Nubank
47 ledige stillinger2 % remoteUSABrasilienMexico
Bank, forsikring og finansIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 40 % af 47 stillinger
Softwareudvikling (generelt)19%
Økonomi og jura15%
IT-sikkerhed13%
Strategi, rådgivning og analyse13%
Marketing og kommunikation11%
Data og machine learning4%
Drift og administration4%
Andet4%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 47 stillinger i søgningen
47job, seneste 30 dage
20nye, seneste 7 dage
47forskellige stillinger (1 opslag hver)
10udgivet på den travleste dag (2026-10-22)
97ledige på jobsiden, uanset alder
31medianalder, dage
40%IT (19)
0%i Europa (0)
2%remote
4%med løn
Størrelsessignal: 97 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 96 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Hybrid41 · 87%
På stedet5 · 11%
Remote1 · 2%
Erfaringsniveau
Senior19 · 40%
Staff12 · 26%
Topledelse (C-level)3 · 6%
Junior1 · 2%
Mellemniveau1 · 2%
Rolle
Softwareudvikling (generelt)9 · 19%
Økonomi og jura7 · 15%
Strategi, rådgivning og analyse6 · 13%
IT-sikkerhed6 · 13%
Marketing og kommunikation5 · 11%
Drift og administration2 · 4%
Direktion og ledelse2 · 4%
Videnskab og forskning2 · 4%
Lande
USA20
Brasilien19
Mexico5
Colombia5
Canada2
Byer
São Paulo19
Palo Alto13
Miami12
Mexico City5
Bogotá5
Belo Horizonte3
Campinas3
Rio de Janeiro3
Job de seneste 30 dage
Senior Business Analyst
for 9 t sidenHybridSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Staff Product Operations
for 16 t sidenHybridStaffDrift og administration
Customer Excellence Senior Analyst - Bogotá (Portuguese Speaker)
for 1 dag sidenPå stedetSeniorStrategi, rådgivning og analysePortugisisk påkrævetSpansk påkrævet
FP&A Sr Expert - New Geographies
for 1 dag sidenHybridSeniorØkonomi og jura
Chief of Staff to the CLO
for 1 dag sidenHybridTopledelse (C-level)Direktion og ledelse
Legal Senior Manager, M&A and Strategic Contracts
for 1 dag sidenHybridStaffØkonomi og juraSpansk påkrævet
Design Engineer
for 1 dag sidenHybridSoftwareudvikling (generelt)
Lead Software Engineer
for 1 dag sidenUSD 230K–276K / årHybridSeniorSoftwareudvikling (generelt)
Senior Security Engineer - GRC (PCI)
for 1 dag sidenHybridSeniorIT-sikkerhed
Lead Security Engineer - GRC
for 1 dag sidenHybridSeniorIT-sikkerhed
Global Software Asset Management Lead
for 1 dag sidenHybridSeniorSoftwareudvikling (generelt)
Communications Sr Specialist
for 2 dage sidenPå stedetSeniorMarketing og kommunikationSpansk påkrævet
HR Business Partner, Senior Manager
for 2 dage sidenHybridStaffHR og rekrutteringPolsk påkrævetPortugisisk påkrævetSpansk påkrævet
Staff Security Engineer (IAM)
for 2 dage sidenHybridStaffIT-sikkerhed
Consumer Compliance Lead - Product Advisory & Testing
for 3 dage sidenHybridSeniorØkonomi og jura
Influence Marketing Specialist
for 3 dage sidenHybridMarketing og kommunikation
Staff Software Engineer (Marketing Platforms)
for 4 dage sidenUSD 230,4K–288K / årHybridStaffSoftwareudvikling (generelt)
Nu AI Core Summer PhD Research Internship
for 4 dage sidenRemoteJuniorVidenskab og forskning
Controllership Specialist - Global Product Accounting
for 4 dage sidenHybridØkonomi og jura
Compliance Specialist - Prudential Regulation
for 5 dage sidenHybridMellemniveauØkonomi og jura
Staff Software Engineer - BI Intelligence
for 7 dage sidenHybridStaffSoftwareudvikling (generelt)
Senior Machine Learning Engineer
for 7 dage sidenHybridSeniorData og machine learningPythonSQL
HybridStrategi, rådgivning og analyse
Senior Staff Business Analyst
for 7 dage sidenHybridSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Staff Product Designer
for 8 dage sidenHybridStaffProdukt og design
Fixed Income Operations Specialist
for 8 dage sidenHybridDrift og administration
Senior Product Marketing Manager
for 9 dage sidenHybridSeniorMarketing og kommunikation
Chief of Staff, Credit Card
for 9 dage sidenHybridTopledelse (C-level)Økonomi og jura
IT Risk Management Specialist
for 10 dage sidenHybridIT-support og drift
Staff Business Analyst
for 14 dage sidenHybridStrategi, rådgivning og analyse
Senior Security Engineer (AI Security)
for 15 dage sidenHybridSeniorIT-sikkerhedBashGolangPython
Senior Researcher
for 15 dage sidenHybridSeniorVidenskab og forskning
Senior Systems Engineer (Kafka)
for 16 dage sidenHybridSeniorDevOps / SRE / platform / cloud
Global Head of Sanctions
for 17 dage sidenHybridStaffDirektion og ledelse
Customer Excellence Senior Analyst - Bogotá (Italian Speaker)
for 18 dage sidenPå stedetSeniorStrategi, rådgivning og analyseItaliensk påkrævetSpansk påkrævet
Enterprise Risk Management Specialist
for 18 dage sidenHybridØkonomi og jura
US CISO
for 18 dage sidenHybridTopledelse (C-level)IT-sikkerhed
Senior Staff TPM - Core Infrastructure & Platform Evolution
for 22 dage sidenHybridSenior
Senior Software Engineer (Cloud Network)
for 22 dage sidenHybridSeniorSoftwareudvikling (generelt)C#GolangJava
Product Marketing Manager
for 22 dage sidenPå stedetMarketing og kommunikation
Engineering Director, AI Developer Experience (AIDE)
for 22 dage sidenHybridStaffSoftwareudvikling (generelt)
Global Head of Brand & Creative
for 23 dage sidenHybridStaffMarketing og kommunikation
Lead Security Engineer - Vulnerability Management
for 23 dage sidenHybridSeniorIT-sikkerhed
Controllership Expert - Record to Report
for 28 dage sidenHybrid
Data Analytics - Regulatory Solutions
for 28 dage sidenPå stedetData og machine learningPythonSQLScala
Senior Staff Software Engineer - Money Boxes
for 29 dage sidenHybridStaffSoftwareudvikling (generelt)Ruby
Senior Staff Software Engineer - Remittance
for 29 dage sidenHybridStaffSoftwareudvikling (generelt)Ruby
Datas aktualitet
378 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 05:44 UTC, indhold 1480671 bytes.