RoleFalconAlle jobIT-jobUdforskVirksomhederOpdateret for 5 min siden
Dansk
Log ind
Deze pagina is ook beschikbaar in: Nederlands.Wisselen×

← tilbage

Carta

14 ledige stillingerUSAStorbritannienCanada

Bank, forsikring og finansIkke-tech-virksomhed med IT-teamIT-andel 14 % af 14 stillinger

Økonomi og jura35%
Softwareudvikling (generelt)24%
Salg18%
Marketing og kommunikation12%
Strategi, rådgivning og analyse12%
17job, seneste 30 dage
4nye, seneste 7 dage
14forskellige stillinger (1.2 opslag hver)
5udgivet på den travleste dag (2026-10-16)
74ledige på jobsiden, uanset alder
44medianalder, dage
24%IT (4)
35%i Europa (6)
0%remote
12%med løn

Størrelsessignal: 74 ledige opslag på jobsiden (et groft mål, ikke et antal medarbejdere). Ældste ledige opslag: 1354 dage.

Opslag pr. måned (alle ledige opslag på jobsiden, efter udgivelsesdato)

110
120
010
020
030
040
051
062
079
0813
0924
1015

Arbejdssted

Arbejdssted ikke angivet17 · 100%

Erfaringsniveau

Senior6 · 35%
Mellemniveau4 · 24%
Staff4 · 24%

Rolle

Økonomi og jura6 · 35%
Softwareudvikling (generelt)4 · 24%
Salg3 · 18%
Marketing og kommunikation2 · 12%
Strategi, rådgivning og analyse2 · 12%

Lande

USA8
Storbritannien6
Canada3

Byer

London6
New York City4
San Francisco4
Seattle3
Toronto3
Sandy2
Denver1

Job de seneste 30 dage

Fund Controller - SBIC

for 2 dage siden
Carta·Bank, forsikring og finans·Hamilton, NJ; Sandy, Utah; Seattle, Washingtonoriginal ↗
USD 130,8K–153,8K / årØkonomi og jura
Carta·Bank, forsikring og finans·London, Englandoriginal ↗
SeniorMarketing og kommunikation

Support Analyst II

for 3 dage siden
Carta·Bank, forsikring og finans·London, Englandoriginal ↗
MellemniveauStrategi, rådgivning og analyse
Carta·Bank, forsikring og finans·Denver, CO; Sandy, UT; Seattle, WA; Hamilton Township, NJ; Toronto, CAoriginal ↗
StaffØkonomi og jura
Carta·Bank, forsikring og finans·New York, NYoriginal ↗
SeniorSoftwareudvikling (generelt)JavaPython
Carta·Bank, forsikring og finans·Toronto, Ontario, Canada; Waterloo, Ontario, Canadaoriginal ↗
SeniorSoftwareudvikling (generelt)JavaPython
Carta·Bank, forsikring og finans·New York, NYoriginal ↗
StaffSoftwareudvikling (generelt)PythonRuby
Carta·Bank, forsikring og finans·Toronto, Ontario, Canada; Waterloo, Ontario, Canadaoriginal ↗
StaffSoftwareudvikling (generelt)PythonRuby

Engagement Letter Lawyer

for 7 dage siden
Carta·Bank, forsikring og finans·London, England, United Kingdomoriginal ↗
Økonomi og jura
Carta·Bank, forsikring og finans·London, England, United Kingdomoriginal ↗
StaffØkonomi og jura
Carta·Bank, forsikring og finans·San Francisco, CA, New York City, New Yorkoriginal ↗
SeniorSalg
Carta·Bank, forsikring og finans·San Francisco, CA, New York City, NYoriginal ↗
SeniorSalg

Legal Product Builder

for 15 dage siden
Carta·Bank, forsikring og finans·Toronto, Ontario, Canadaoriginal ↗
MellemniveauØkonomi og jura

Legal Product Builder

for 15 dage siden
Carta·Bank, forsikring og finans·San Francisco, CA; New York City, NYoriginal ↗
MellemniveauØkonomi og jura

Inbound KYC - Analyst

for 18 dage siden
Carta·Bank, forsikring og finans·Londonoriginal ↗
MellemniveauStrategi, rådgivning og analyse
Carta·Bank, forsikring og finans·London, UKoriginal ↗
Salg
Carta·Bank, forsikring og finans·San Francisco, CA; New York, NY; Seattle, WAoriginal ↗
USD 139,7K–204,2K / årSeniorMarketing og kommunikation

Datas aktualitet

94 forespørgsler logget, 0 fejl. Seneste forespørgsel: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 06:12 UTC, indhold 715714 bytes.