RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 1 min siden
Dansk
Log ind

← tilbage

Preply

20 ledige stillingerSpanienStorbritannienUkraine

AI og dataSoftwareproduktvirksomhedIT-andel 30 % af 20 stillinger

Produkt og design23%
Data og machine learning19%
Marketing og kommunikation16%
Softwareudvikling (generelt)16%
Drift og administration10%
Strategi, rådgivning og analyse6%
HR og rekruttering3%
Andet6%
31job, seneste 30 dage
7nye, seneste 7 dage
20forskellige stillinger (1.6 opslag hver)
5udgivet på den travleste dag (2026-10-13)
120ledige på jobsiden, uanset alder
49medianalder, dage
35%IT (11)
97%i Europa (30)
0%remote
0%med løn

Størrelsessignal: 120 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 700 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
124
013
026
033
0410
052
066
079
088
0931
1032

Arbejdssted

Hybrid31 · 100%

Erfaringsniveau

Senior18 · 58%
Staff11 · 35%

Rolle

Produkt og design7 · 23%
Data og machine learning6 · 19%
Marketing og kommunikation5 · 16%
Softwareudvikling (generelt)5 · 16%
Drift og administration3 · 10%
Strategi, rådgivning og analyse2 · 6%
HR og rekruttering1 · 3%

Lande

Spanien19
Storbritannien15
Ukraine2
USA1

Byer

Barcelona19
London15
Kyiv2
New York City1

Job de seneste 30 dage

Preply·AI og data·Barcelonaoriginal ↗
HybridSeniorProdukt og design
Preply·AI og data·Londonoriginal ↗
HybridSeniorProdukt og design
Preply·AI og data·Londonoriginal ↗
HybridSeniorDrift og administration
Preply·AI og data·Londonoriginal ↗
HybridSenior
Preply·AI og data·Barcelonaoriginal ↗
HybridSenior
Preply·AI og data·Barcelonaoriginal ↗
HybridMarketing og kommunikation
Preply·AI og data·Barcelonaoriginal ↗
HybridSeniorDrift og administration
Preply·AI og data·Barcelonaoriginal ↗
HybridSeniorMarketing og kommunikation

SEM Manager

for 8 dage siden
Preply·AI og data·Barcelonaoriginal ↗
HybridSeniorMarketing og kommunikation
Preply·AI og data·Londonoriginal ↗
HybridStaffData og machine learningPythonSQL
Preply·AI og data·Barcelonaoriginal ↗
HybridStaffData og machine learningPythonSQL
Preply·AI og data·Barcelonaoriginal ↗
HybridSeniorData og machine learningPython
Preply·AI og data·Londonoriginal ↗
HybridSeniorData og machine learningPython
Preply·AI og data·Londonoriginal ↗
HybridSeniorData og machine learningPython
Preply·AI og data·Barcelonaoriginal ↗
HybridSeniorData og machine learningPython
Preply·AI og data·Barcelonaoriginal ↗
HybridSeniorDrift og administration
Preply·AI og data·Londonoriginal ↗
HybridStaffSoftwareudvikling (generelt)
Preply·AI og data·Barcelonaoriginal ↗
HybridStaffSoftwareudvikling (generelt)
Preply·AI og data·Barcelonaoriginal ↗
HybridStaffSoftwareudvikling (generelt)Python
Preply·AI og data·Barcelonaoriginal ↗
HybridSeniorProdukt og design
Preply·AI og data·Londonoriginal ↗
HybridSeniorProdukt og design
Preply·AI og data·New Yorkoriginal ↗
HybridStaffProdukt og design

Staff Product Designer

for 18 dage siden
Preply·AI og data·Barcelona | Kyiv | Londonoriginal ↗
HybridStaffProdukt og design

Staff Product Designer

for 18 dage siden
Preply·AI og data·London | Kyiv | Barcelonaoriginal ↗
HybridStaffProdukt og design
Preply·AI og data·London | Barcelonaoriginal ↗
HybridHR og rekruttering
Preply·AI og data·London | Barcelonaoriginal ↗
HybridStaffMarketing og kommunikation

Senior GRC Analyst

for 24 dage siden
Preply·AI og data·Londonoriginal ↗
HybridSeniorStrategi, rådgivning og analyse

Senior GRC Analyst

for 24 dage siden
Preply·AI og data·Barcelonaoriginal ↗
HybridSeniorStrategi, rådgivning og analyse
Preply·AI og data·Londonoriginal ↗
HybridSeniorMarketing og kommunikation
Preply·AI og data·Londonoriginal ↗
HybridStaffSoftwareudvikling (generelt)
Preply·AI og data·Barcelonaoriginal ↗
HybridStaffSoftwareudvikling (generelt)

Datas aktualitet

251 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 05:35 UTC, indhold 2303594 bytes.