RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret lige nu
Dansk
Log ind

← tilbage

Walker Sands

8 ledige stillinger89 % remoteUSA

Rådgivning, bureauer og erhvervsserviceIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 12 % af 8 stillinger

Marketing og kommunikation33%
Strategi, rådgivning og analyse22%
Direktion og ledelse22%
Data og machine learning11%
Projekt- og programledelse11%
9job, seneste 30 dage
2nye, seneste 7 dage
8forskellige stillinger (1.1 opslag hver)
3udgivet på den travleste dag (2026-10-05)
11ledige på jobsiden, uanset alder
18medianalder, dage
11%IT (1)
0%i Europa (0)
89%remote
100%med løn

Størrelsessignal: 11 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 73 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
030
040
050
060
070
081
094
106

Arbejdssted

Remote8 · 89%
Hybrid1 · 11%

Erfaringsniveau

Staff5 · 56%
Senior4 · 44%

Rolle

Marketing og kommunikation3 · 33%
Direktion og ledelse2 · 22%
Strategi, rådgivning og analyse2 · 22%
Data og machine learning1 · 11%
Projekt- og programledelse1 · 11%

Lande

USA9

Byer

Boston8
Chicago8
Seattle5

Job de seneste 30 dage

Lead Data Engineer

for 17 t siden
Walker Sands·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Chicago, Boston, Remoteoriginal ↗
USD 155K–175K / årRemoteSeniorData og machine learningPythonSQL
Walker Sands·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Chicagooriginal ↗
USD 85K–106K / årHybridStaffDirektion og ledelse

Sr. Manager, SEO + GEO

for 14 dage siden
Walker Sands·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Boston, Massachusetts, United States, Chicago, Illinois, United States, Remote, Seattle, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 77,5K–89K / årRemotekun USASeniorMarketing og kommunikation
Walker Sands·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Boston, Chicago, Remoteoriginal ↗
USD 100K–113K / årRemoteStaffMarketing og kommunikation

Director, Media Strategy

for 18 dage siden
Walker Sands·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Boston, Chicago, Seattle, Remoteoriginal ↗
USD 78K–87K / årRemoteStaffStrategi, rådgivning og analyse

Director, Media Strategy

for 18 dage siden
Walker Sands·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Boston, Chicago, Seattle, Remoteoriginal ↗
USD 100K–113K / årRemoteStaffStrategi, rådgivning og analyse

Senior PR Manager

for 24 dage siden
Walker Sands·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Boston, Chicago, Seattle, Remoteoriginal ↗
USD 78K–87K / årRemoteSeniorMarketing og kommunikation

PR Director

for 24 dage siden
Walker Sands·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Boston, Chicago, Seattle, Remoteoriginal ↗
USD 100K–113K / årRemoteStaffDirektion og ledelse
Walker Sands·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Chicago, Boston, Seattle, Remoteoriginal ↗
USD 4.500–6.500RemoteSeniorProjekt- og programledelse

Datas aktualitet

27 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 13:17 UTC, indhold 145940 bytes.