RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret lige nu
Dansk
Log ind
Questa pagina è disponibile in Italiano.Cambia×

← tilbage

StepStone Group

21 ledige stillingerUSAStorbritannienIrland

Bank, forsikring og finansIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 5 % af 21 stillinger

Økonomi og jura33%
Strategi, rådgivning og analyse29%
Customer success og support14%
Salg10%
Softwareudvikling (generelt)5%
Direktion og ledelse5%
Andet5%
21job, seneste 30 dage
4nye, seneste 7 dage
21forskellige stillinger (1 opslag hver)
2udgivet på den travleste dag (2026-10-20)
55ledige på jobsiden, uanset alder
52medianalder, dage
5%IT (1)
52%i Europa (11)
0%remote
24%med løn

Størrelsessignal: 55 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 252 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
021
031
040
052
063
074
0816
0913
1015

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet21 · 100%

Erfaringsniveau

Junior6 · 29%
Senior5 · 24%
Topledelse (C-level)3 · 14%
Mellemniveau2 · 10%
Staff2 · 10%

Rolle

Økonomi og jura7 · 33%
Strategi, rådgivning og analyse6 · 29%
Customer success og support3 · 14%
Salg2 · 10%
Softwareudvikling (generelt)1 · 5%
Direktion og ledelse1 · 5%

Lande

USA8
Storbritannien6
Irland4
Kina1
Canada1
Schweiz1

Byer

London6
La Jolla4
Dublin4
New York City3
Charlotte2
Baltimore2
Los Angeles1
Beijing1

Job de seneste 30 dage

StepStone Group·Bank, forsikring og finans·Londonoriginal ↗
MellemniveauStrategi, rådgivning og analyse
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·New Yorkoriginal ↗
USD 215K–227,5K / årTopledelse (C-level)Økonomi og jura
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·Londonoriginal ↗
SeniorSalg
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·Londonoriginal ↗
SeniorSalg
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·La Jolla | Los Angeles | Charlotte original ↗
USD 140K–150K / årStaffØkonomi og jura
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·Beijingoriginal ↗
JuniorCustomer success og support
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·London original ↗
Strategi, rådgivning og analyse
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·La Jollaoriginal ↗
Customer success og support
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·Londonoriginal ↗
Junior
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·New Yorkoriginal ↗
USD 190K–210K / årTopledelse (C-level)Økonomi og jura
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·Baltimoreoriginal ↗
USD 25 / timeJuniorStrategi, rådgivning og analyse

DevSecOps Engineer

for 16 dage siden
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·Dublinoriginal ↗
Softwareudvikling (generelt)Python
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·La Jollaoriginal ↗
SeniorDirektion og ledelse
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·New York | Baltimore | Washington D.C. | Charlotteoriginal ↗
USD 160K–175K / årStaffØkonomi og jura
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·Londonoriginal ↗
MellemniveauStrategi, rådgivning og analyse
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·Torontooriginal ↗
SeniorStrategi, rådgivning og analyse
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·Dublinoriginal ↗
Topledelse (C-level)Økonomi og jura
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·La Jollaoriginal ↗
SeniorStrategi, rådgivning og analyse
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·Zurichoriginal ↗
JuniorØkonomi og jura
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·Dublinoriginal ↗
JuniorCustomer success og support
StepStone Group·Bank, forsikring og finans·Dublinoriginal ↗
JuniorØkonomi og jura

Datas aktualitet

97 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 09:16 UTC, indhold 587280 bytes.