RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 3 min siden
Dansk
Log ind
Denne siden finnes på Norsk.Bytt×

← tilbage

CreatorIQ

10 ledige stillinger50 % remoteUSAPolenStorbritannien

Medier, underholdning og reklameIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 30 % af 10 stillinger

Salg28%
Customer success og support28%
Produkt og design17%
Softwareudvikling (generelt)11%
Direktion og ledelse11%
Backend-udvikling6%
18job, seneste 30 dage
7nye, seneste 7 dage
10forskellige stillinger (1.8 opslag hver)
4udgivet på den travleste dag (2026-10-02)
40ledige på jobsiden, uanset alder
32medianalder, dage
17%IT (3)
39%i Europa (7)
50%remote
100%med løn

Størrelsessignal: 40 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 191 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
030
041
050
060
070
084
0922
1013

Arbejdssted

Remote9 · 50%
Arbejdssted ikke angivet5 · 28%
Hybrid4 · 22%

Erfaringsniveau

Staff5 · 28%
Mellemniveau2 · 11%
Senior1 · 6%

Rolle

Salg5 · 28%
Customer success og support5 · 28%
Produkt og design3 · 17%
Softwareudvikling (generelt)2 · 11%
Direktion og ledelse2 · 11%
Backend-udvikling1 · 6%

Lande

USA11
Polen4
Storbritannien2
Frankrig1

Byer

New York City5
Warsaw4
Los Angeles3
Boston2
London2
San Francisco1
Philadelphia1
Atlanta1

Job de seneste 30 dage

CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·Los Angeles | San Franciscooriginal ↗
USD 150K–188K / årStaffSalg
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·Boston | Connecticut | New Jersey | Philadelphiaoriginal ↗
USD 120K–130K / årSalg
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·Atlanta | Floridaoriginal ↗
USD 120K–130K / årRemoteSalg
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·New Yorkoriginal ↗
USD 120K–130K / årRemoteSalg
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·Warsaworiginal ↗
PLN 231K–289K / årRemoteBackend-udviklingGolangPythonPHP
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·Warsaworiginal ↗
PLN 299K–375K / årRemoteSeniorSoftwareudvikling (generelt)JavaScriptPythonSQL
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·New York | Connecticut | New Jersey | Bostonoriginal ↗
USD 150K–188K / årStaffSalg
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·Parisoriginal ↗
EUR 55K–65K / årHybridMellemniveauCustomer success og supportFransk påkrævet
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·Los Angelesoriginal ↗
USD 171K–214K / årStaffSoftwareudvikling (generelt)
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·Londonoriginal ↗
GBP 70K–91K / årRemoteProdukt og design

Customer Success Partner

for 21 dage siden
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·New Yorkoriginal ↗
USD 82K–98K / årCustomer success og support
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·Warsaworiginal ↗
PLN 231K–289K / årRemoteProdukt og design

Customer Success Partner

for 22 dage siden
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·New Yorkoriginal ↗
USD 81K–96K / årHybridCustomer success og support

Customer Success Partner

for 23 dage siden
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·New Yorkoriginal ↗
USD 90K–100K / årHybridMellemniveauCustomer success og support
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·Californiaoriginal ↗
USD 139K–157K / årRemoteProdukt og design

Customer Success Partner

for 24 dage siden
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·Los Angelesoriginal ↗
USD 82K–98K / årHybridCustomer success og support
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·Londonoriginal ↗
GBP 110K–143K / årRemoteStaffDirektion og ledelse
CreatorIQ·Medier, underholdning og reklame·Warsaworiginal ↗
PLN 383K–536K / årRemoteStaffDirektion og ledelse

Datas aktualitet

142 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 14:19 UTC, indhold 874704 bytes.