RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 5 min siden
Dansk
Log ind
Ez az oldal ezen a nyelven is elérhető: Magyar.Váltás×

← tilbage

Axon

98 ledige stillinger13 % remoteUSATysklandStorbritannien

Produktion og hardwareIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 24 % af 98 stillinger

Softwareudvikling (generelt)18%
Økonomi og jura15%
Salg13%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik13%
HR og rekruttering10%
Drift og administration5%
Håndværk, byggeri og produktion4%
Customer success og support3%
150job, seneste 30 dage
50nye, seneste 7 dage
98forskellige stillinger (1.5 opslag hver)
17udgivet på den travleste dag (2026-10-01)
479ledige på jobsiden, uanset alder
50medianalder, dage
22%IT (33)
11%i Europa (16)
13%remote
45%med løn

Størrelsessignal: 479 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 1554 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

111
122
0112
0211
0314
0415
0517
0624
0730
0866
09126
10124

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet60 · 40%
Hybrid49 · 33%
På stedet21 · 14%
Remote20 · 13%

Erfaringsniveau

Senior62 · 41%
Mellemniveau24 · 16%
Staff22 · 15%
Junior1 · 1%

Rolle

Softwareudvikling (generelt)27 · 18%
Økonomi og jura23 · 15%
Salg20 · 13%
Ingeniørarbejde (ikke software) og teknik20 · 13%
HR og rekruttering15 · 10%
Drift og administration8 · 5%
Håndværk, byggeri og produktion6 · 4%
Customer success og support5 · 3%

Lande

USA127
Tyskland5
Storbritannien4
Vietnam4
Rumænien3
Holland2
Belgien1
Australien1

Byer

Scottsdale31
Boston18
New York City14
Seattle11
Sterling9
Washington6
Phoenix4
Atlanta4

Job de seneste 30 dage

Axon·Produktion og hardware·Boston, Massachusetts, United Statesoriginal ↗
USD 33,75–41,25 / timeHybridMellemniveauSalg
Axon·Produktion og hardware·Florida-Remoteoriginal ↗
RemoteSoftwareudvikling (generelt)
Axon·Produktion og hardware·Florida-Remoteoriginal ↗
RemoteSoftwareudvikling (generelt)
Axon·Produktion og hardware·Florida-Remoteoriginal ↗
RemoteSoftwareudvikling (generelt)
Axon·Produktion og hardware·Florida-Remoteoriginal ↗
RemoteSoftwareudvikling (generelt)
Axon·Produktion og hardware·Florida-Remoteoriginal ↗
RemoteSoftwareudvikling (generelt)
Axon·Produktion og hardware·Baton Rouge, Louisiana, United Statesoriginal ↗
Softwareudvikling (generelt)
Axon·Produktion og hardware·New York, New York, United Statesoriginal ↗
USD 127,5K–204K / årSoftwareudvikling (generelt)
Axon·Produktion og hardware·United Statesoriginal ↗
RemoteSeniorProjekt- og programledelse

Senior RF Engineer

for 21 t siden
Axon·Produktion og hardware·Kassel, Hesse, Germanyoriginal ↗
HybridSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik

Sales Engineer

for 1 dag siden
Axon·Produktion og hardware·Germany-Remoteoriginal ↗
RemoteSalgTysk påkrævet
Axon·Produktion og hardware·Scottsdale, Arizona, United States; Washington, United Statesoriginal ↗
USD 96K–153,6K / årPå stedetMellemniveauSoftwareudvikling (generelt)BashPython
Axon·Produktion og hardware·Phoenix, Arizona, United Statesoriginal ↗
På stedetMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Axon·Produktion og hardware·Atlanta, Georgia, United Statesoriginal ↗
StaffCustomer success og support
Axon·Produktion og hardware·Scottsdale, Arizona, United Statesoriginal ↗
StaffCustomer success og support
Axon·Produktion og hardware·Scottsdale, Arizona, United Statesoriginal ↗
På stedetMellemniveauIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Axon·Produktion og hardware·Boston, Massachusetts, United Statesoriginal ↗
USD 137,2K–219,6K / årPå stedetSeniorIT-support og driftBashPython

Operator IV (Onsite)

for 1 dag siden
Axon·Produktion og hardware·Arizona, USAoriginal ↗
På stedetHåndværk, byggeri og produktion
Axon·Produktion og hardware·Belgium-Remoteoriginal ↗
RemoteSeniorSalg

Operator V (Onsite)

for 1 dag siden
Axon·Produktion og hardware·Arizona, USAoriginal ↗
På stedetSeniorHåndværk, byggeri og produktion
Axon·Produktion og hardware·Germany-Remoteoriginal ↗
RemoteSalgTysk påkrævet

Operator V (Onsite)

for 2 dage siden
Axon·Produktion og hardware·Arizona, USAoriginal ↗
På stedetSeniorHåndværk, byggeri og produktion
Axon·Produktion og hardware·Sterling, Virginia, United Statesoriginal ↗
USD 131,2K–210K / årHybridSeniorSoftwareudvikling (generelt)
Axon·Produktion og hardware·Sterling, Virginia, United Statesoriginal ↗
USD 131,2K–210K / årHybridSeniorProdukt og design
Axon·Produktion og hardware·New York, New York, United Statesoriginal ↗
USD 120K–130K / årHybridHR og rekruttering
Axon·Produktion og hardware·New York-Office(27th St)original ↗
USD 280K–360K / årHybridSeniorØkonomi og jura
Axon·Produktion og hardware·Boston, Massachusetts, United Statesoriginal ↗
USD 205,4K–360K / årHybridSeniorØkonomi og jura
Axon·Produktion og hardware·Sterling, Virginia, United Statesoriginal ↗
USD 112,8K–180,5K / årHybridSeniorIngeniørarbejde (ikke software) og teknik
Axon·Produktion og hardware·Scottsdale, Arizona, United Statesoriginal ↗
StaffDirektion og ledelse

Technical Recruiter

for 2 dage siden
Axon·Produktion og hardware·Scottsdale, Arizona, United Statesoriginal ↗
HybridSeniorHR og rekruttering
Axon·Produktion og hardware·New York-Office(27th St)original ↗
SeniorØkonomi og jura
Axon·Produktion og hardware·Boston, Massachusetts, United Statesoriginal ↗
SeniorØkonomi og jura
Axon·Produktion og hardware·Australiaoriginal ↗
JuniorCustomer success og support
Axon·Produktion og hardware·London, England, United Kingdomoriginal ↗
SeniorØkonomi og jura
Axon·Produktion og hardware·Scottsdale, Arizona, United Statesoriginal ↗
SeniorSoftwareudvikling (generelt)

Software Engineer II

for 4 dage siden
Axon·Produktion og hardware·Romania-Bucharest Office; Romania-Timisoara Officeoriginal ↗
HybridMellemniveauSoftwareudvikling (generelt)C#GolangJava

Paid Media Manager

for 4 dage siden
Axon·Produktion og hardware·Boston, Massachusetts, United Statesoriginal ↗
USD 112,5K–180K / årHybridSeniorMarketing og kommunikation

Paid Media Manager

for 4 dage siden
Axon·Produktion og hardware·Seattle, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 107,8K–172,5K / årHybridSeniorMarketing og kommunikation

Paid Media Manager

for 4 dage siden
Axon·Produktion og hardware·Scottsdale, Arizona, United Statesoriginal ↗
HybridSeniorMarketing og kommunikation

HR Specialist

for 4 dage siden
Axon·Produktion og hardware·London, England, United Kingdomoriginal ↗
HR og rekruttering

Technical Recruiter

for 4 dage siden
Axon·Produktion og hardware·Boston, Massachusetts, United Statesoriginal ↗
USD 117,6K–143,7K / årHybridSeniorHR og rekruttering

Technical Recruiter

for 4 dage siden
Axon·Produktion og hardware·Seattle, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 117,6K–143,7K / årHybridSeniorHR og rekruttering
Axon·Produktion og hardware·Seattle, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 85K–136K / årHybridSeniorHR og rekruttering
Axon·Produktion og hardware·Scottsdale, Arizona, United Statesoriginal ↗
HybridSeniorHR og rekruttering
Axon·Produktion og hardware·Boston, Massachusetts, United Statesoriginal ↗
USD 85K–136K / årHybridSeniorHR og rekruttering
Axon·Produktion og hardware·Scottsdale, Arizona, United Statesoriginal ↗
På stedetSeniorCustomer success og support
Axon·Produktion og hardware·Scottsdale, Arizona, United Statesoriginal ↗
MellemniveauSoftwareudvikling (generelt)

Account Manager, Majors

for 4 dage siden
Axon·Produktion og hardware·Montana-Remoteoriginal ↗
RemoteSalg

Account Manager, Majors

for 4 dage siden
Axon·Produktion og hardware·Scottsdale, Arizona, United Statesoriginal ↗
Salg

Account Manager, Majors

for 4 dage siden
Axon·Produktion og hardware·Salt Lake City, Utah, United Statesoriginal ↗
Salg

se alle 150 job →

Datas aktualitet

613 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 13:32 UTC, indhold 7932744 bytes.