Walker Sands
8 ledige stillinger89 % remoteUSA
Rådgivning, bureauer og erhvervsserviceIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 12 % af 8 stillinger
Marketing og kommunikation33%
Strategi, rådgivning og analyse22%
Direktion og ledelse22%
Data og machine learning11%
Projekt- og programledelse11%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 8 stillinger i søgningen
9job, seneste 30 dage
2nye, seneste 7 dage
8forskellige stillinger (1.1 opslag hver)
3udgivet på den travleste dag (2026-10-05)
11ledige på jobsiden, uanset alder
18medianalder, dage
11%IT (1)
0%i Europa (0)
89%remote
100%med løn
Størrelsessignal: 11 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 73 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Remote8 · 89%
Hybrid1 · 11%
Erfaringsniveau
Staff5 · 56%
Senior4 · 44%
Rolle
Marketing og kommunikation3 · 33%
Direktion og ledelse2 · 22%
Strategi, rådgivning og analyse2 · 22%
Data og machine learning1 · 11%
Projekt- og programledelse1 · 11%
Lande
USA9
Byer
Boston8
Chicago8
Seattle5
Job de seneste 30 dage
Lead Data Engineer
for 17 t sidenUSD 155K–175K / årRemoteSeniorData og machine learningPythonSQL
Associate Media Relations Director
for 2 dage sidenUSD 85K–106K / årHybridStaffDirektion og ledelse
Sr. Manager, SEO + GEO
for 14 dage sidenUSD 77,5K–89K / årRemotekun USASeniorMarketing og kommunikation
Director, Paid Media Strategy
for 18 dage sidenUSD 100K–113K / årRemoteStaffMarketing og kommunikation
Director, Media Strategy
for 18 dage sidenUSD 78K–87K / årRemoteStaffStrategi, rådgivning og analyse
Director, Media Strategy
for 18 dage sidenUSD 100K–113K / årRemoteStaffStrategi, rådgivning og analyse
Senior PR Manager
for 24 dage sidenUSD 78K–87K / årRemoteSeniorMarketing og kommunikation
PR Director
for 24 dage sidenUSD 100K–113K / årRemoteStaffDirektion og ledelse
Senior Project Manager - Contract
for 29 dage sidenUSD 4.500–6.500RemoteSeniorProjekt- og programledelse
Datas aktualitet
27 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 13:17 UTC, indhold 145940 bytes.