. Lead Counsel, Labor & Employment
for 8 dage sidenRemotekun USASeniorØkonomi og jura
Integrated Marketing Specialist (B2B)
for 8 dage sidenHybridMarketing og kommunikation
Director Corporate Strategy, Ads
for 8 dage sidenRemotekun USAStaffStrategi, rådgivning og analyse
Sr. Client Partner, Auto
for 8 dage sidenHybridSenior
Lead Industry Manager
for 9 dage sidenHybridSeniorDirektion og ledelse
Chief of Staff to GM, Ads
for 9 dage sidenTopledelse (C-level)Direktion og ledelse
Sr. Product Manager, Ads Quality Delivery
for 9 dage sidenRemotekun USASeniorProdukt og design
Staff Machine Learning Engineer
for 9 dage sidenRemotekun USAStaffData og machine learning
University Grad Machine Learning Engineer 2027 (Zurich)
for 9 dage sidenUSD 133,6K–153,6K / årHybridData og machine learningC++JavaPython
Sr. Staff Product Manager, Adversarial Actors
for 9 dage sidenRemotekun USAStaffProdukt og design
Sr. SMB & Channel Sales Program Manager
for 10 dage sidenPå stedetSeniorSalg
Lead Client Partner, Travel
for 10 dage sidenHybridSenior
Sr. Client Account Manager, Luxury Fashion
for 11 dage sidenHybridSeniorSalg
Sr. Counsel, Compliance & Investigations
for 14 dage sidenRemotekun USASeniorØkonomi og jura
Sr. Manager, Policy Communications
for 14 dage sidenHybridSeniorMarketing og kommunikation
Lead Client Partner, Financial Services
for 14 dage sidenHybridSeniorØkonomi og jura
Lead Client Partner, Beauty - Global Accounts
for 15 dage sidenHybridSenior
Solutions Engineer Intern 2027 (USA)
for 15 dage sidenUSD 7.500–9.500 / månedRemotekun USAJuniorSoftwareudvikling (generelt)C++JavaJavaScript
Staff Machine Learning Engineer, Content Visual AI
for 15 dage sidenRemotekun USAStaffData og machine learning
Integrated Marketing Manager
for 16 dage sidenHybridSeniorMarketing og kommunikation
Staff Product Manager, Ads Quality Ranking
for 16 dage sidenStaffProdukt og design
Staff Product Manager, Content-to-Discovery Infrastructure
for 16 dage sidenRemotekun USAStaffProdukt og design
Sr. Staff Product Manager, Data and Signals Connectivity
for 16 dage sidenStaffProdukt og design
Sr. Product Manager, Data and Signals Intelligence
for 16 dage sidenSeniorProdukt og design
Datas aktualitet
591 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 10:38 UTC, indhold 1914134 bytes.