RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 1 min siden
Dansk
Log ind
Cette page est disponible en Français.Changer×

← tilbage

pplwise

13 ledige stillinger20 % remoteTysklandDanmarkFinland

Rådgivning, bureauer og erhvervsserviceIkke-tech-virksomhedIT-andel 0 % af 13 stillinger

Drift og administration27%
HR og rekruttering20%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik20%
Håndværk, byggeri og produktion13%
Marketing og kommunikation7%
Andet13%
15job, seneste 30 dage
14nye, seneste 7 dage
13forskellige stillinger (1.2 opslag hver)
6udgivet på den travleste dag (2026-10-21)
22ledige på jobsiden, uanset alder
4medianalder, dage
0%IT (0)
93%i Europa (14)
20%remote
0%med løn

Størrelsessignal: 22 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 431 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
030
041
052
060
072
080
091
1015

Arbejdssted

Hybrid5 · 33%
Arbejdssted ikke angivet4 · 27%
På stedet3 · 20%
Remote3 · 20%

Erfaringsniveau

Mellemniveau4 · 27%
Senior3 · 20%
Topledelse (C-level)1 · 7%

Rolle

Drift og administration4 · 27%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik3 · 20%
HR og rekruttering3 · 20%
Håndværk, byggeri og produktion2 · 13%
Marketing og kommunikation1 · 7%

Lande

Tyskland13
Danmark1
Finland1
Norge1
Sverige1
Canada1

Byer

Munich12
Berlin1
Copenhagen1
Helsinki1
Oslo1
Stockholm1
Montréal1
Ottawa1

Job de seneste 30 dage

pplwise·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Munichoriginal ↗
HybridHåndværk, byggeri og produktion

Elektronik-Ingenieur

for 22 t siden
pplwise·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Munichoriginal ↗
HybridIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
pplwise·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Munichoriginal ↗
HybridHåndværk, byggeri og produktion
pplwise·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Munichoriginal ↗
HybridIngeniørarbejde (ikke software) og teknik

Electrical Engineer

for 22 t siden
pplwise·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Munichoriginal ↗
På stedetIngeniørarbejde (ikke software) og teknik

Supply Chain Manager

for 2 dage siden
pplwise·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Munichoriginal ↗
HybridDrift og administration
pplwise·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Munichoriginal ↗
Drift og administrationDE
pplwise·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Munichoriginal ↗
MellemniveauDrift og administrationTysk påkrævetDE

Technical Buyer

for 2 dage siden
pplwise·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Munichoriginal ↗
MellemniveauDrift og administrationTysk påkrævetDE
pplwise·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Munichoriginal ↗
MellemniveauTysk påkrævetDE
pplwise·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Munichoriginal ↗
På stedetMellemniveauTysk påkrævetDE
pplwise·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Germany | Berlin | Munichoriginal ↗
RemoteSeniorHR og rekrutteringTysk påkrævet
pplwise·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Copenhagen | Norway | Helsinki | Helsinki | Denmark | Oslo | Sweden | Stockholmoriginal ↗
RemoteSeniorHR og rekruttering

Senior Talent Partner

for 4 dage siden
pplwise·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Canada | Ottawa | Montreal | Toronto | Quebec Cityoriginal ↗
RemoteSeniorHR og rekruttering
pplwise·Rådgivning, bureauer og erhvervsservice·Köln | Frankfurtoriginal ↗
På stedetTopledelse (C-level)Marketing og kommunikationTysk påkrævetDE

Datas aktualitet

182 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 08:41 UTC, indhold 234946 bytes.