Agent
12 ledige stillinger100 % remoteMexicoArgentinaFilippinerne
Ejendomme, byggeri og proptechIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 17 % af 12 stillinger
Marketing og kommunikation36%
Håndværk, byggeri og produktion21%
Økonomi og jura14%
Salg7%
Data og machine learning7%
Customer success og support7%
Softwareudvikling (generelt)7%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 12 stillinger i søgningen
14job, seneste 30 dage
6nye, seneste 7 dage
12forskellige stillinger (1.2 opslag hver)
4udgivet på den travleste dag (2026-10-19)
19ledige på jobsiden, uanset alder
11medianalder, dage
14%IT (2)
0%i Europa (0)
100%remote
86%med løn
Størrelsessignal: 19 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 70 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Remote14 · 100%
Erfaringsniveau
Mellemniveau4 · 29%
Junior1 · 7%
Rolle
Marketing og kommunikation5 · 36%
Håndværk, byggeri og produktion3 · 21%
Økonomi og jura2 · 14%
Softwareudvikling (generelt)1 · 7%
Salg1 · 7%
Customer success og support1 · 7%
Data og machine learning1 · 7%
Lande
Mexico5
Argentina5
Filippinerne3
Brasilien3
Colombia3
Guatemala1
El Salvador1
Paraguay1
Byer
Cebu City1
Job de seneste 30 dage
E-Commerce Specialist (BigCommerce / B2B)
for 1 dag sidenRemoteMarketing og kommunikation
USD 2.000–2.500 / månedRemoteHåndværk, byggeri og produktion
Financial Controller
for 4 dage sidenUSD 2.000–2.500RemoteMellemniveauØkonomi og jura
Financial Controller
for 4 dage sidenUSD 2.000–2.500RemoteMellemniveauØkonomi og jura
Jr Paid Media Buyer
for 4 dage sidenUSD 1.000–1.300 / månedRemoteJuniorMarketing og kommunikation
Social Media & Community Manager
for 4 dage sidenUSD 2.000–3.000 / månedRemoteMarketing og kommunikation
E-commerce Marketing Analyst
for 8 dage sidenUSD 1.100–2.000RemoteMarketing og kommunikation
E-commerce Marketing Analyst
for 9 dage sidenUSD 1.100–2.000RemoteMarketing og kommunikation
Developer + AI Support
for 10 dage sidenRemoteSoftwareudvikling (generelt)JavaScriptTypeScript
Residential Estimator (New York / Long Island / Northeast projects)
for 11 dage sidenUSD 1.500–2.500 / månedRemoteHåndværk, byggeri og produktion
CPG Sales Assistant
for 14 dage sidenUSD 1.500–2.000 / månedRemoteMellemniveauSalg
Customer Support & Service Coordinator (HVAC)
for 18 dage sidenUSD 1.400–1.600 / månedRemoteCustomer success og support
Commercial Masonry Estimator
for 23 dage sidenUSD 1.500–2.500 / månedRemoteMellemniveauHåndværk, byggeri og produktionSpansk påkrævet
Product Data Analyst (Academic Background)
for 23 dage sidenUSD 3.500–4.500 / månedRemoteData og machine learningPythonSQL
Datas aktualitet
255 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 06:39 UTC, indhold 218052 bytes.