RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret lige nu
Dansk
Log ind

← tilbage

Sitreps

18 ledige stillinger26 % remoteUSA

Ejendomme, byggeri og proptechIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 11 % af 18 stillinger

Direktion og ledelse37%
Marketing og kommunikation21%
Strategi, rådgivning og analyse16%
Softwareudvikling (generelt)10%
Andet16%
19job, seneste 30 dage
13nye, seneste 7 dage
18forskellige stillinger (1.1 opslag hver)
6udgivet på den travleste dag (2026-10-23)
44ledige på jobsiden, uanset alder
35medianalder, dage
11%IT (2)
0%i Europa (0)
26%remote
74%med løn

Størrelsessignal: 44 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 289 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
012
020
030
040
050
060
071
0812
0912
1017

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet12 · 63%
Remote5 · 26%
På stedet2 · 11%

Erfaringsniveau

Senior7 · 37%
Topledelse (C-level)5 · 26%
Junior2 · 11%

Rolle

Direktion og ledelse7 · 37%
Marketing og kommunikation4 · 21%
Strategi, rådgivning og analyse3 · 16%
Softwareudvikling (generelt)2 · 11%

Lande

USA19

Byer

Washington6
New York City5
San Diego2
Tysons2
Minneapolis1
Norfolk1
Philadelphia1
Baltimore1

Job de seneste 30 dage

Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·Minneapolis, Minnesotaoriginal ↗
USD 165K–185K / årSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·Norfolk, Virginiaoriginal ↗
USD 165K–185K / årStrategi, rådgivning og analyse
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·Remote in the US original ↗
USD 110K–140K / årRemotekun USAJuniorSoftwareudvikling (generelt)JavaSQLTypeScript
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·San Diego, Californiaoriginal ↗
USD 165K–185K / årStrategi, rådgivning og analyse
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·San Diego, Californiaoriginal ↗
USD 165K–185K / årSenior
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·Washington, DC original ↗
USD 200K–240K / årSenior
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·Philadelphiaoriginal ↗
USD 175K–195K / årTopledelse (C-level)Direktion og ledelse
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·Washington, DC areaoriginal ↗
Topledelse (C-level)Direktion og ledelse
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·New York or Washington, DC (or Remote, US)original ↗
Remotekun USASeniorMarketing og kommunikation
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·New York or Washington, DC (or Remote, US)original ↗
Remotekun USASeniorMarketing og kommunikation
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·New York or Washington, DC (or Remote, US)original ↗
Remotekun USASeniorMarketing og kommunikation
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·New York or Washington, DC (or Remote, US considered)original ↗
Remotekun USASeniorMarketing og kommunikation

Chief Operating Officer

for 4 dage siden
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·Baltimore, MDoriginal ↗
USD 165K–200K / årTopledelse (C-level)Direktion og ledelse
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·Tampa, FLoriginal ↗
USD 175K–195K / årTopledelse (C-level)Direktion og ledelse
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·Tysons, VA (or NC, TX, CO)original ↗
USD 160K–210K / årDirektion og ledelse
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·Tysons, VAoriginal ↗
USD 160K–210K / årDirektion og ledelse
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·New York, NYoriginal ↗
USD 110K–130K / årPå stedetSoftwareudvikling (generelt)PythonSQL

General Manager

for 23 dage siden
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·St. Louis, MOoriginal ↗
USD 170K–200K / årPå stedetTopledelse (C-level)Direktion og ledelse

Revenue Associate

for 24 dage siden
Sitreps·Ejendomme, byggeri og proptech·Tysons Corner, VAoriginal ↗
USD 160K–190K / årJunior

Datas aktualitet

250 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:46 UTC, indhold 399800 bytes.