Instructure, Inc.
38 ledige stillinger68 % remoteUSAUngarnStorbritannien
Ukendt brancheIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 16 % af 38 stillinger
Salg20%
Strategi, rådgivning og analyse12%
Customer success og support10%
Direktion og ledelse10%
Økonomi og jura8%
Produkt og design8%
Softwareudvikling (generelt)8%
Andet5%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 38 stillinger i søgningen
40job, seneste 30 dage
17nye, seneste 7 dage
38forskellige stillinger (1.1 opslag hver)
8udgivet på den travleste dag (2026-10-09)
62ledige på jobsiden, uanset alder
15medianalder, dage
15%IT (6)
32%i Europa (13)
68%remote
68%med løn
Størrelsessignal: 62 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 85 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Remote27 · 68%
Hybrid10 · 25%
Arbejdssted ikke angivet2 · 5%
På stedet1 · 2%
Erfaringsniveau
Senior14 · 35%
Staff9 · 22%
Mellemniveau6 · 15%
Junior2 · 5%
Rolle
Salg8 · 20%
Strategi, rådgivning og analyse5 · 12%
Customer success og support4 · 10%
Direktion og ledelse4 · 10%
Økonomi og jura3 · 8%
Produkt og design3 · 8%
Softwareudvikling (generelt)3 · 8%
Marketing og kommunikation2 · 5%
Lande
USA20
Ungarn9
Storbritannien5
Filippinerne3
De Forenede Arabiske Emirater2
Mexico2
Sverige1
Byer
Budapest9
Manila3
London1
Job de seneste 30 dage
Director of Customer Success, Scaled Strategy
for 20 t sidenUSD 160K–185K / årRemotekun USAStaffCustomer success og support
Corporate Accounting Manager
for 20 t sidenUSD 110K–120K / årRemotekun USAØkonomi og jura
Growth Marketing Manager, Foundry
for 1 dag sidenRemoteMarketing og kommunikation
Product Manager
for 1 dag sidenUSD 105K–125K / årRemotekun USAMellemniveauProdukt og design
AI Engineer, Marketing
for 1 dag sidenUSD 85K–90K / årRemotekun USAData og machine learningPython
Senior Learning Consultant
for 1 dag sidenRemotekun USASeniorStrategi, rådgivning og analyse
Sr Technical Product Manager
for 1 dag sidenUSD 135K–150K / årRemotekun USASeniorProdukt og design
Software Engineer (Canvas Career)
for 2 dage sidenHUF 1.400K–1.800K / månedHybridMellemniveauSoftwareudvikling (generelt)JavaScriptTypeScript
Accounts Receivable Clerk (Collections)
for 2 dage sidenRemoteØkonomi og jura
Software Engineering Manager (Assessment)
for 2 dage sidenHUF 2.100K–2.400K / månedHybridStaffSoftwareudvikling (generelt)
Director of Strategic Affairs, EMEA
for 2 dage sidenGBP 110K–115,1K / årRemotekun StorbritannienStaffStrategi, rådgivning og analyse
Senior Account Executive (Education) - ROMENA
for 3 dage sidenSeniorSalg
Accounts Receivable Clerk (O2C)
for 3 dage sidenRemoteØkonomi og jura
Regional Director (Higher Education) - GCC
for 3 dage sidenStaffDirektion og ledelse
Associate Customer Success Manager - Higher Education
for 4 dage sidenMXN 427K–532K / årHybridJuniorCustomer success og support
Growth Account Executive - Higher Education - Nordics (remote)
for 4 dage sidenHybridMellemniveauSalg
HybridSalgTysk påkrævetItaliensk påkrævet
Principal Software Engineer
for 7 dage sidenHybridStaffSoftwareudvikling (generelt)Ruby
Renewal Operations Manager
for 8 dage sidenUSD 135K–148K / årRemotekun USADrift og administration
Director, CRM Product Management
for 9 dage sidenUSD 180K–200K / årRemotekun USAStaffDirektion og ledelse
Sr. Analyst, Global Shared Services
for 9 dage sidenPå stedetSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Senior Account Executive -
for 9 dage sidenUSD 90K–112K / årRemoteSeniorSalg
Founder, Instructure Foundry
for 10 dage sidenRemotekun USADirektion og ledelse
Senior Account Executive - Canvas - K12
for 11 dage sidenUSD 90,2K–112K / årRemoteSeniorSalg
Director, Assessment Content
for 11 dage sidenUSD 130K–155K / årRemotekun USAStaffMarketing og kommunikation
Senior Decision Scientist
for 11 dage sidenMXN 911K–1.100K / årRemoteSeniorVidenskab og forskning
Director, Strategic Affairs, Business & Government
for 14 dage sidenUSD 150K–200K / årRemotekun USAStaffStrategi, rådgivning og analyse
Director, Strategic Affairs - Higher Education
for 14 dage sidenUSD 150K–200K / årRemotekun USAStaffStrategi, rådgivning og analyse
Customer Success Manager - Dutch & English Speaker (remote)
for 14 dage sidenHUF 12.000K–13.000K / årRemoteMellemniveauCustomer success og supportNederlandsk påkrævet
Customer Success Associate - Spanish & English speaker (remote)
for 14 dage sidenRemoteJuniorCustomer success og supportSpansk påkrævet
Senior Renewal Representative - HiEd
for 15 dage sidenUSD 74K–92K / årRemotekun USASenior
Senior Account Executive - Canvas - K12
for 15 dage sidenUSD 90K–112K / årRemotekun USASeniorSalg
Renewal Manager - K-12
for 15 dage sidenUSD 110K–137K / årRemotekun USASeniorDirektion og ledelse
Senior Renewal Representative
for 15 dage sidenUSD 74K–92K / årRemotekun USASenior
Account Executive - Parchment - K12
for 15 dage sidenUSD 74K–92K / årRemotekun USAMellemniveauSalg
Growth Account Executive - Higher Education - UK (hybrid)
for 15 dage sidenHybridMellemniveauSalg
Sr Site Reliability Engineer
for 15 dage sidenHUF 1.800K–2.200K / månedHybridSeniorDevOps / SRE / platform / cloudGolangJavaJavaScript
Senior Product Designer
for 16 dage sidenHUF 1.500K–2.000K / månedHybridSeniorProdukt og design
AI Platform Engineer
for 16 dage sidenHUF 1.800K–2.100K / månedHybridDevOps / SRE / platform / cloudJavaScriptTypeScript
Senior Revenue Operations Analyst
for 29 dage sidenHUF 1.000K–1.400K / månedRemoteSeniorDrift og administration
Datas aktualitet
264 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 10:14 UTC, indhold 899329 bytes.