pplwise
13 ledige stillinger20 % remoteTysklandDanmarkFinland
Rådgivning, bureauer og erhvervsserviceIkke-tech-virksomhedIT-andel 0 % af 13 stillinger
Drift og administration27%
HR og rekruttering20%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik20%
Håndværk, byggeri og produktion13%
Marketing og kommunikation7%
Andet13%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 13 stillinger i søgningen
15job, seneste 30 dage
14nye, seneste 7 dage
13forskellige stillinger (1.2 opslag hver)
6udgivet på den travleste dag (2026-10-21)
22ledige på jobsiden, uanset alder
4medianalder, dage
0%IT (0)
93%i Europa (14)
20%remote
0%med løn
Størrelsessignal: 22 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 431 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Hybrid5 · 33%
Arbejdssted ikke angivet4 · 27%
På stedet3 · 20%
Remote3 · 20%
Erfaringsniveau
Mellemniveau4 · 27%
Senior3 · 20%
Topledelse (C-level)1 · 7%
Rolle
Drift og administration4 · 27%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik3 · 20%
HR og rekruttering3 · 20%
Håndværk, byggeri og produktion2 · 13%
Marketing og kommunikation1 · 7%
Lande
Tyskland13
Danmark1
Finland1
Norge1
Sverige1
Canada1
Byer
Munich12
Berlin1
Copenhagen1
Helsinki1
Oslo1
Stockholm1
Montréal1
Ottawa1
Job de seneste 30 dage
Hardwareentwickler - Elektronik
for 22 t sidenHybridHåndværk, byggeri og produktion
Elektronik-Ingenieur
for 22 t sidenHybridIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Hardwareingenieur - Elektronik
for 22 t sidenHybridHåndværk, byggeri og produktion
Hardware Engineer - Electronics
for 22 t sidenHybridIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Electrical Engineer
for 22 t sidenPå stedetIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Supply Chain Manager
for 2 dage sidenHybridDrift og administration
Supply Chain Manager (m/w/d)
for 2 dage sidenDrift og administrationDE
Technical Procurement Specialist
for 2 dage sidenMellemniveauDrift og administrationTysk påkrævetDE
Technical Buyer
for 2 dage sidenMellemniveauDrift og administrationTysk påkrævetDE
Operativer Einkäufer - Robotics
for 2 dage sidenMellemniveauTysk påkrævetDE
Technischer Einkäufer (m/w/d)
for 2 dage sidenPå stedetMellemniveauTysk påkrævetDE
Senior Talent Partner - Space-Tech scale-up
for 4 dage sidenRemoteSeniorHR og rekrutteringTysk påkrævet
Senior Talent Partner - Nordics
for 4 dage sidenRemoteSeniorHR og rekruttering
Senior Talent Partner
for 4 dage sidenRemoteSeniorHR og rekruttering
General Manager (m/w/d) - Fitness & Lifestyle Brand
for 11 dage sidenPå stedetTopledelse (C-level)Marketing og kommunikationTysk påkrævetDE
Datas aktualitet
182 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 08:41 UTC, indhold 234946 bytes.