Axon
98 ledige stillinger13 % remoteUSATysklandStorbritannien
Produktion og hardwareIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 24 % af 98 stillinger
Softwareudvikling (generelt)18%
Økonomi og jura15%
Salg13%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik13%
HR og rekruttering10%
Drift og administration5%
Håndværk, byggeri og produktion4%
Customer success og support3%
Jobside ↗Google ↗LinkedIn-søgning ↗Alle 98 stillinger i søgningen
150job, seneste 30 dage
50nye, seneste 7 dage
98forskellige stillinger (1.5 opslag hver)
17udgivet på den travleste dag (2026-10-01)
479ledige på jobsiden, uanset alder
50medianalder, dage
22%IT (33)
11%i Europa (16)
13%remote
45%med løn
Størrelsessignal: 479 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 1554 dage.
Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)
Arbejdssted
Arbejdssted ikke angivet60 · 40%
Hybrid49 · 33%
På stedet21 · 14%
Remote20 · 13%
Erfaringsniveau
Senior62 · 41%
Mellemniveau24 · 16%
Staff22 · 15%
Junior1 · 1%
Rolle
Softwareudvikling (generelt)27 · 18%
Økonomi og jura23 · 15%
Salg20 · 13%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik20 · 13%
HR og rekruttering15 · 10%
Drift og administration8 · 5%
Håndværk, byggeri og produktion6 · 4%
Customer success og support5 · 3%
Lande
USA127
Tyskland5
Storbritannien4
Vietnam4
Rumænien3
Holland2
Belgien1
Australien1
Byer
Scottsdale31
Boston18
New York City14
Seattle11
Sterling9
Washington6
Phoenix4
Atlanta4
Job de seneste 30 dage
Enterprise Sales Development Representative
for 17 t sidenUSD 33,75–41,25 / timeHybridMellemniveauSalg
Mission Engineer - Tampa
for 17 t sidenRemoteSoftwareudvikling (generelt)
Mission Engineer - Pasco County
for 17 t sidenRemoteSoftwareudvikling (generelt)
Mission Engineer - Port St. Lucie, Florida
for 17 t sidenRemoteSoftwareudvikling (generelt)
Mission Engineer - Orlando & Seiminole County
for 17 t sidenRemoteSoftwareudvikling (generelt)
Mission Engineer - Miami
for 17 t sidenRemoteSoftwareudvikling (generelt)
Mission Engineer - Baton Rouge
for 17 t sidenSoftwareudvikling (generelt)
Mission Engineer - Albany
for 17 t sidenUSD 127,5K–204K / årSoftwareudvikling (generelt)
Sr. Technical Project Manager, Axon 911
for 17 t sidenRemoteSeniorProjekt- og programledelse
Senior RF Engineer
for 21 t sidenHybridSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Sales Engineer
for 1 dag sidenRemoteSalgTysk påkrævet
Security Operations Engineer II
for 1 dag sidenUSD 96K–153,6K / årPå stedetMellemniveauSoftwareudvikling (generelt)BashPython
Manufacturing Test Engineer II (Onsite)
for 1 dag sidenPå stedetMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Senior Manager, Customer Success
for 1 dag sidenStaffCustomer success og support
Senior Manager, Customer Success
for 1 dag sidenStaffCustomer success og support
Mechanical Engineer II (Onsite)
for 1 dag sidenPå stedetMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Senior IT Engineer (Onsite)
for 1 dag sidenUSD 137,2K–219,6K / årPå stedetSeniorIT-support og driftBashPython
Operator IV (Onsite)
for 1 dag sidenPå stedetHåndværk, byggeri og produktion
Technical Account Manager
for 1 dag sidenRemoteSeniorSalg
Operator V (Onsite)
for 1 dag sidenPå stedetSeniorHåndværk, byggeri og produktion
Technical Account Manager
for 1 dag sidenRemoteSalgTysk påkrævet
Operator V (Onsite)
for 2 dage sidenPå stedetSeniorHåndværk, byggeri og produktion
Senior Product Manager, Software | Dedrone by Axon
for 2 dage sidenUSD 131,2K–210K / årHybridSeniorSoftwareudvikling (generelt)
USD 131,2K–210K / årHybridSeniorProdukt og design
Technical Recruiter, Axon 911
for 2 dage sidenUSD 120K–130K / årHybridHR og rekruttering
Assistant General Counsel, M&A
for 2 dage sidenUSD 280K–360K / årHybridSeniorØkonomi og jura
Assistant General Counsel, M&A
for 2 dage sidenUSD 205,4K–360K / årHybridSeniorØkonomi og jura
Sr Digital Design Electrical Engineer
for 2 dage sidenUSD 112,8K–180,5K / årHybridSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Director, Professional Services
for 2 dage sidenStaffDirektion og ledelse
Technical Recruiter
for 2 dage sidenHybridSeniorHR og rekruttering
Sr Manager, International Accounting
for 3 dage sidenSeniorØkonomi og jura
Sr Manager, International Accounting
for 3 dage sidenSeniorØkonomi og jura
Technical Support Representative
for 3 dage sidenJuniorCustomer success og support
Sr Manager, International Accounting
for 3 dage sidenSeniorØkonomi og jura
Sr Technical Program Manager I
for 3 dage sidenSeniorSoftwareudvikling (generelt)
Software Engineer II
for 4 dage sidenHybridMellemniveauSoftwareudvikling (generelt)C#GolangJava
Paid Media Manager
for 4 dage sidenUSD 112,5K–180K / årHybridSeniorMarketing og kommunikation
Paid Media Manager
for 4 dage sidenUSD 107,8K–172,5K / årHybridSeniorMarketing og kommunikation
Paid Media Manager
for 4 dage sidenHybridSeniorMarketing og kommunikation
HR Specialist
for 4 dage sidenHR og rekruttering
Technical Recruiter
for 4 dage sidenUSD 117,6K–143,7K / årHybridSeniorHR og rekruttering
Technical Recruiter
for 4 dage sidenUSD 117,6K–143,7K / årHybridSeniorHR og rekruttering
Corporate Operations Recruiter
for 4 dage sidenUSD 85K–136K / årHybridSeniorHR og rekruttering
Corporate Operations Recruiter
for 4 dage sidenHybridSeniorHR og rekruttering
Corporate Operations Recruiter
for 4 dage sidenUSD 85K–136K / årHybridSeniorHR og rekruttering
Senior Customer Technical Support Representative
for 4 dage sidenPå stedetSeniorCustomer success og support
Technical Support Engineer I
for 4 dage sidenMellemniveauSoftwareudvikling (generelt)
Account Manager, Majors
for 4 dage sidenRemoteSalg
Account Manager, Majors
for 4 dage sidenSalg
Account Manager, Majors
for 4 dage sidenSalg
Datas aktualitet
613 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 13:32 UTC, indhold 7932744 bytes.