StepStone Group
21 ledige stillingerUSAStorbritannienIrland
Bank, forsikring og finansIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 5 % af 21 stillinger
Økonomi og jura33%
Strategi, rådgivning og analyse29%
Customer success og support14%
Salg10%
Softwareudvikling (generelt)5%
Direktion og ledelse5%
Andet5%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 21 stillinger i søgningen
21job, seneste 30 dage
4nye, seneste 7 dage
21forskellige stillinger (1 opslag hver)
2udgivet på den travleste dag (2026-10-20)
55ledige på jobsiden, uanset alder
52medianalder, dage
5%IT (1)
52%i Europa (11)
0%remote
24%med løn
Størrelsessignal: 55 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 252 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet21 · 100%
Erfaringsniveau
Junior6 · 29%
Senior5 · 24%
Topledelse (C-level)3 · 14%
Mellemniveau2 · 10%
Staff2 · 10%
Rolle
Økonomi og jura7 · 33%
Strategi, rådgivning og analyse6 · 29%
Customer success og support3 · 14%
Salg2 · 10%
Softwareudvikling (generelt)1 · 5%
Direktion og ledelse1 · 5%
Lande
USA8
Storbritannien6
Irland4
Kina1
Canada1
Schweiz1
Byer
London6
La Jolla4
Dublin4
New York City3
Charlotte2
Baltimore2
Los Angeles1
Beijing1
Job de seneste 30 dage
Analyst, Private Debt Investments
for 21 t sidenMellemniveauStrategi, rådgivning og analyse
Vice President, Tax Advisor
for 1 dag sidenUSD 215K–227,5K / årTopledelse (C-level)Økonomi og jura
Business Development Senior Analyst - Wealth Client Services
for 4 dage sidenSeniorSalg
SeniorSalg
Senior Manager, Cash Flow - Fund Accounting
for 8 dage sidenUSD 140K–150K / årStaffØkonomi og jura
2026 Client Service Solutions Junior Analyst
for 8 dage sidenJuniorCustomer success og support
2027 Private Equity Summer Analyst
for 9 dage sidenStrategi, rådgivning og analyse
SPAR Client Service - Analyst
for 9 dage sidenCustomer success og support
2027 Private Equity Infrastructure & Real Assets Intern
for 11 dage sidenJunior
Vice President / Director - Asset-Based Finance, Private Debt
for 15 dage sidenUSD 190K–210K / årTopledelse (C-level)Økonomi og jura
Junior Analyst - Venture Capital
for 15 dage sidenUSD 25 / timeJuniorStrategi, rådgivning og analyse
DevSecOps Engineer
for 16 dage sidenSoftwareudvikling (generelt)Python
Senior Associate, Data Management - Data & Technology Solutions
for 18 dage sidenSeniorDirektion og ledelse
Senior Manager - Technical Accounting, Consolidations, and SEC Reporting
for 21 dage sidenUSD 160K–175K / årStaffØkonomi og jura
Analyst, Infrastructure Private Equity Investments
for 22 dage sidenMellemniveauStrategi, rådgivning og analyse
2027 Private Equity Infrastructure & Real Assets Co-op Analyst
for 23 dage sidenSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Vice President, Investment Operations - Private Debt
for 23 dage sidenTopledelse (C-level)Økonomi og jura
Senior Analyst, High Value Data Team - Reporting & Analytics
for 24 dage sidenSeniorStrategi, rådgivning og analyse
2026 - 2027 Private Debt Portfolio and Risk Management Intern
for 25 dage sidenJuniorØkonomi og jura
JuniorCustomer success og support
Associate, Fund Accounting – Private Debt
for 29 dage sidenJuniorØkonomi og jura
Datas aktualitet
97 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 09:16 UTC, indhold 587280 bytes.