RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 7 min siden
Dansk
Log ind

← tilbage

Linear

8 ledige stillinger80 % remoteSingaporeAustralien

Luft- og rumfart og forsvarIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 25 % af 8 stillinger

Customer success og support30%
Salg20%
Kreativ, medier og tekst20%
IT-sikkerhed10%
Marketing og kommunikation10%
Softwareudvikling (generelt)10%
10job, seneste 30 dage
7nye, seneste 7 dage
8forskellige stillinger (1.2 opslag hver)
7udgivet på den travleste dag (2026-10-21)
34ledige på jobsiden, uanset alder
115medianalder, dage
20%IT (2)
20%i Europa (2)
80%remote
0%med løn

Størrelsessignal: 34 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 2005 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

111
120
012
020
031
044
052
063
071
085
091
1010

Arbejdssted

Remote8 · 80%
Hybrid2 · 20%

Erfaringsniveau

Senior3 · 30%
Staff1 · 10%

Rolle

Customer success og support3 · 30%
Kreativ, medier og tekst2 · 20%
Salg2 · 20%
Marketing og kommunikation1 · 10%
Softwareudvikling (generelt)1 · 10%
IT-sikkerhed1 · 10%

Lande

Singapore6
Australien4

Byer

ingen data

Job de seneste 30 dage

Linear·Luft- og rumfart og forsvar·Singapore | Australiaoriginal ↗
RemoteCustomer success og support
Linear·Luft- og rumfart og forsvar·Australia | Singaporeoriginal ↗
RemoteCustomer success og support

Creative Producer

for 2 dage siden
Linear·Luft- og rumfart og forsvar·Europeoriginal ↗
RemoteSeniorKreativ, medier og tekst

Creative Producer

for 2 dage siden
Linear·Luft- og rumfart og forsvar·North America | Europeoriginal ↗
RemoteSeniorKreativ, medier og tekst

Field Marketing Manager

for 2 dage siden
Linear·Luft- og rumfart og forsvar·North Americaoriginal ↗
RemoteMarketing og kommunikation
Linear·Luft- og rumfart og forsvar·Singapore | Australiaoriginal ↗
RemoteSeniorCustomer success og support

Solutions Engineer, APAC

for 3 dage siden
Linear·Luft- og rumfart og forsvar·Singapore | Australiaoriginal ↗
RemoteSoftwareudvikling (generelt)JavaScriptPythonSQL
Linear·Luft- og rumfart og forsvar·North Americaoriginal ↗
RemoteStaffIT-sikkerhedTypeScript
Linear·Luft- og rumfart og forsvar·Singaporeoriginal ↗
HybridSalg
Linear·Luft- og rumfart og forsvar·Singaporeoriginal ↗
HybridSalg

Datas aktualitet

161 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 06:39 UTC, indhold 459262 bytes.